Olejek cynamonowy: Pomoże pozbyć się tłuszczu z brzucha i odstraszy komary

lucy - specjalista Tipy.pl
1 z 4
Cynamon w roli przyprawy jest wykorzystywany przez nas często i chętnie. Niewiele jednak osób wie, że sporządzany na jego bazie olejek również posiada nietuzinkowe właściwości zdrowotne i nie tylko. Pomoże nam między innymi pozbyć się tłuszczu z brzucha, poprawi koncentrację i pamięć oraz skutecznie odstraszy insekty, w tym zwłaszcza komary. Przyjrzyjmy się olejkowi cynamonowemu nieco bliżej.
1
Olej cynamonowy a tłuszcz na brzuchu

Największą popularność przyniosły olejkowi cynamonowemu jego zdolności odchudzające. Przeprowadzone badania potwierdziły, że pomaga on pozbyć się tłuszczu z brzucha oraz z innych rejonów ciała. Ponadto pozwala też wyeliminować z organizmu szkodliwe toksyny oraz bakterie i związki chemiczne, które mogą mięć bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Olej cynamonowy a obniżanie poziomu cukru we krwi

Po olej cynamonowy powinny wyjątkowo chętnie sięgać także osoby chore na cukrzycę oraz obarczone ryzykiem wystąpienia tej choroby. Dlaczego? Olejek cynamonowy w zupełnie naturalny sposób pomaga obniżyć poziom cukru we krwi i zrównoważyć gospodarkę cukrową organizmu.
2
Olejek cynamonowy a problemy trawienne

Cynamon od dawna uznawany jest za doskonały naturalny środek wspomagający metabolizm i pozwalający pozbyć się problemów trawiennych. Dodatkowo olejek cynamonowy wspiera eliminowanie kwasowości i może być pomocny przy leczeniu biegunki, a także porannych nudności.

Olejek cynamonowy a odstraszanie komarów

Nie masz pomysłu, jak sprawić, aby komary omijały twój dom szerokim łukiem? Badania przeprowadzone przez naukowców wykazały, że może w tym przypadku pomóc olejek cynamonowy, który jest bogatym źródłem aldehydu cynamonowego - aktywnego czynnika zwalczającego insekty.

Olejek cynamonowy a bóle głowy

Olejek cynamonowy posiada naturalne właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu skutecznie wspomaga niwelowanie bólu. Bywa także bardzo pomocny w eliminowaniu dolegliwości towarzyszących schorzeniom stawów. Z kolei zmniejszając ciśnienie i eliminując efekt tak zwanego złego samopoczucia pozwala stymulować proces niwelowania zwykłego bólu głowy, jak i uporczywych migren.
3
Jak wykorzystać olejek cynamonowy

Aby zabezpieczyć się przed bakteriami przenoszonymi przez powietrze, najlepiej rozpylić olejek cynamonowy na ubraniach lub w samochodzie. Naturalny preparat można też wsmarowywać w miejsce objęte zakażeniem.

Jeśli zmieszamy kroplę olejku cynamonowego z trzema kroplami olejku z awokado skutecznie wyeliminujemy niepożądane dolegliwości towarzyszące ukąszeniom lub użądleniom.
Z kolei osoby zmagające się z astmą powinny często wmasowywać olejek cynamonowy w szyję lub w klatkę piersiową. Ten prosty zabieg z pewnością przyniesie im ulgę.
Warto też pamiętać, że regularne rozpraszanie i wdychanie olejku cynamonowego zwiększa odporność układu immunologicznego.


Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

aldis
18.10.2018
Wszystko to ciekawe informacje tylko miało być też jak uzyskać olejek cynamonowy ,a tego już nie podaliście,więc nie wiem być może jest po prostu do kupienia gotowy.
Pozdrawiam
aldis