testosteron

Jak zwiększyć poziom testosteronu?

ProsportProsport - specjalista Tipy.pl
testosteron
1 z 10
Testosteron jest podstawowym hormonem potrzebnym do zwiększenia masy mięśniowej i wytrzymałości mięśni. Dobry program ćwiczeniowy, samodyscyplina i godziny spędzone na siłowni pomogą osiągnąć ci wymarzony cel. Proces przyrostu masy mięśniowej może jednak znacznie przyśpieszyć zwiększenie poziomu testosteronu w naszym organizmie. Nie oznacza to, iż należy przyjmować steroidy czy inne chemiczne suplementy – często sprzedawane nielegalnie. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak w naturalny sposób zwiększyć poziom testosteronu, który pomoże ci zbudować większą masę mięśniową.
1
sposoby na podniesienie poziomu testosteronu - krok 1
6 posiłków dziennie

Naucz się jeść 6 posiłków dziennie zamiast trzech. Wiele osób, które ćwiczą na siłowni i pracują nad swoimi mięśniami, słyszało o tym, jednak niewiele z nich stosuje się do tego polecenia. Częste jedzenie nie jest wbrew pozorom proste. Musisz zjeść 6 mniejszych posiłków dziennie (posiłek co 2 – 3 godziny), zamiast trzech dużych. Dzięki temu naturalnie regulujesz procesy hormonalne i swój metabolizm. Jeśli będziesz ściśle przestrzegać tej zasady, unikniesz wszelkich wahań i spadku metabolizmu.

2
sposoby na podniesienie poziomu testosteronu - krok 2
Jednonienasycone kwasy tłuszczowe

Wierzcie lub nie, ale najważniejszymi makro składnikami naszej diety, które wpływają na podwyższenie poziomu testosteronu są tłuszcze. Tłuszcze mają wpływ na każdy proces hormonalny zachodzący w naszym organizmie oraz regulują wydzielanie samych hormonów. Zdrowe jednonienasycone kwasy tłuszczowe są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego układu hormonalnego.


Źródłem jednonienasyconych kwasów tłuszczowych są:
- orzeszki ziemne,
- awokado,
- ryby,
- zdrowe oleje: z nasion lnu, oliwek i rzepaku.


Jeśli będziesz spożywać je regularnie, poziom testosteronu w twoim organizmie wzrośnie w naturalny sposób.

3
sposoby na podniesienie poziomu testosteronu - krok 3
Warzywa krzyżowe

Do swojej diety wprowadź warzywa krzyżowe. Brokuły, kalafior, rzodkiewka, kapusta i brukselka obniżają poziom estrogenów w organizmie człowieka, a tym samym przyczyniają się do podniesienia poziomu testosteronu. Ogranicz spożycie soi. Białko sojowe podnosi poziom estrogenów (głównego żeńskiego hormonu płciowego), co ma bezpośredni wpływ na obniżenie poziomu testosteronu.

4
sposoby na podniesienie poziomu testosteronu - krok 4
8 godzin snu

Śpij co najmniej 8 godzin na dobę. Twój organizm potrzebuje odpowiedniej ilości snu, aby odpocząć po stresującym dniu lub wysiłku fizycznym. Brak snu przyczynia się do produkcji kortyzolu, a to obniża poziom testosteronu w organizmie aż o 40%. Aby twój sen był lepszy, utrzymuj temperaturę w sypialni na stałym chłodnym poziomie – nie może być zbyt gorąco. Unikaj spożywania płynów na 2 – 3 godziny przed snem, a tuż przed położeniem się do łóżka skorzystaj z łazienki.

5
sposoby na podniesienie poziomu testosteronu - krok 5
Mniej stresu

Zmniejsz swój dzienny poziom stresu, zarówno w domu, jak i w pracy. Zauważ, co wywołuje u ciebie największy stres i postaraj się tak zaplanować dzień, by go uniknąć. Kiedy nasze ciało znajdzie się w sytuacji stresowej, zwiększa się wydzielanie kortyzolu. Hormon ten zapoczątkowuje reakcję kataboliczną, w wyniku której obniża się poziom testosteronu.

6
sposoby na podniesienie poziomu testosteronu - krok 6
Mieszane ćwiczenia

Stosuj mieszane ćwiczenia jako podstawę swojego treningu. Wykonuj przysiady, martwy ciąg, wyciskanie sztangi w leżeniu, przyciąganie drążka do klatki piersiowej, podciąganie się na rękach, wykroki ze sztangą i wyciskanie nad głowę. Tego typu ćwiczenia zmuszą twój organizm do zwiększenia produkcji testosteronu.

7
sposoby na podniesienie poziomu testosteronu - krok 7
Spożycie alkoholu

Alkohol powinien być spożywany w umiarkowanych ilościach. Jest to zatem kolejny fizyczny pretekst do tego, by sięgać tylko po jedno lub dwa piwa tygodniowo. Alkohol ma ogromny wpływ na poziom testosteronu, postaraj się więc ograniczyć jego picie.

8
testosteron
Aktywność seksualna
Zwiększ swoją aktywność seksualną. Stymulacja seksualna pobudza twoje ciało do produkcji oksytocyny, endorfin i podnosi poziom testosteronu. Aby utrzymać wysoki poziom tego hormonu, staraj się uprawiać seks co najmniej raz w tygodniu. Jeśli ponad tydzień będziesz nieaktywny seksualnie, twój poziom testosteronu gwałtownie spadnie.
9
sposoby na podniesienie poziomu testosteronu - krok 9
Naturalne suplementy diety

Poszukaj naturalnych suplementów diety, które pomogą ci zwiększyć produkcję testosteronu przez twój organizm. Pamiętaj jednak, przed zastosowaniem któregokolwiek ze środków, skonsultuj się lekarzem.

!

Uwaga!
* Nigdy nie przyjmuj nielegalnych środków dopingujących, takich jak sterydy. Pomagają one zwiększyć poziom testosteronu, ale jednocześnie są bardzo niebezpieczne dla twojego organizmu. Mogą one wyrządzić wiele szkód, a nawet doprowadzić do śmierci.

Strona 1 z 10

Powiązane porady

Obwód w biodrach
Pompki
trening

Podobne porady

Komentarze (18)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

hm
18.09.2015
Olej lniany? A len jest największym źródłem estrogenu roślinnego - ma go więcej niż soja. Więc jak to jest?
M.Krak
12.05.2015
Testosteron potrzebny do wabienia pięknych, seksownych dziewczyn a nie jakieś tkanki mięśniowe...
wiem
12.05.2015
Steroidy czy sterydy?!!!!
quantum
01.09.2014
to zdjęcie to z jakiegoś homo pornola czy jak?!
ed
19.02.2014
najobrzydliwsze zdjęcie jakie w życiu widziałam!
A
02.02.2014
Olej z pestek arbuza również naturalnie działa na męskie libido.
pretorian gorzów
13.01.2014
bzdety, z naturalnych metod to skuteczn ejest tylko ruchanie dziewczyn i czeste zmiany , kilka kochanek , facetom po rozowodzie naturalnie od razu wzrasta poziom testosteronu, to wyniki badan a nie pobozne pierdy z tego artykulu,
zsmsj
16.10.2013
Endorfin nie endomorfin!
agenttomek65
16.05.2013
z tego co mi wiadomo im większe partie mięśni ćwiczymy ( np czworogłowy uda ) tym więcej wytwarza się testosteronu w naszym organizmie
bbn
18.03.2013
Rozwalają mnie takie artykuły, gdyby to skumulować, to 2 informacje są przydatne, o których wcześniej nie wiedziałem.