Nietypowe zastosowania skórki z pomarańczy

dominika_d - specjalista Tipy.pl
1 z 4
Nie masz pomysłu, jak skutecznie pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów, wyczyścić przybory kuchenne lub wypędzić insekty z domu? Znamy na to sprawdzony, tani, a w dodatku w pełni naturalny sposób! Mowa o skórce z pomarańczy, która znajduje zastosowanie w sprzątaniu, kulinariach, a także w kosmetyce. Oto kilka tych najciekawszych.
1
Usunie nieprzyjemny zapach z butów
Nie możesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów? Włóż skórkę z pomarańczy do butów na noc. Następnego dnia wywietrz dokładnie buty i ponownie umieść skórkę w bucie. Pochłonie nieprzyjemne zapachy i bakterie.

Odświeży powietrze
Skórkę z pomarańczy możesz wykorzystać również jako naturalną zawieszkę odświeżającą powietrze. Wystarczy, że zawiesisz ją w pomieszczeniu, w którym nieprzyjemnie pachnie, na przykład w łazience. Pomarańcza, jak i inne cytrusy, wykazuje zdolność pochłaniania zapachów.
2
Wyczyści drewniane przybory kuchenne
Nie możesz doczyścić przyborów kuchennych z buraków lub sosu? Namocz je, następnie skropl sokiem z pomarańczy, a na koniec dokładnie wyczyść skórką owocu. Pokochasz tę metodę!
3
Odstraszy insekty
Skórka z pomarańczy pomoże również pozbyć się insektów. Co należy zrobić? Umieścić skórkę w miejscu, które zaatakowały insekty. Mrówki, pchły czy mole przestraszą się jej zapachu.

Ujędrni skórę
Pomarańczowa skórka sprawdzi się także jako składnik naturalnych kosmetyków. Warto dodawać ją do peelingów i balsamów do ciała. Ujędrni i wygładzi skórę.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie