Jak pozbyć się stonki ziemniaczanej?

_paula_ - specjalista Tipy.pl
1 z 4
Stonka ziemniaczana to jeden z najpopularniejszych szkodników, który zaczyna atakować nasze rośliny już w okresie wiosennym, choć jej najbardziej obfity wysyp przypada na kwitnienie bzu czarnego i jaśminu. Pozbycie się jej z ogrodu nie jest proste. Dla wszystkich, którzy nie mają w tym wprawy, podpowiadamy skuteczne metody.
1
Chemiczne preparaty
Najpopularniejszym i najbardziej skutecznym sposobem zwalczania stonki ziemniaczanej jest stosowanie preparatów chemicznych. Na rynku znajdziemy ich naprawdę wiele. Jeśli chcemy ochronić nasze rośliny przed ich szkodliwym działaniem, wybierzmy środki ekologiczne. Stosowanie specjalistycznych preparatów przynosi pozytywne efekty już po pierwszym użyciu. Przy ich zakupie warto skonsultować się ze sprzedawcą, który powinien odpowiedzieć na nurtujące nas pytania.
2
Ekstrakt z kwasu chryzantemowego
Ekstrakt z kwasu chryzantemowego to bardzo skuteczny środek zwalczający stonkę ziemniaczaną. Warto pamiętać jednak, że jest bardzo czuły na wysoką temperaturę, dlatego należy stosować go wyłącznie nocą lub podczas dużego zachmurzenia. Preparat należy dokładnie rozprowadzić na rośliny. Niestety kwas chryzantemowy jest toksyczny dla ludzi i zwierząt, dlatego należy używać go bardzo ostrożnie.
3
Warto wiedzieć również, że naturalnymi wrogami stonki ziemniaczanej są kuropatwy i bażanty. Jeśli wpuścimy te zwierzęta na kilkanaście minut do ogródka, szybko rozprawią się ze szkodnikami.

Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie