Domowe sposoby na zapalenie sutka

AlicjaAlicja - specjalista Tipy.pl
1 z 4
Zapalenie sutka to dotkliwa przypadłość, na którą z reguły zapadają młode mamy. Jak skutecznie i jednocześnie nieinwazyjnie wyeliminować objawy i skutki tej dolegliwości? Sięgnij po nasiona kozieradki, ocet jabłkowy, jeżówkę i liście kapusty. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki.

Nasiona kozieradki

Nasiona kozieradki stymulują pracę gruczołów wytwarzających mleko i równocześnie leczą infekcje piersi. Ponadto dzięki bogactwu flawonoidów pomagają zwalczyć stany zapalne. Jak je wykorzystać w celach leczniczych? Namocz cztery łyżki nasion kozieradki w wodzie. Następnego dnia zmiel nasiona. Powstałą pastę umieść w czystej ściereczce, lekko ogrzej i i użyj w formie ciepłego kompresu, nakładając go na zainfekowane miejsce. Zabieg powtarzaj dwa razy dziennie przez co najmniej siedem dni. Alternatywnie w celach leczniczych możesz pić dwa-trzy razie dziennie filiżankę herbaty z kozieradki - aż do momentu uzyskania pozytywnych rezultatów.
1
Masaż

Prawdopodobnie jedną z najbardziej popularnych i jednocześnie jedną z najbardziej skutecznych metod niwelowania skutków zapalenia sutka są okłady z liści kapusty. Dzięki bogatej zawartości siarki pomagają zmniejszyć stan zapalny, zlikwidować obrzęki i poprawić matkom komfort karmienia.

Jak użyć liści kapusty?

Schłodź w lodówce kilka liści kapusty (Proces chłodzenia powinien trwać minimum 30 minut. Następnie nałóż liście na zainfekowaną pierś. Po kilku minutach zamień go na kolejny (najlepiej w momencie, gdy osiągnie temperaturę pokojową. Zabieg powtarzaj codziennie aż do momentu całkowitego pozbycia się infekcji.
2
Czosnek

Innym skutecznym lekarstwem na zapalenie sutka jest czosnek, który ma naturalne właściwości antybiotyczne. Pomaga pozbyć się bakterii wywołujących zakażenie. Ponadto wzmacnia system immunologiczny i wspomaga szybki powrót do zdrowia.

Jak najlepiej go aplikować?

Zjedz na pusty żołądek dwa ząbki czosnku. Jeśli jednak nie jesteś miłośnikiem tego naturalnego antybiotyku, zmieszaj go z sosem pomarańczowym lub z czystą wodą. Kuracja powinna trwać co najmniej tydzień. Można również sięgnąć po suplementy czosnku, ale wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Echinacea

Ziele jeżówki wzmacnia układ odpornościowy, dzięki czemu jest on w stanie zwalczyć i pokonać wszelkie infekcje. Zawiera też flawonoidy, które oferują korzyści w postaci naturalnych antybiotyków przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Jak ją najlepiej wykorzystać? Zastosuj nalewkę z korzenia na zainfekowane miejsca. Stosuj co najmniej cztery-pięć raz dziennie.
Alternatywnie możesz dodać cztery lub pięć kropli nalewki do szklanki wody i pić trzy-cztery razy dziennie przez okres nie dłuższy niż tydzień.
Uwaga: Pamiętaj, aby unikać długotrwałego stosowania jeżówki.
3
Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy to kolejny doskonały środek, który znajduje zastosowanie w leczeniu zapalenia sutka. Jego antybakteryjne i przeciwzapalne właściwości pomogą zmniejszyć stan zapalny, zwalczyć infekcje i zapobiegnąć ich rozprzestrzenianiu się. Zapewnia też dodatkowy zastrzyk energii. Jak go zastosować? Przygotuj roztwór z jednej części octu jabłkowego i dwóch części ciepłej wody. Zastosuj na zainfekowane miejsce nakładając go wacikiem. Pozostaw okład na piętnaście minut i spłucz ciepłą wodą. Zabieg powtarzaj dwa-trzy razy dziennie aż do usunięcia infekcji. Alternatywnie możesz zmieszać łyżkę octu jabłkowego z odrobiną miodu w szklance wody. Pij trzy razy dziennie przez siedem do czternastu dni.

Strona 1 z 4

Powiązane porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie