Filtry powietrza

Jak zmienić filtr powietrza w aucie?
PinkiPinki - specjalista Tipy.pl

Nieregularna wymiana filtra powietrza w aucie może grozić jego zatkaniem, a w następstwie doprowadza do przedwczesnego zużycia elementów ciernych silnika. Bardzo często zdarza się, że kiedy filtr robi się coraz bardziej brudny nasze auto spala więcej. Zatem na myśl nasuwa się pytanie, jak często powinniśmy go wymieniać? Zdania są podzielone, ale uważa się, że średnio co 30 000 km. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam w zmianie filtru powietrza.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Podstawowe narzędzia samochodowe.

1
Kup nowy filtr, zanim wyrzucisz stary.
2
Otwórz pokrywę, odszukaj miejsca gdzie zamontowany jest filtr powietrzny. Jeżeli nie możesz zlokalizować, pomóż sobie instrukcją, którą powinien mieć każdy samochód.
3
Jeżeli już zlokalizowałeś miejsce, w którym znajduje się stary filtr, odszukaj śrub mocujących – odkręć je, mogą to być zaczepy, które musisz odblokować.
4
Po odkręceniu śrub / odblokowaniu zaczepów, powinieneś mieć możliwość dostania się do filtra. Zdejmij przykrywę i powinieneś widzieć filtr.
5
Złap delikatnie stary filtr i pociągnij powoli i delikatnie. Wyrzuć go.
6
Włóż nowy filtr, upewnij się, że wszystkie boki dokładnie przylegają z każdej strony.
7
Gdy filtr znajduje się w odpowiednim miejscu, załóż przykrywę, przykręć śruby / zablokuj zaczepy i gotowe.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

sylwia4012
15.06.2015
Super poradnik, udało mi się wymienić. Choć miałam problem, żeby kupić odpowiedni filtr. W końcu mechanik mi doradził i sprzedał. Oczywiście przepłaciłam. Na necie widzę, że jest taniej, np. tu http://www.motochemia.pl/filtry-filtry-powietrza-c-130_132.html Mądry Polak po stracie