Pomysłowe zastosowania balonów

olaa - specjalista Tipy.pl
1 z 4
Nie masz pomysłu, w jaki sposób ozdobić pokój dziecka lub przygotować oryginalne dekoracje na imprezę? Pomogą ci w tym balony, z których możesz wykonać wiele pomysłowych gadżetów. Czekoladowe miseczki do lodów czy pomysłowy prezent na ślub to tylko niektóre z nich. Podpowiadamy, jak pomysłowo wykorzystać balony.
1
Foremka na lód
Jeżeli chcemy przygotować spektakularne kule lodowe, które wrzucimy do napojów lub umieścimy w naczyniu na szampana, pomogą nam w tym balony. Wystarczy napełnić balon wodą do pożądanej wielkości, a następnie zamrozić. Gdy woda zamieni się w lód, rozcinamy balon i ściągamy go z lodu.
2
Czekoladowa podstawka
Jeśli chcemy zachwycić gości ciekawym naczyniem na lody lub inny deser, również pomogą nam w tym balony. Po zamoczeniu delikatnie napompowanego balona w czekoladzie odstawiamy go do wyschnięcia. Po przebiciu balona otrzymujemy czekoladową foremkę, w której możemy podać lody lub sałatkę owocową.

Wielkie czekoladowe jajo-niespodzianka
To doskonały prezent dla maluchów, które uwielbiają czekoladowe smakołyki. Nietrudno go wykonać. Potrzebujemy balona, lejek i rozpuszczoną czekoladę. Na początek pompujemy balon, następnie w jego otwór wkładamy lejek i wlewamy niewielką ilość czekolady i staramy się rozprowadzić czekoladę po całej wewnętrznej powierzchni balona. Gdy uda nam się ta niełatwa sztuka, odstawiamy balon do wyschnięcia. Na koniec rozcinamy balon i delikatnie wyjmujemy jajo.
3
Prezent ślubny
Balon możemy wykorzystać również jako nietypowe opakowanie na prezent ślubny, a konkretnie na pieniądze. W tym przypadku najlepiej wybrać balon przezroczysty, w którym pięknie będą prezentowały się ozdoby, które do niego wrzucimy. Jak wykonać taką ozdobę? Do nienapompowanego balona wkładamy pieniądze, które chcemy podarować parze ślubnej, a także konfetti sypkie ozdoby. Następnie pompujemy balona i zawiązujemy go na koniec wstążką lub sznurkiem. Możemy wpuścić również do niego hel, by utrzymywał się w powietrzu, gdy będziemy wręczać prezent parze młodej.

Świecące balony
Świecące balony to świetna ozdoba na imprezę. Do ich przygotowania potrzebujemy oczywiści balonów i małych diod ledowych, najlepiej bezprzewodowych. Wkładamy diody do balonów, a następnie pompujemy je. Będą pięknie prezentowały się w pokoju dziecka lub na imprezie.

Przybornik lub wazon
Jeśli chcemy urozmaicić nieco nasz wazon lub przybornik nawleczmy na mały słoiczek balona tak, by zakrył całą jego powierzchnię, a szyjka wylądowała w środku naczynia tworząc otwór na łodygę kwiatu lub ołówki.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie