Tutaj jesteś: Dziecko > Dzieci > Zabawy dla Dzieci > Jak zrobić pudełko z pokrywką?

Jak zrobić pudełko z pokrywką?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 4.3/5 (33 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 10 
Pudełeczko origami będzie doskonałym wykończeniem twoich prezentów świątecznych lub urodzinowych. Jest ładniejsze i praktyczniejsze niż zwykła torebka na prezenty. Możesz w nim stale przechowywać biżuterię, lub żeli zrobisz większe pudełko będzie nadawało się do przechowywania nici, guzików i innych przydatnych drobiazgów. Zrobienie tego pudełka jest bardzo proste, wystarczy, że ty lub twoje dzieci poświęcicie na to 10 minut. Poniżej znajdziesz instrukcję jak zrobić pudełeczko origami.
Rzeczy, których potrzebujesz:
papier do drukowania lub lepiej kawałek bristolu o wymiarach 25 x 25 cm, kawałek papieru na zrobienie pokrywki powinien mieć wymiary 26,5 x 26,5 cm
1
pudełko z papieru 1
Złóż papier na pół po przekątnej, najpierw w jedną potem w druga stronę. Upewnij się, że linie zagięć będą widoczne - w tym celu przejedź je po złożeniu paznokciem. Postępuj tak w przypadku każdego złożenia, jakie jeszcze wykonasz podczas składania pudełka.
2
pudełko z papieru 2
Rozłóż papier i zobaczysz linie, które powstały przez jego złożenie. Weź jeden z rogów kartki i zagnij go do punktu wyznaczającego środek kartki. Podobnie złóż pozostałe trzy rogi i z powrotem rozłóż kartkę. Nie spiesz się z zaginaniem, by wykonać wszystko najbardziej precyzyjnie jak to tylko możliwe. Origami wymaga byś był bardzo dokładny i staranny, wtedy wychodzi najlepiej.
3
pudełko z papieru 3
Weź jeden z rogów i złóż go tak by wierzchołek dotykał linii, która powstała przez złożenie, które wykonałeś w drugim kroku. Podobnie złóż pozostałe trzy rogi i rozłóż kartkę.
4
pudełko z papieru 4
Kartka wygląda jakby składała się z małych kwadracików, tylko przy rogach są większe nie zagięte powierzchnie. Weź jeden z rogów i zagnij go do linii, którą zrobiłeś w kroku trzecim. Podobnie zagnij pozostałe trzy rogi. Masz za sobą najnudniejszą część pracy nad pudełkiem. Wszystko, co do tej pory zrobiłeś, to linie pomocnicze, które ułatwią ci wykonanie następnych kroków.
5
pudełko z papieru 5
Weź swój kawałek papieru i używając zaznaczonych już linii zagnij boki do środka kartki. Zewnętrzne boki zagnij do góry (według wcześniej zaznaczonych zagięć) pod kątem 90o, tak jak pokazano na zdjęciu.
6
pudełko z papieru 6
Odwróć model na drugą stronę i zrób skośne zagięcie na pierwszym kwadraciku z lewej (zdjęcia wyjaśnia ci jak zrobić zagięcie). Na dolnej krawędzi modelu znajdują się cztery kwadraty. Po przekątnej mamy zagiąć pierwszy kwadrat z lewej. Przytrzymaj pierwszy kwadrat podobnie jak to jest pokazane na zdjęciu i wciśnij papier kciukiem do środka by stworzyć zagięcie. Bądź precyzyjny by zagięcie znajdowało się a środku i by krawędzie dokładnie do siebie przylegały. Podobnie wykonaj zagięcia na pozostałych trzech bokach modelu a otrzymasz efekt jak na zdjęciu. Twoje pudełko zaczyna nabierać kształtu.
7
pudełko z papieru 7
Jeden z wystających boków zagnij do środka, by wykończyć jedną ze stron. Trójkątna część klapy powinna przylegać do spodu pudełka, będzie tam idealnie pasować. Tak samo zagnij klapę z drugie strony i pudełko gotowe.
8
pudełko z papieru 8
Jeżeli chcesz uzyskać lepszy efekt wykończ pudełko kawałkiem materiału lub ozdobnym papierem, dzięki temu ukryjesz końcówki złożonego papieru wewnątrz pudełka.
9
pudełko z papieru 9
Pokrywkę wykonaj identycznie jak pudełko tylko z większego kawałka papieru.
Wskazówki
  • Do pokrywy możesz dołączyć ozdobny guzik, lub tak jak na naszym zdjęciu, kwiat zrobiony z kawałka materiału. Jest on nie tylko ozdobą, ale także ułatwia podnoszenie pokrywki do góry.
 4.3/5 (33 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (2)

Nie będzie widoczny na stronie
 
onaa5743 - 2012-12-11
Nie zrozumiałe trochę :)
Pinka - 2012-01-18
Nie zrozumiałam kroku 6 :(
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Chciałabyś zrobić obrazek witraż, a nie wiesz jak się do tego zabrać? Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku jak...
Jak zrobić witraż - obrazek?
Chciałabyś zrobić obrazek witraż, a nie wiesz jak się do tego zabrać? Poniżej...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.