Pięć skutecznych ćwiczeń na płaski brzuch

_paula_ - specjalista Tipy.pl
1 z 4
Wiele kobiet marzy o pięknej sylwetce, którą będziemy mogły pochwalić się na plaży lub basenie. Atrakcyjne ciało dodaje pewności siebie i sprawia, że podobamy się nie tylko sobie, ale i innym. Jedną z naszych największych zmór są fałdki tłuszczu na brzuchu. Jak je pożegnać raz na zawsze bez morderczych treningów na siłowni? Podpowiadamy pięć skutecznych ćwiczeń na brzuch, które można wykonać w domu.
1
Klasyczne brzuszki
Zacznijmy od klasycznych brzuszków. Można je robić praktycznie w każdym pomieszczeniu, byleby na twardym podłożu. Jak wykonywać brzuszki? Chyba każdy umie je zrobić. Warto pamiętać tylko o głębokich oddechach w trakcie wykonywania ćwiczenia i podtrzymywaniu szyi dłońmi. Na początek zacznijmy od około 30 lub 40 brzuszków. Po tygodniu należy zwiększać ilość o 10.

Wznoszenie nóg w górę
To ćwiczenie daje pozytywne efekty nie tylko na brzuch, ale i uda. Jak go wykonać? Należy położyć się na plecach, a dłonie umieścić na szyi. Nogi podczas wykonywania ćwiczenia powinny być delikatnie zgięte. Na początek podnosimy jedną nogę do góry tworząc kąt 45 stopni i trzymamy w napięciu przez minutę, powoli opuszczamy. Następnie robimy to samo z drugą nogą. Na koniec łączymy nogi. Całą sekwencję powtarzamy trzy razy.
2
Wspinaczka
To ćwiczenie rzeźbi mięśnie brzucha i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Jak go wykonać? Ustawiamy się na podłodze w pozycji deski - proste nogi i ręce powinny podtrzymywać całe ciało. Zaczynamy biec w tej pozycji naprężając jak najsilniej mięśnie nóg. Bieg powinien trwać przez kilka minut. Następnie należy powtórzyć ćwiczenie trzy razy.

Przysiady z klasyczną piłką
To ćwiczenie wzmocni mięśnie brzucha, a także pośladków. Nie jest trudne w wykonaniu, ale będziemy potrzebować piłki. Należy stanąć prosto i delikatnie rozstawić stopy, nieco szerzej niż na szerokość barków. Napinamy mięśnie brzucha i przenosimy ciężar ciała na pięty. Chwytamy stabilnie piłkę w dłonie i wyciągamy je przed siebie. Nabieramy powietrza i robimy przysiad, zginając nogi wyłącznie do kolan. Przy wyproście powoli wydychamy powietrze.
3
Unoszenie bioder w bocznym podporze
To ćwiczenie wzmocni nie tylko brzuch, ale i mięśnie ud, pośladków i kręgosłupa. Żeby go wykonać, należy położyć się na boku i podeprzeć ciało na przedramieniu. Drugą rękę należy oprzeć na biodrze. Nogi prostujemy, a stopy układamy pod kątem 90 stopni. Unosimy biodra do góry tak, by tułów i nogi tworzyły razem linię prostą. Zostajemy w tej pozycji od 10 do 20 sekund. Na koniec powoli opuszczamy biodra w dół, a następnie ponownie unosimy je w górę. Po kilku seriach zmieniany stronę ćwiczeń.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Jolka
11.06.2018
Fajne te ćwiczenia. Ale trzeba jeszcze dołożyć do tego zbilansowaną dietę, bo bez tego nie osiągnie się oczekiwanych efektów w odchudzaniu.
ania
22.05.2018
brzuch robi się w kuchni. więc podstawa to dieta i na pewno się polepszy. do tego jakieś ćwiczenia i na pewno będzie lepiej.