Jak zregenerować dłonie po oparzeniach i skaleczeniach?

olaa - specjalista Tipy.pl
1 z 4
Przesuszonym od nadmiernego mycia, bezustannie narażonym na skaleczenia czy oparzenia i skłonnym do przebarwień dłoniom rutynowa higiena czy pielęgnacja nie wystarczy. Aby powróciły do dawnej formy i prezentowały się bez zarzutu, potrzebna jest regularna i kompleksowa regeneracja. Podpowiadamy, jak przy użyciu sprawdzonych sposobów i domowych środków przywrócić dłoniom ładny wygląd. Zdradzamy też, jak dzięki babce lancetowatej szybko wyleczyć skaleczenie i jak przy pomocy ogórka lub sody oczyszczonej pozbyć się śladów po oparzeniu.
1
Kuracja na przesuszone nadmiernym myciem dłonie

Nadmierne mycie dłoni i narażanie ich na działanie środków chemicznych - rozmaitych płynów do mycia naczyń, proszków i płynów do prania - powoduje trwałe przesuszenie skóry. Jeśli ty też zmagasz się z podobnym problemem i chcesz zregenerować swoje dłonie, zastosuj w pełni naturalne kuracje.

Suche dłonie a siemię lniane
Ulgę twoim dłoniom przyniesie kąpiel w siemieniu lnianym. Nie tylko świetnie nawilży skórę, ale przywróci jej elastyczność.

Potrzebne składniki:
4 łyżki siemienia lnianego
4 łyżki płatów nagietka

Sposób przygotowania:

Siemię lniane i płatki nagietka pogotuj w naczyniu przez około trzydzieści minut. Następnie wystudź. Mocz dłonie w mieszance co najmniej piętnaście minut. Zabieg stosuj raz w tygodniu - aż suchość dłoni ustąpi.

Pasta z gęsiego smalcu a suche dłonie

Potrzebne składniki:

100 g smalcu gęsiego
10 ml oleju rycynowego

Sposób przygotowania:

Smalec połącz z olejem rycynowym. Gotową mieszankę wsmaruj w umyte dłonie - rano i wieczorem. Różnice odczujesz już po kilku dniach stosowania.

Kuracja na przebarwienia na dłoniach

Jeśli na twoich dłoniach pojawiły się brzydkie przebarwienia, możesz wykorzystać specjalną maseczkę z żółtka, mleka i ziemniaka oraz nalewkę z chrzanu.

Maseczka ziemniaka, mleka i żółtka

Potrzebne składniki

Ziemniak
Żółtko
2 łyżki mleka

Sposób przygotowania:

Ugotuj ziemniaka,ostudź go i ugnieć widelcem. Dodaj do niego żółtko i mleko. Składniki starannie wymieszaj. Maseczkę nałóż na dłonie. Trzymaj kwadrans i zmyj letnią wodą.

Nalewka chrzanowa a dłonie

Potrzebne składniki

Korzeń chrzanu
1/2 szklanki spirytusu salicylowego 2 proc.
1/2 szklanki przegotowanej wody

Sposób przygotowania:

Korzeń chrzanu zetrzyj na tarce, zalej go spirytusem salicylowym i przegotowaną wodą. Odstaw na tydzień. Gotową nalewką przemywaj skórę dwa razy dziennie.
2
Kuracja na poparzenia na dłoniach

Jeśli zaobserwowałaś, że na twoich dłoniach pojawiły się ślady po gorących garnkach lub słoikach, które dotknęłaś w pośpiechu albo przez nieuwagę, zastosuj kuracje na bazie sody oczyszczonej, zielonego ogórka lub okładów z rumianku.

Soda oczyszczona a oparzenia na dłoniach

Potrzebne składniki:

2 łyżki sody oczyszczonej
2 łyżki wody

Sposób przygotowania:

Sodę oczyszczoną zmieszaj z wodą - aż uzyskasz konsystencję pasty. Nałóż specyfik na oparzenia na skórze i pozwól mu działać przez co najmniej piętnaście minut. Stosuj na pęcherze, które często pojawiają się na skórze dłoni.

Ogórek zielony a oparzenia na dłoniach

Potrzebne składniki:
1/2 ogórka zielonego

Sposób przygotowania:

Połówkę ogórka zetrzyj na tarce. Powstałą maseczkę przyłóż do zmienionej chorobowo skóry i pozwól jej działać przez co najmniej trzydzieści minut. Naturalny preparat stosuj na skórę codziennie, aż ślady po oparzeniu znikną.

Rumianek a oparzenia na dłoniach

Potrzebne składniki

1 torebka rumianku
Szklanka wody

Na skórę, na której pojawiły się ślady po oparzeniach, możesz zastosować napar z rumianku.Namocz w nim gazik i przemywaj nim skórę dłoni pięć-sześć razy dziennie.


3
Kuracja na skaleczenia na dłoniach

Jeśli na na twojej skórze pojawiły się skaleczenia, twoim dłoniom pomogą powrócić do dawnej formy kuracje oparte na babce lancetowatej, cebuli i miodzie.

Babka lancetowata a skaleczenie na dłoniach

Potrzebne składniki:

4 liście babki lancetowatej

Sposób przygotowania:

Liście babki lancetowatej umyj i rozgnieć. Pastę przyłóż do skóry, na której pojawiły się skaleczenia i zawiń bandażem. Specyfik nakładaj codziennie, aż skaleczenia się wygoją.

Cebula a skaleczenie na dłoniach

Potrzebne składniki:

Pół cebuli
Łyżka wody

Sposób przygotowania:

Zetrzyj połówkę cebuli na tarce, zmieszaj z łyżką wody. Nałóż na skórę dłoni. Owiń gazą. Pastę nakładaj raz dziennie.


Miód a skaleczenie na dłoniach

Posmaruj zranione miejsce cienką warstwą miodu. Poczekaj aż się wchłonie. Stosuj na skaleczoną skórę dwa-trzy razy dziennie.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie