Jak odkwasić organizm? Sprawdzone sposoby

monika_w - specjalista Tipy.pl
1 z 4
Zakwaszenie organizmu to poważna dolegliwość, jednak przez wielu z nas często bagatelizowana. Zazwyczaj pojawia się na skutek prowadzenia niezdrowego stylu życia, a szczególnie w związku z niezdrową dietą. Efekt? W tkankach naszego organizmu odkładają się kryształki kwasów, które powodują zakwaszenie. Czujemy się wówczas zmęczeni i rozdrażnieni, brak nam witalności i zaczynamy odczuwać różne rodzaje bóli. Objawy zakwaszenia organizmu są bardzo popularne, łatwo pomylić je z innym schorzeniem. Sprawdź, co warto wiedzieć o tym schorzeniu oraz jak sobie z nim radzić.

1
Czym jest zakwaszenie organizmu?
Zakwaszenie organizmu to stan, w którym dochodzi do dysfunkcji w gospodarce kwasowo-zasadowej. Zakwaszenie organizmu pojawia się na skutek odkładanie się nadmiernej ilości kryształków kwasów. Zazwyczaj następuje to podczas spożywania niezdrowych posiłków. Dlatego za główną przyczynę tej przypadłości organizmu uznaje się nieprawidłową dietę, w której dominuje białko, tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, słodycze, kawa i słodzone napoje gazowane.

Zakwaszenie organizmu objawia się ogólnym osłabieniem, ponieważ organizm nie funkcjonuje wówczas prawidłowo. Do najczęstszych objawów tej dolegliwości zalicza się również:

* permanentne zmęczenie;
* rozdrażnienie;
* biegunka;
* słabe włosy i paznokcie;
* problemy z drogami moczowymi;
* częste skurcze mięśni;
* objawy klasyczne dla reumatyzmu i artretyzmu;
* częste bóle stawów.

Leczenie zakwaszenie organizmu polega zazwyczaj na jego dokładnym oczyszczeniu. Oto, co może pomóc.
2
Odpowiednia dieta
Dieta dla zakwaszonego organizmu powinna być bogata głównie w produkty, które wykazują działanie oczyszczające oraz eliminujące toksyny. Doskonale sprawdzą się tutaj zielone warzywa liściaste, a także owoce. Z kolei należy unikać nadmiernego jedzenia mięsa, nabiału oraz produktów z glutenem. Niewskazane jest również jedzenie dużej ilości słodyczy. Najlepiej zastąpić je suszonymi owocami. W diecie warto uwzględnić również zdrowe kwasy omega-3, które eliminują z organizmu szkodliwe składniki. Te produkty pomogą odkwasić organizm.
3
Regularne picie wody z cytryną
Powszechnie wiadomo, że woda doskonale oczyszcza organizm. W połączeniu z sokiem z cytryny działa ze zdwojoną siłą. Jeśli nasz organizm jest zakwaszony, codziennie powinniśmy wypijać około 10 szklanek wody mineralnej z dodatkiem soku z cytryny. Do wody można dodać również połowę łyżeczki sody oczyszczonej, która wykazuje działanie oczyszczające i nie jest szkodliwa dla organizmu.

Mniej stresu
Gdy dopada nas stres, nasz organizm wydziela kortyzol - hormon zaburzający jego pracę. Stres utrudnia zatem odkwaszenie organizmu i jego powrót do dobrej kondycji. Warto umieć sobie z nim radzić. Dzięki temu szybciej wrócimy do formy.

Aktywność fizyczna
Nie bez znaczenia pozostaje również aktywność fizyczna. Podczas wysiłku pocimy się, a wraz z potem z naszego organizmu wydalane są szkodliwe substancje, w tym również odkładające się w tkankach kryształki kwasów. Dlatego podczas zakwaszenia organizmu ruch jest niezbędny.

Jak unikać zakwaszenia organizmu?
Jeśli chcemy uniknąć zakwaszenia organizmu, przede wszystkim powinniśmy zmienić styl życia, a głównie dietę. Należy jeść zdrowo, unikać używek i dbać o aktywność fizyczną.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie