Skórka z cytryny i jej właściwości prozdrowotne

_paula_ - specjalista Tipy.pl
1 z 5
Stosujemy ją często do potraw, ale mało kto zna jej lecznicze zastosowanie. Mowa o skórce z cytryny, która, jak się okazuje, ma znacznie więcej witamin niż sok tego popularnego cytrusa. Trudno się dziwić, że ma doskonały wpływ na nasze zdrowie. Skórka z cytryny sprawia, że nasz organizm pracuje znacznie lepiej. Oczywiście pod warunkiem, że spożywamy ją regularnie. Przyjrzyjmy się zatem jej cennym właściwościom.
1
Skórki to zdecydowanie najzdrowsza część całej cytryny, jednak - niestety - często lądują w koszu na śmieci. Powód jest prosty - większość z nas nie wie o cennych właściwościach skórki z cytryny. A to wszystko za sprawą wartości odżywczych, które znajdziemy w skórce tego popularnego cytrusa, a mianowicie: witaminy C, beta-karotenu, potasu, wapnia i wielu innych. Oto jej dobroczynne właściwości.
2
Oczyszcza organizm i poprawia przemianę materii
Skórka z cytryny działa oczyszczająco na nasz organizm, przez co usprawnia jego ogólne funkcjonowanie, a w szczególności pracę wątroby. Ponadto, poprawia przemianę materii i łagodzi dolegliwości trawienne. Skórka z cytryny pomaga wyeliminować również nadmiar tłuszczu w skórze. Warto dodawać ją do napojów oraz potraw, które spożywamy, by przekonać się o jej dobroczynnym działaniu.

Zmniejsza potliwość stóp
Właściwości antybakteryjne skórki z cytryny mogą pomóc przy nadpotliwości stóp lub dłoni. Wystarczy przygotować kąpiel ze skórki z cytryny oraz sody oczyszczonej, a następnie moczyć w niej stopy i dłonie przez kilkanaście minut. Taki zabieg działa odświeżająco, a także zmniejsza potliwość dłoni oraz stóp. Kąpiel warto powtarzać co tydzień.
3
Rozjaśnia przebarwienia na skórze
Jeśli mamy problem z przebarwieniami na skórze, sięgnijmy po skórki z cytryny, gdyż działają one ściągająco i wykazują działanie wybielające. Stosujemy je w bardzo prosty sposób, a mianowicie pocieramy świeżo obraną skórką miejsca na twarzy, na których występują przebarwienia. Pamiętajmy, by robić to delikatnie. W innym wypadku możemy podrażnić skórę. Zabieg najlepiej stosować wieczorem.

Wspomaga leczenie trądziku
Dzięki właściwościom antybakteryjnym i ściągającym skórka z cytryny może pomóc również przy problemach z trądzikiem. Wspomaga leczenie stanów zapalnych i oczyszcza skórę. By uzyskać pożądany efekt, należy codziennie delikatnie przecierać twarz skórką z cytryny. Najlepiej robić to przed spaniem.

Poprawia nastrój
Dzięki swojemu intensywnemu aromatowi skórka z cytryny pozytywnie wpływa na nasz nastrój, a nawet może przeciwdziałać depresji. Skórkę z cytryny warto włożyć do pojemnika z atomizerem, zalać wodą i codziennie odświeżać przygotowanym specyfikiem powietrze w mieszkaniu.
4
art/2018/30431_Ob0qm7.jpg
Ponadto, skórka z cytryny ma bardzo dobry wpływ na kości, pomaga obniżyć ciśnienie tętnicze, wzmacnia układ odpornościowy, a także wspomaga leczenie przeziębień i infekcji dróg oddechowych. Badania wykazały, że może działać również antynowotworowo za sprawą obecności nutrientów w jej składzie. Warto wiedzieć, że regularne stosowanie skórki z cytryny (w umiarkowanych ilościach) nie powoduje żadnych skutków ubocznych dla organizmu.
Strona 1 z 5

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie