Zatrucie pokarmowe: Domowe sposoby leczenia

_paula_ - specjalista Tipy.pl
1 z 4
Zatrucie pokarmowe, zwane również grypą żołądkową, należy do grupy najbardziej nieprzyjemnych dolegliwości. Silne bóle brzucha, wymioty oraz biegunka utrudniają normalne funkcjonowanie choremu wysysając z niego energię i siły witalne. Trudno się dziwić, że czujemy się wówczas jak po torturach. Grypa żołądkowa trwa zazwyczaj trzy dni i nie wymaga specjalistycznego leczenia. Wystarczy dieta, picie dużej ilości wody, a także leki przeciwbiegunkowe. Objawy zatrucia pokarmowego pomogą złagodzić również domowe metody i naturalne preparaty. Przedstawiamy te najskuteczniejsze.
1
Napar z imbiru
Wykazano, że imbir łagodzi nudności i powstrzymuje wymioty. Wystarczy zaparzyć napar ze świeżego korzenia imbiru (około sześć plasterków), a gdy się wystudzi, powoli go wypić. Odczujesz ulgę.

Ciepła woda z dodatkiem pieprzu
Ta mikstura to na pewno nic smacznego, ale działa fantastycznie! Łagodzi nudności, powstrzymuje wymioty, a także usprawnia procesy trawienne. Dodaj do szklanki ciepłej wody szczyptę pieprzu i wypij duszkiem napój. Poza pieprzem, ulgę w objawach grypy żołądkowe przyniosą również inne pikantne przyprawy, na przykład chili.
2
Czarny bez
Czarny bez ma bardzo korzystny wpływ na nasz układ pokarmowy. Wspomaga procesy trawienne, działa przeciwzapalnie i przeciwwirusowo, a także łagodzi dolegliwości żołądka i jelit. W czasie grypy żołądkowej warto wypić sok lub napar z czarnego bzu. Przyniesie ulgę i usprawni pracę całego układu pokarmowego.

Napar z rumianku
Rumianek łagodzi niestrawność i oczyszcza układ pokarmowy. Przyniesie ulgę w trakcie grypy żołądkowej. Wystarczy zaparzyć zioło, a następnie go wypić.
3
Korzeń lukrecji
Korzeń lukrecji obecnie znajduje zastosowanie w medycynie naturalnej, a także w kosmetyce. Wykazuje wiele cennych właściwości dla naszego zdrowia, między innymi działa przeciwzapalnie i rozkurczowo. Napar z korzenia lukrecji uśmierzy bóle brzucha i przyspieszy leczenie grypy żołądkowej. Wystarczy zaparzyć starty korzeń lukrecji i wypić herbatkę. Korzeń w suszonej postaci kupisz w dobrych sklepach zielarskich lub przez internet.

Borówka czernica
Biegunkę pomoże również powstrzymać borówka czernica. To owoc, który działa przeciwzapalnie i oczyszczająco. Jeśli dopadła cię grypa żołądkowa, zjedz kilka borówek lub wypij sok przygotowany na ich bazie. Odczujesz ulgę.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie