programy do nauki matematyki

Darmowe programy do nauki matematyki
GhostBusterGhostBuster - specjalista Tipy.pl

Matematyka jest zmorą niejednego ucznia. Kiedyś stresująca i niezrozumiała, dziś może być nauczana na wiele ciekawych sposobów. Doskonałym narzędziem wspomagającym naukę matematyki są programy komputerowe. Interakcja z uczniem pozwala utrwalić, a czasem nawet od podstaw zrozumieć dane zagadnienie. Program komputerowy stanowi ponadto ciekawą alternatywę dla tradycyjnych podręczników. Poniżej przedstawiam listę darmowych programów do nauki matematyki. Trzy ostatnie pozycje to wersje demo.
1
Geometria
Geometria
Program odpowiedni na każdym poziomie nauczania. Umożliwia rysowanie figur geometrycznych w płaszczyźnie, zapoznanie się z ich własnościami, tworzenie konstrukcji geometrycznych. Doskonale sprawdzi się w domu i na lekcjach matematyki.
Do pobrania pod adresem: http://www.instalki.pl/programy/download/matematyka/Geometria.php
2
Matematyka 1+2
Matematyka 1+2
Dwie części programu do nauki matematyki na poziomie podstawowym. Część pierwsza omawia działania na liczbach naturalnych (rozkład na czynniki pierwsze, NWD, potęgi, silnia, itp), zaś druga na rzeczywistych (działania na ułamkach, zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne i odwrotnie, wyłączanie czynnika przed znak pierwiastka, działania na procentach).
Pobrać można pod adresem: http://www.dobreprogramy.pl/Matematyka,Program,Windows,11635.html
3
Matematyka 4
Matematyka 4
Darmowy program do nauki matematyki, obejmujący zakresem materiał 4 klasy szkoły podstawowej. Dzięki temu programowi uczeń może rozwijać umiejętności w zakresie podstawowych obliczeń arytmetycznych, wykonywania działań na ułamkach, obliczania pól figur płaskich i zamiany wartości liczbowych z systemu rzymskiego na arabski i na odwrót.
Do pobrania pod adresem: http://www.dobreprogramy.pl/Matematyka,Program,Windows,11724.html
4
Math Quizzer
Math Quizzer
Prosty programik do nauki tabliczki mnożenia. Wersja anglojęzyczna. Użytkownik jest pytany o wynik mnożenia dwóch liczb, który musi wpisać w odpowiednim miejscu i nacisnąć opcję „Check Answer”.
Do pobrania ze strony: http://www.instalki.pl/programy/download/matematyka/Pitagoras_2000.php
5
Tabliczka Mnożenia 1.0
Tabliczka Mnożenia 1.0
Całkowicie darmowy, prosty w obsłudze program do nauki tabliczki mnożenia. Doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którym tradycyjna nauka wydaje się nudna. Nauka odbywać się może na zasadzie rywalizacji (kto szybciej poda prawidłowe wyniki i popełni jak najmniej błędów), ponieważ program liczy czas rozwiązania zadań i liczbę pomyłek.
Pobrać można pod adresem: Dutkiewicz.mail.waw.pl
6
Tabliczka Mnożenia
Tabliczka Mnożenia
Kolejny programik do nauki tabliczki mnożenia. Przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych. Podzielony na siedem (!) poziomów trudności (poziom 1.- 5*5, poziom 2.- 7*7 , poziom 3. - 9*9, poziom 4. - 10*10, poziom 5. - 31*31, poziom 6. - 99*99, poziom 7. - 999*999).
Można pobrać ze strony: Spektrus.republika.pl/programy.htm
7
2+2 matematyka dla dzieci
2+2 matematyka dla dzieci
Program wspomagający naukę podstawowych działań matematycznych, takich jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Cały materiał podzielony jest na 21 ćwiczeń. Niewątpliwą zaletą programu jest atrakcyjna grafika, której towarzyszy miła muzyka i narracja.
Można pobrać ze strony: http://pl.unidownload.com/filedownload-2+2_1312.html
8
Pitagoras 2000
Pitagoras 2000 (demo)
Wersja demonstracyjna znakomitego programu do nauki matematyki. Program obejmuje zakres materiału począwszy od 5 klasy szkoły podstawowej, aż po zagadnienia maturalne. Zawiera ponad 700 zadań, testów egzaminacyjnych, wskazówki do zadań i zwięzłą część teoretyczną. Nauka odbywa się w trakcie rozwiązywania zadań, do których na żądanie program może wyświetlić wskazówki. Postępy są rejestrowane i obrazowane na wykresach.
Wersja demo do pobrania ze strony: http://www.instalki.pl/programy/download/matematyka/Pitagoras_2000.php
9
Matematyka 2004
Matematyka 2004 (demo)
Wersja demo programu do nauki matematyki z zakresu szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Program tłumaczy poszczególne zagadnienia, za pomocą testów sprawdza przyswojoną wiedzę i monitoruje postępy.
Demo do pobrania ze strony: http://www.instalki.pl/programy/download/matematyka/Matematyka_2004.php
Strona 1 z 3

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

kubes22
22.06.2011
Bardzo lubię matme ale wolę się douczyc czegos z liceum czy gimnazjum (jestem w 4 klasie) Bardzo przydatny artykuł