usuwanie włosów z twarzy

Jak usunąć włosy z twarzy?

UrodaUroda - specjalista Tipy.pl
Owłosienie na twarzy może być nieco kłopotliwe i trudne do usunięcia. Na szczęście istnieje wiele sposobów na usunięcie niechcianych włosków z twarzy i zapobiegnięcie ich ponownemu pojawieniu się. Przeczytaj poniższe wskazówki, a dowiesz się jak najskuteczniej usunąć owłosienie z twarzy.
1
Depilacja twarzy przy pomocy wosku.

Udaj się do sklepu kosmetycznego i kup wosk do twarzy lub gotowe plastry z woskiem. Depilacja woskiem to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na usuniecie niechcianego owłosienia z twarzy. Włoski wyrywane są od nasady wraz z cebulką, co w przeciwieństwie do zwykłego golenia, znacznie spowalnia ich odrastanie. Zestawy do depilacji twarzy woskiem są stosunkowo tanie i ogólnie dostępne.

2
Wyrywanie włosków przy pomocy pęsety.

Weź do reki pęsetę i wyrwij każdy niechciany włosek. Oczywiście metodę tą polecam tylko do małych zabiegów i pojedynczych włosków, np. regulacja brwi. Jeśli ten sposób usuwania niechcianego owłosienia sprawia ci duży ból, rozważ zakup specjalnego kremu, który chwilowo znieczuli wybrany obszar, a zabieg będzie prawie bezbolesny.

3
Elektroliza.

Udaj się do gabinetu kosmetycznego i porozmawiaj na ten temat ze specjalistą. Metoda ta jest bardzo skuteczna, ale jednocześnie trzeba trochę za nią zapłacić. Podczas zabiegu impuls elektryczny wysyłany jest do cebulki włosa, powodując jej zniszczenie. Włos zostaje zatem usunięty razem z cebulką i nie może już odrosnąć.

4
Rozważ depilację laserową.

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszym, ale zarazem i najdroższym sposobem na usunięcie zbędnego owłosienia z twarzy. Podczas zabiegu wiązka lasera kierowana jest na wybrany obszar ciała, w wyniku czego następuje trwałe usunięcie niechcianych włosków. Przed przystąpieniem do tego typu zabiegu potrzebna będzie konsultacja ze specjalistą. Dzięki temu będziesz mieć lepsze wyobrażenie o tym, jak działa leczenie laserowe.

Powiązane porady

depilacja nóg
Wrastające włosy sposoby

Podobne porady

Komentarze (6)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

#18474
29.03.2013
Ja zawsze używam plastrów z woskiem do depilacji wąsika. Kupując plastry zwróćmy uwagę na to czy są bardziej podobne do papierowych czy foliowe ponieważ te foliowe są dużo wytrzymalsze i ogólnie lepiej się sprawdzają.
gelertha
10.05.2012
Ja polecam EPISTICK - sprężynkę, która pokręcając wyrywa się włoski szybciej niż pęsetą. Można kupić na allegro za mniej niż 20 zł. Sama używam i jest to dla mnie wybawienie.
Madzik
29.09.2011
do Tomek: nie da się usunąć włosów na stałe. Teoretycznie da się to zrobić w salonie kosmetycznym za pomocą laserów ale po pierwsze trzeba wykonać serię zabiegów (są drogie) a po drugie włosy zwykle i tak odrastają tylko cieńsze i rzadsze.
Tomek
28.09.2011
Jestem chłopakiem i chciałbym usunać włosy z twarzy na stałe to tez moge w taki sposób jak w porada?
DeMonic
11.02.2011
kremy do znieczulania NIC NIE DAJĄ !!! zupełnie nieprzydatny badziew który nic a nic nie znieczula, nie dajcie się nabierać na takie rzeczy !!!!
ajamaja
05.08.2010
Najlepsza do tego celu jest pasta cukrowa.Działa równie dobrze jak wosk a nie powoduje podrażnień.
http://gabinetgrazyny.pl/