cera tłusta

Co zrobić żeby twarz się nie świeciła?
JoasiaJoasia - specjalista Tipy.pl

Jeśli masz cerę tłustą, pewnie od dawna zastanawiasz się, co zrobić, żeby twoja twarz się nie świeciła. Oto kilka sztuczek, które przez lata wypróbowywałam na sobie. Mogą one wywołać uśmiech na twojej twarzy, ale są naprawdę skuteczne! Jeśli jesteś gotowa zaryzykować, wypróbuj opisany tutaj sposób. Rezultaty powinny być widoczne już po tygodniu.
1
Po pierwsze: nigdy nie stosuj produktów do cery tłustej, robionych na bazie alkoholu, ponieważ zwiększają one produkcję sebum. Alkohol początkowo wysusza skórę, ale chwilę później twarz produkuje jeszcze więcej sebum, żeby skompensować jego wcześniejszą utratę.
2
Stosuj mleczka i balsamy przeznaczone do pielęgnacji twarzy. Szukaj produktów hipoalergicznych i nie zatykających porów. Naturalnym remedium na cerę tłustą jest wyciąg z oczaru wirginijskiego.
3
Opisane poniżej kroki z początku powtarzaj codziennie, a gdy twoja cera zacznie matowieć, zmniejsz częstotliwość do 1-2 razy w tygodniu.
4
Połóż oba środkowe palce na wierzchu nosa, na kości znajdującej się tuż nad chrząstką. Delikatnie naciskając przesuwaj palce do góry, aż po środek czoła. Powtarzaj tą czynność przez około 1 minutę.
5
Ustaw palce obu dłoni w poziomej linii na środku czoła. Delikatnie naciśnij czoło opuszkami palców i przesuwaj nimi w bok, aż po kąciki oczu. Powtarzaj czynność przez około minutę.
6
Masuj skronie okrężnymi ruchami przez około 30 sekund. Pomaga to rozluźnić mięśnie twarzy i zredukować stres.
7
Połóż palce na skrzydełkach nosa. Masuj je okrężnymi ruchami przez kilka sekund, a następnie przesuń palcami po kościach policzkowych. Powtarzaj czynność przez 1 minutę.
8
Ostatnim krokiem jest „ugniatanie” linii żuchwy. Palcem wskazującym i kciukiem delikatnie ugniataj policzek i żuchwę. Palec wskazujący przesuwaj wzdłuż policzka, a kciuk po linii żuchwy, zaczynając od brody i poruszając się ku górze. Powtarzaj masaż przez 5-10 minut.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

martakali2889
19.10.2012
Próbuję mam nadzieje że pomoże bo mam dość świecenia.
fiesta
07.05.2010
Być może to działa,trzeba by było znaleźć na to czas.
Ja idę po najmniejszej linii oporu.Kupuję peeling i krem do twarzy.Nie mam dużo czasu ,ale w sobotę albo niedzielę...kto wie..