Jak pozbyć się suchej skóry?

_paula_ - specjalista Tipy.pl
1 z 4
Częste przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, picie zbyt małej ilości wody i nadmierna ekspozycja na słońce - to najczęstsze czynniki, które powodują nadmierne wysuszenie skóry. Dzięki prostym i jednocześnie naturalnym sposobom możesz znacznie poprawić jej kondycję. Wystarczy, że ograniczysz kąpiel w gorącej wodzie i dwa razy w tygodniu wykonasz maseczkę sporządzoną na bazie masła. Poznaj kilka cennych wskazówek, które pomogą pozbyć ci się problemu suchej skóry.

1
Pamiętaj o codziennym nawilżaniu

Zadbaj o siebie i wypracuj nawyk codziennego stosowania balsamu nawilżającego. Nakładaj go nie tylko na ręce i nogi, ale na całe ciało. Zadbaj też o to, żeby był to kosmetyk dobrej jakości. Wypróbuj kilka i wybierz najlepszy dla ciebie.

Pij dużo wody

Jedną z najlepszych metod w leczeniu suchej skóry jest picie dużej ilości wody. Niezbędne minimum, którego potrzebuje nasze ciało i skóra, to osiem szklanek dziennie. Im lepiej nawodniona jest twoja skóra, tym bardziej staje się elastyczna i nie wysycha.


2
Myj się chłodną wodą

Chociaż gorąca kąpiel odpręża i zapewnia rozkosz, to jednocześnie prowadzi do naruszenia lipidowej ochrony skóry, a w konsekwencji do utraty jej nawilżenia. Unikaj zatem długiego przesiadywania w wannie i pamiętaj, by wykorzystywana przez ciebie woda była co najwyżej letnia.

Nie nadużywaj peelingu

Peeling jest świetnym sposobem na pozbycie się obumarłego naskórka, ale nie należy stosować go w nadmiarze, ponieważ może to doprowadzić do powstawania mikrourazów, przybierających wraz z upływem czasu ciemną barwę. Używaj maseczek z glinki oraz produktów nawilżających, dzięki którym twoja skóra będzie nawodniona i promienna.

3
Używaj masła

U kobiet borykających się z bardzo poważnym problemem suchej skóry najlepszym rozwiązaniem jest regularne wykorzystywanie w pielęgnacji masła. Nie smaruj nim tylko kanapek, ale od czasu do czasu nakładaj na twarz. Pozostaw go na niej przez kilka minut, a następnie zmyj, używając w tym celu namoczonego w ciepłej wodzie ręcznika. Zabieg najlepiej stosować dwa razy w tygodniu. Najlepsze efekty przyniesie okład ze świeżego wiejskiego masła.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie