Zasady bezpieczeństwa na plaży
_paula_ - specjalista Tipy.pl

Wakacje spędzone nad morzem to jedna z najpiękniejszych chwil w naszym życiu, a dla wielu osób spełnienie marzeń. Na plaży czeka na nas sporo frajdy i atrakcji, ale także zagrożeń. O wypadek w wodzie lub na zjeżdżalni nietrudno, dlatego należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa przebywając nad morzem. Oto one.
1
Przebywaj tylko na strzeżonych plażach
Statystyki dowodzą, że 50 procent Polaków przyznaje się do przebywania na niestrzeżonych plażach. Niestety, takie postępowanie często kończy się wypadkami, dlatego, zawsze należy wybierać plaże strzeżone, na których przebywają ratownicy.

Wybierz odpowiednie miejsce do leżakowania i noś ze sobą parasol
Na plaży zawsze należy wybierać bezpieczne miejsce do leżakowania, szczególnie, gdy wybieramy się na nią z dziećmi. Nie rozkładajmy się blisko wody. Postawmy raczej na miejsce, w którym jest mniej ludzi i będziemy mogli się swobodnie zrelaksować. Zawsze nośmy ze sobą parasol, który osłoni nas przed słońcem. Dzięki niemu unikniemy oparzeń słonecznych.
2
Stosuj się do regulaminu plaży
Przed wejściem na plażę warto zapoznać się z regulaminem, który obowiązuje wszystkie osoby przebywające na jej terenie. Niestosowanie się do regulaminu może skończyć się karą. Natomiast przestrzeganie zasad regulaminu sprzyja wypoczynkowi i obniża ryzyko wypadku.

Zawsze słuchaj ratownika
Porządku na plaży pilnuje zawsze ratownik, dlatego należy przestrzegać tego, co mówi. Jeżeli ratownik postanowi, że są wzmożone fale i nie można wchodzić do wody, bezwzględnie trzeba zastosować się do tej zasady.
3
Pilnuj dzieci, by nie kąpały się samodzielnie
Dzieci, a szczególnie małe, nie powinny przebywać same w wodzie, nawet, jeżeli potrafią pływać. Rodzice powinni być z nimi w wodzie lub obserwować dziecko przy brzegu. W innym wypadku może skończyć się to tragicznie.

Nie bierz na plażę psa, który może zaburzyć spokój i wypoczynek wczasowiczom
Psy lubią plaże, jednak nie zawsze potrafią się odpowiednio na nich zachować. Jeśli nasz pupil jest niespokojny i mógłby zaburzyć wczasowiczom odpoczynek, lepiej nie bierzmy go na plażę. Natomiast, jeżeli nasz czworonog jest grzeczny, spokojnie możemy zabrać go na plażę.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie