szybkie pisanie na klawiaturze

Darmowe programy do nauki pisania na klawiaturze·

GhostBusterGhostBuster - specjalista Tipy.pl
szybkie pisanie na klawiaturze
1 z 7
Klawiatura, obok pilota do telewizora, to podstawowe narzędzie pracy większości Polaków. Warto zatem poświęcić odrobinę czasu i nauczyć się pisać szybko i poprawnie...a najlepiej bezwzrokowo. Taką umiejętność pomogą ci wypracować zaprezentowane poniżej darmowe programy do nauki pisania na klawiaturze.
1
Klawiaturka
Klawiaturka
Darmowy program do nauki bezwzrokowego pisania. Program najpierw wyświetla teoretyczne informacje dotyczące prawidłowego ułożenia palców na klawiaturze. Kurs składa się z kilkunastu lekcji wprowadzających po kolei litery, cyfry, znaki i kombinacje klawiszy. Program zapamiętuje nasze postępy w nauce i automatycznie wybiera lekcje do powtórki.
Do pobrania ze strony: http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Edukacja-Pisanie_bezwzrokowe-Klawiaturka/582
2
MaxType LITE Typing Tutor
MaxType LITE Typing Tutor
Program do nauki pisania na klawiaturze i doskonalenia pisania bezwzrokowego. Mierzy prędkość pisania i generuje raporty postępów. Nauka odbywa się w dwóch trybach: ćwiczenie szybkości pisania oraz test.
Można pobrać pod adresem: http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Edukacja-Pisanie_bezwzrokowe-MaxType_LITE_Typing_Tutor/581
3
QWERTY - Nauka Pisania na Klawiaturze
QWERTY - Nauka Pisania na Klawiaturze
Program do nauki szybkiego, bezwzrokowego pisania na klawiaturze. Nauka polega na przepisywaniu tekstu wyświetlanego w oknie programu. Można wybrać trzy warianty interakcji programu z użytkownikiem:
- program nie poprawia błędów
- program sygnalizuje błędy, ale umożliwia dalsze pisanie
- program sygnalizuje błąd i uniemożliwia dalsze pisanie
W trakcie ćwiczenia wyświetlana jest prędkość wpisywanych znaków, a po jego zakończeniu – statystyka.
Do pobrania pod adresem: http://qwertyz.webpark.pl/qwerty_program_download.html
4
Rational Typist
Rational Typist
Program dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Nacisk kładziony jest na zwiększenie szybkości pisania na klawiaturze i poprawienie dokładności pisanych tekstów. Program nie wyświetl klawiatury z zaznaczonymi kombinacjami klawiszy.
Pobrać można ze strony: http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Edukacja-Pisanie_bezwzrokowe-Rational_Typist/11186
5
RapidTyping Typing Tutor
RapidTyping Typing Tutor
Program do nauki pisania na klawiaturze. Pozwala lepiej zapoznać się z klawiaturą i opanować umiejętność pisania. Ćwiczenia ułożone są ze względu na stopień trudności: od pojedynczych liter do wielu linijek tekstu. Dość „oryginalną” oprawę graficzną można wyłączyć zaznaczając odpowiednią opcję.
Do pobrania ze strony: http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Edukacja-Pisanie_bezwzrokowe-RapidTyping_Typing_Tutor/3990
6
TypeTest
TypeTest
Darmowy program, który pomoże przyspieszyć tempo pisania na klawiaturze. Ćwiczyć można przepisując słowa krótkie, długie, całe zdania zdania lub własne pliki txt.
Program można pobrać ze strony: http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Edukacja-Pisanie_bezwzrokowe-TypeTest/730
Strona 1 z 7

Powiązane porady

programy do nauki matematyki
gmail
WinZip

Podobne porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

szybkopiszący
17.10.2013
Poco ściągać i instalować, jest do tego świetna aplikacja facebookowa - nazywa się "klawiszowiec"
https://apps.facebook.com/klawiszowiec/
anulka
26.07.2012
Żeby szybko pisać, trzeba dużo pisać. W swojej pracy mam tyle tekstów do napisania, zredagowania i poprawienia, że z czasem nieświadomie przestałam pisać patrząc na klawiaturę. Więc praktyka czyni mistrza. A jeśli o szybkość chodzi, samo wklepywanie nie wystarczy, liczy się też umiejętność formatowania tekstu - http://kursdlaopornych.pl/writer/
marcn
04.09.2010
Polecam aby naukę pisania na klawiaturze wzbogacić o gry. Dużo znajdziecie na szybkie-pisanie.bruzda.net znajdziecie tam również wymienione programy dzięki nim pisanie bezwzrokowe stanie się o wiele prostsze. Nauka pisania na komputerze to bardzo ważna rzecz, dzięki niej oszczędzamy naprawdę dużo czasu więcej na http://szybkie-pisanie.bruzda.net/porady.html