Jak wypoczywać aktywnie? Sprawdzone pomysły

monika_w - specjalista Tipy.pl
1 z 4
Wypoczynek, na który czekamy po ciężkiej pracy czy intensywnej nauce nie musi oznaczać leżenia brzuchem do góry, wpatrywania się w telewizor lub kilkugodzinnego spania. Takie formy relaksu nie wyjdą nam na dobre na dłuższą metę. Warto odpoczywać aktywnie. Dzięki temu dotlenimy organizm, zadbamy o sylwetkę i poprawimy ogólne samopoczucie. A jak odpoczywać aktywnie z głową? Oto propozycje, które spodobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
1
Jazda na rowerze
Choć to bardzo popularna forma spędzania wolnego czasu w ciepłe dni, nie mogło jej tutaj zabraknąć. To dlatego, że jazda na rowerze to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Uprawiając ten sport dbamy o sylwetkę, relaksujemy się i jednocześnie odpoczywamy. Oczywiście pod warunkiem, że się nie przemęczamy. Gdy na zewnątrz zrobi się cieplej, zamiast leżeć na kanapie po pracy, wsiądźmy na rower. Już krótka przejażdżka sprawi, że poczujemy się lepiej.

Gra zespołowa na świeżym powietrzu
Ta forma spędzania wolnego czasu przypisana jest głównie dzieciom, co nie oznacza, że dorośli nie powinni jej praktykować. Wręcz przeciwnie. Różnego rodzaju gry na świeżym powietrzu są świetną formą relaksu. Przynajmniej raz w tygodniu warto wyjść ze znajomymi lub dziećmi zagrać w siatkówkę, koszykówkę czy squasha. Taki wypad każdemu wyjdzie na dobre!
2
Spacery
Spacerując na świeżym powietrzu dotleniamy mózg, poprawiamy sobie humor oraz krążenie krwi w organizmie. Wystarczy półgodzinny spacer w słoneczny dzień, by poczuć się znacznie lepiej.

Piknik w parku
Piknik w parku to trafiona forma spędzania wolnego czasu dla rodzin. Sprawi radość zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Piknik najlepiej urządzić na łące lub nad rzeką. Najbezpieczniej będzie w dni, gdy temperatura nie schodzi poniżej 20 stopni Celsjusza.

Wycieczka do lasu
W ramach wolnego czasu po pracy lub szkole możemy wybrać się również do lasu. Udowodniono naukowo, że zapach lasu relaksuje i wycisza. Spacerując lub jeżdżąc na rowerze po lesie jednocześnie odpoczywamy i dbamy o kondycję fizyczną.
3
Prace w ogrodzie
Cieszącą i bardzo praktyczną formą aktywnego spędzania czasu są także prace w ogrodzie. Warto zaangażować w nie dzieci. Podczas pracy w ogrodzie dotleniamy mózg, ćwiczmy zdolności manualne, no i poprawiamy wygląd naszych roślin.

Basen
W ramach aktywnego odpoczynku warto udać się również na basen. To doskonały sposób na relaks i dbanie o kondycję psycho-fizyczną. Podczas pływania spalamy bardzo dużo kalorii i zwiększamy poziom serotoniny w mózgu, która odpowiada za dobre samopoczucie i hamuje rozwój depresji.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Ewa
13.04.2019
Kajaki to też świetny sposób na spędzenie czasu. W zależności od wybranego akwenu może być ekstremalnie, lub spokojnie. Jak ktoś lubi się zmęczyć i wzmocnić mięśnie, wystarczy podkręcić tempo wiosłowania. Jak ktoś chce odpocząć i się poopalać, to też może.