Jak wykorzystać cytrynę podczas sprzątania?

katarzyna_a - specjalista Tipy.pl
1 z 4
Nie masz pomysłu, jak wyczyścić mikrofalę, wypolerować szyby bez ingerencji chemicznych środków i usunąć tłuszcz z płyty grzewczej? Znamy na te problemy jeden niezawodny sposób – cytryna, a konkretnie jej sok. Cytryna wykazuje świetnie właściwości czyszczące i eliminuje nawet najbardziej przykre zapachy. Sprawdź, jak możesz wykorzystać ten popularny cytrus do sprzątania.
1
Wypoleruje szyby i lustra
Cytryna to świetny środek polerujący szyby i lustra. Wygrywa z wieloma chemicznymi preparatami. By przygotować cytrynowy płyn, wymieszaj dwa litry ciepłej wody z sokiem z dwóch cytryn. Szyby będą lśniły, a w pomieszczeniu zagości orzeźwiający zapach. Pokochasz tę metodę!

Najlepszy środek do mycia warzyw, owoców czy mięsa
Cytryna wykazuje właściwości bakteriobójcze, dlatego warto wykorzystać ją do oczyszczenia warzyw, owoców oraz mięsa. Wystarczy dodać sok z cytryny do naczynia, w którym będziemy myć konkretny produkt, a następnie dokładnie go wymoczyć i umyć.
2
Najlepiej wyczyści mikrofalę
Czyszczenie kuchenki mikrofalowej może przyprawić o zawrót głowy. Gdy nie jest myta po codziennym użytkowaniu, niełatwo usunąć z jej wnętrza zaschnięty brud i nieprzyjemny zapach. W tym przypadku z pomocą również przyjdzie cytryna. Jeśli chcesz, by twoja mikrofala lśniła, postępuj krok po kroku:

1. Przetrzyj ścianki mikrofali szmatką namoczoną w wodzie.
2. Do niewielkiej miseczki włóż trzy plastry cytryny i zalej je wodą.
3. Wstaw miseczkę do mikrofali, ustaw urządzenie na wysoką moc, a następnie włącz na kilka minut.
4. Po kilku minutach ostrożnie wyjmij miseczkę.
5. Zbierz rozpuszczony brud za pomocą gąbki z dodatkiem octu i płynu do naczyń.
6. Na koniec przetrzyj wnętrze mikrofali szmatką nawilżoną w soku z cytryny.

Usunie przykry zapach z lodówki
Cytryna doskonale poradzi sobie również z nieprzyjemnym zapachem z lodówki. Wystarczy umyć wnętrze lodówki szmatką nasączoną w soku z cytryny. Jeśli chcesz zapobiec przykrym zapachom w lodówce, postaw na półeczce szklankę z wodą i z sokiem z cytryny.
3
Wyczyści tłuszcz
Cytryna, podobnie jak ocet, doskonale usuwa tłuszcz z różnych powierzchni. Możesz czyścić nią piec, płytki, drewno, a także ściany. Na trudną plamę wyciśnij sok z połówki cytryny, zalej ciepłą wodą i pozostaw na kilkanaście minut. Zabrudzenie powinno szybko zejść. Ściany i drewno myj szmatką nasączoną w roztworze z cytryny i ciepłej wody (sok z jednej cytryny na jeden litr wody).

Odświeży szafę
Jeśli chcesz odświeżyć swoją szafę, powieś w niej zasuszone plastry cytryny. Nieprzyjemny zapach zniknie, a ty codziennie będziesz cieszyć się pięknym, orzeźwiającym zapachem.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie