Jak wyczyścić trudno dostępne miejsca w domu?

monika_w - specjalista Tipy.pl
1 z 4
Wydawać by się mogło, że sprzątanie to łatwa sprawa. Jednak w praktyce dla wielu osób okazuje się być karkołomnym zadaniem. Szczególnie, jeśli chodzi o wyczyszczenie trudno dostępnych miejsc. Wszystkim tym, którzy również mają z tym problem, zdradzamy sprawdzone sposoby ułatwiające usunięcie brudu ze szczelin i dziur w domu.
1
Trudno dostępne miejsca, na których występuje kamień
Zacznijmy od trudno dostępnych miejsc, w których jest kamień. Jak go usunąć? Jest na to jeden prosty trik, a mianowicie waciki z octem. Nasączamy waciki w occie, a następnie obkładamy nimi obszar, w którym występuje kamień. Po kilkunastu minutach zdejmujemy waciki i ściągamy kamień, na przykład za pomocą wacika do uszu lub starej szczoteczki do zębów.

Trudno dostępne miejsca, w których jest brud
A w jaki sposób usunąć brud z wąskich szczelin, których nie brakuje w naszych domach? Świetnie sprawdzą się w tym celu patyczki do uszu. Taki patyczek namaczamy w occie lub w wodzie i przecieramy nim wąskie szczeliny. Patyczek możemy wypłukać, więc posłuży nam na wiele razy.
2
Filtry i otwory wentylacyjne
Filtry i otwory wentylacyjne najlepiej zdjąć i dokładnie umyć. Kratkę zanurzamy w misce z wodą i octem, a po kilkunastu minutach dokładnie czyścimy. Jeśli nie uda nam się zdjąć kratki wentylacyjnej, wykorzystajmy do jej wyczyszczenia szczoteczkę do zębów.

Słuchawka i sznur od prysznica
Jeśli chcemy usunąć kamień i rdzę z słuchawki od prysznica, koniecznie zamoczmy je w wodzie z octem. Najlepiej na kilka godzin. Następnie płuczemy je w ciepłej wodzie.

Szuflada z pralki
Przy częstym praniu szuflady na proszek i płyn do płukania się brudzą. Możemy wyczyścić je w podobny sposób, jak słuchawkę i sznur od prysznica. Do miski wlewamy ciepłą wodę, dosypujemy kwasek cytrynowy i dolewamy trochę płynu do naczyń, a następnie zanurzamy w niej szufladę od pralki na godzinę. Następnie dokładnie czyścimy szufladę i płuczemy.
3
Kurz z różnego rodzaju powierzchni
Jeśli chcemy pozbyć się kurzu z różnego rodzaju powierzchni, pomogą nam w tym chusteczki nawilżające dla niemowląt. Wcisną się praktycznie wszędzie i zbiorą większość kurzu. Dobrze nasączone chusteczki dla niemowląt pomogą również wyczyścić niektóre zabrudzenia.

Karafka
Kształt karafki sam podpowiada nam, że możemy mieć problem z jej wyczyszczeniem, ale jest na to jeden sprawdzony sposób. Umieszczamy w karafce małą gąbkę do naczyń, dodajemy niewielką ilość płynu do naczyń i wlewamy odrobinę wody. Następnie bierzemy drewnianą łyżkę i za pomocą jej uchwytu czyścimy karafkę. Na koniec płuczemy karafkę wodą.

Wazon z wąską szyjką
A jak poradzić sobie z wyczyszczeniem wazonu z wąską szyjką? Wystarczy wrzucić do niego aspirynę i zalać ciepłą wodą, a następnie kilka razy obrócić wazonem, by aspiryna rozpuściła brud. Na koniec dokładnie płuczemy wazon wodą.

Wąska końcówka od odkurzacza
Jeśli chcemy zebrać brud z zakamarków, wykorzystajmy wąską końcówkę od odkurzacza. Ten mały i niepozorny przedmiot potrafi się wcisnąć w wiele miejsc. Pomoże nam zebrać brud oraz kurz.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie