Jak zrobić domowy odmrażacz do szyb?

AlicjaAlicja - specjalista Tipy.pl
1 z 4
Zima z pewnością nie ułatwia nam czynności pielęgnacyjnych, a towarzyszące jej zmienne warunki atmosferyczne są między innymi źródłem niemałych kłopotów kierowców, którzy muszą regularnie zmagać się z odmrażaniem samochodowych szyb. Podpowiemy ci, jak wykorzystując niezastąpiony w kuchni ocet spirytusowy, wodę i alkohol izopropylowy samodzielnie przyrządzić w domu preparaty zapobiegające tworzeniu się lodowej warstwy na samochodowych lusterkach czy szybach. Wypróbuj je, a z pewnością się nie zawiedziesz.
1
Zachowaj ostrożność

Zanim przystąpisz do zabezpieczania szyb przed ich zamrażaniem, starannie je umyj. Pamiętaj, żeby nie używać w tym celu gorącej wody. Dostosuj również sposób i miejsce czyszczenia do panujących warunków atmosferycznych. Jeśli za oknem utrzymuje się mróz, wszystkie zabiegi pielęgnacyjne wykonuj w garażu. W przeciwnym wypadku zwiększasz ryzyko pęknięcia szyb. Jeśli z kolei możesz liczyć na dodatnie temperatury i promienie słońca, wykorzystaj je do ogrzania szyb.

Co jest potrzebne do wykonana preparatu?

Do wykonania preparatu do odmrażania szyb będą ci potrzebne:

- 3 szklanki octu spirytusowego,
- 1 szklanka letniej wody,
- miękka - przykładowo wykonana z mikrofibry - szmatka
- ręczniki
- wiaderko


2
Sposób wykonania preparatu do odmrażania szyb

Po starannym umyciu szyb, możesz przystąpić do przyrządzania preparatu zabezpieczającego je przed zamrażaniem. Trzy szklanki octu wlej do wiaderka lub miski i dodaj do nich szklankę letniej wody. Składniki starannie połącz. Gdy mieszanka będzie gotowa, zamocz w niej miękką ściereczkę, a następnie delikatnie ją wykręć.
Wilgotną szmatką starannie przecieraj samochodowe szyby - zarówno od wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony. Podobny zabieg zastosuj w przypadku lusterek. Pozwól mieszance naturalnie się wchłonąć. Zabieg polerowania szyb i lusterek preparatem regularnie powtarzaj, aby zapobiec pojawianiu się na nich lodowej warstwy.
Niektórzy sugerują, żeby mieszankę octu i wody przelać do butelki z atomizerem i spryskać nią szyby. Pamiętaj jednak, żeby za każdym razie starannie wypolerować powierzchnię.


3
Domowy odmrażacz do szyb na bazie alkoholu

Alternatywnym sposobem na pozbycie się lodowej warstwy z szyb w samochodzie jest domowy preparat sporządzony na bazie alkoholu izopropylowego (90%).

Sposób wykonania preparatu do odmrażania szyb w aucie

Przygotuj butelkę atomizerem i napełnij ją w 1/3 wodą, a następnie uzupełnij alkoholem izopropylowym. Następnie starannie połącz składniki. Gdy będzie gotowy, dokładnie spryskaj nim szyby. Pod jego wpływem lód zacznie się roztapiać. Gdy uda się już go usunąć, pozbądź się pozostałości przy użyciu wycieraczek lub gumowej ściągaczki. Przednią i tylną szybę starannie przetrzyj na koniec miękką ściereczką.
Preparatu do odmrażania szyb możesz również użyć do zamarzniętego zamka lub drzwi. Zimą staraj się zawsze mieć go pod ręką.

.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

jarek
23.01.2019
A gdzie ten preparat ma się wchłonąć? W szybę?