Ozdoby na Wielkanoc DIY

monika_w - specjalista Tipy.pl
1 z 4
Przygotowywanie dekoracji i ozdób na święta to zdecydowanie jedna z najbardziej przyjemnych czynności. Dostarcza nie tylko sporo frajdy, ale stwarza wyjątkowy nastrój w domu. W związku z tym, że zbliża się Wielkanoc, przygotowaliśmy kilka propozycji ozdób i dekoracji, które pomogą poczuć świąteczny klimat.
1
Wieniec wielkanocny
Wieniec wielkanocny będzie pięknie wyglądał na drzwiach wejściowych, a także w domu. Można go przygotować z delikatnych krzewów iglastych lub z bukszpanu, bazi i ozdób, które kojarzą się z Wielkanocą. Gałązki krzewu mocujemy ze sobą za pomocą drucika tak, by utworzyły okrąg, następnie wtykamy bazie i dodajemy ozdoby. Wieszamy wieniec w wybrane miejsce.

2
Pisanki na patyczkach
Pisanki na patyczkach to urocza ozdoba wielkanocna. Możemy umieścić ją w donicach z kwiatami lub koszyczku wielkanocnym. Do przygotowania pisanek będą potrzebne wydmuszki, klej, elementy dekoracyjne (mulina, cekiny, wstążki, farby, etc.), długie wykałaczki. Dekorujemy wydmuszki wedle gustu, a następnie osadzamy na wykałaczkach. Pisanka gotowa.
3
Girlandy wielkanocne
Girlandy z motywami wielkanocnymi ozdobią każdą ścianę w domu! Najpiękniej zaś prezentują się w pokoju dzieci. Można je wykonać z twardego kolorowego papieru lub z filcu. Składamy arkusz lub filc w harmonijkę, odrysowujemy motyw wielkanocny, wycinamy tak, by pozostała wspólna przestrzeń łącząca elementy po rozcięciu, a na koniec wieszamy girlandę w wybranym przez nas miejscu.

Ozdobne palemki z bazi
Palemki z bazi świetnie sprawdzą się jako ozdoba na stół wielkanocny. Jak je przygotować? To banalnie proste. Do gałązki bazi (mierzącej około 10 centymetrów) mocujemy gałązki bukszpanu, a całość wykańczamy kokardką.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie