jak stworzyć skuteczny nagłówek

Jak stworzyć nagłówek, który zwiększy sprzedaż?
MarcinKMarcinK - specjalista Tipy.pl

Gdybyś miał tylko 10 sekund na poinformowanie mnie co sprzedajesz, ile to kosztuje, dlaczego tego pragnę i co się stanie, jeśli mi się nie spodoba, co byś powiedział? Nie jest to takie proste, prawda? Specjaliści od marketingu internetowego twierdzą zgodnie: każdy z nas ma jedynie 10 sekund na przyciągnięcie uwagi użytkownika, ponieważ 90% odwiedzających stronę opuszcza ją po 10 sekundach, jeśli w nagłówku nie znajdzie odpowiedzi na swoje pytanie. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się jak pisać zabójczo skuteczne nagłówki, które zwiększą sprzedaż na twojej stronie internetowej.
1
Co? Co konkretnie sprzedajesz na swojej stronie internetowej? Możesz mieć najlepszy na rynku, najbardziej wyczerpujący e-book na temat strzyżenia pudli, ale przedstawienie tego w 3-5 interesujących, konkretnych, oryginalnych słowach jest kluczowe dla skuteczności nagłówka. E-booki są bardzo popularne ze względu na natychmiastowy dostęp do profesjonalnej wiedzy. Może więc sprzedajesz „kompletny przewodnik”, „sekrety fryzjera psów”, „dumę właściciela pudla” lub coś podobnego? Możliwości jest nieskończenie wiele, więc wypunktuj wszystkie opisy, jakie tylko przychodzą ci do głowy, a następnie zobacz, które najlepiej brzmią.
2
Za ile? Ten element jest opcjonalny, niektórzy stosują go, inni nie. Zazwyczaj nie chodzi tu o podanie konkretnej kwoty. Nie chcesz napisać w nagłówku „30zł”. Bo kogo obchodzi, że tyle właśnie kosztuje twój e-book? Nikogo. Odwiedzający twoją stronę chcą wiedzieć, że to świetna inwestycja, która pozwoli im zaoszczędzić przez najbliższe lata dużo pieniędzy. Chcą wiedzieć, że wartość przewyższa koszt. Pamiętaj, sprzedajesz „dumę właściciela pudla” - użytkownik może uznać ją za bezcenną, więc zbyt niska cena mogłaby go odstraszyć. Może bardziej skuteczne byłoby stwierdzenie „tańszy niż wizyta u fryzjera”, „jednorazowa inwestycja na lata”, „satysfakcja gwarantowana”? Poświęć chwilę i napisz krótką frazę, która będzie skuteczna w przypadku twojego nagłówka.
3
Co będę z tego mieć? Odwiedzający twoją stronę chcą poznać odpowiedź na pytanie, co będą mieć z tego, że kupią twój produkt. W jaki sposób wybór właśnie twojego e-booka przyniesie im większe korzyści, niż kupno jednego z tysiąca innych? Dlaczego mieliby kliknąć przycisk „Kup” zamiast „Wstecz”? Może ilustracje „krok po kroku”pozwolą im poznać tą tajemną wiedzę. Twój e-book pozwala im zaoszczędzić setki złotych wydane na wizyty u fryzjera. Jednorazowy zakup daje im wiedzę, którą mogą używać na własny pożytek lub zarabiać na niej do końca życia. Odpowiedź na pytanie, dlaczego ten konkretny produkt może przynieść im korzyść, może być tak proste, jak stwierdzenie: „Ekspert poleca”. Określ korzyści, które mają dla twoich klientów największe znaczenie. Czy zależy im na oszczędności pieniędzy, idealnie obstrzyżonym pudlu, czy najbardziej podziwianym psie w okolicy? Wszystkie możliwe korzyści z zakupu twojego produktu muszą być wypunktowane na stronie.
4
Co się stanie, jak to nie zadziała? Na ile sposobów można powiedzieć „Satysfakcja gwarantowana albo zwrot pieniędzy”? Muszą ich być tysiące, bo przecież tej konkretnej frazy nie widzisz we wszystkich nagłówkach. Skoro tak jest, musi być tego konkretny powód. Możesz powtórzyć to zdanie na swojej stronie 10 razy, na 10 różnych sposobów, a nie sprzedasz ani jednego produktu. To, co prowadzi do podjęcia decyzji o zakupie jest o wiele bardziej skomplikowane, niż gwarancja zwrotu pieniędzy. Brzmi to ładnie i zachęcająco, ale ważniejsze jest uświadomienie potencjalnemu klientowi, że nie będzie chciał, by zwrócono mu pieniądze. Musisz dać użytkownikom prosty wybór. Jak zmierzyć satysfakcję klienta z twojego e-booka? Jak sprawdzić, czy klient posiada wystarczające zdolności manualne, by móc wykorzystać zawarte w książce porady? Możesz zaprowadzić konia do wodopoju, ale nie zmusisz go, żeby pił. Niezależnie od tego jak konkretny jest twój produkt, musisz zagwarantować satysfakcję. Nie musi to być koniecznie zwrot pieniędzy, może to być dostęp do bazy darmowych e-booków, darmowa wysyłka lub kupon rabatowy. Wszystko, co mogłoby sprawdzić się w przypadku twojego produktu musi być wypunktowane i znaleźć się zarówno na stronie, jak i w nagłówku.
5
Wszystko razem.Wiesz już jakie elementy muszą wejść w skład dobrego nagłówka. Teraz musisz tak je ze sobą połączyć, by zapewniły ci te 10 sekund uwagi użytkownika. Co, za ile, jakie da mi korzyści i co się stanie, jak się nie sprawdzi. Wybierz jedną frazę z listy napisanej w punkcie 1. i sprawdź jak połączyć ją z pozostałymi 3. punktami, np. „Ekspert poleca: kompletny poradnik o strzyżeniu pudli, tańszy niż wizyta u fryzjera. Do końca tygodnia wysyłka gratis”, „Sławny fryzjer psów zdradza swoje sekrety strzyżenia w profesjonalnym, ilustrowanym przewodniku dla wszystkich miłośników pudli. Taniej niż wizyta w salonie!”, „Ilustrowany przewodnik gwarantujący wszystkim kochającym pudle oszczędność ze strzyżenia ich psów”. Wypróbuj wiele wersji, a szybko przekonasz się, która brzmi najlepiej. Pamiętaj tylko, że masz zaledwie 10 sekund, żeby przykuć uwagę użytkownika i przekonać go do przeczytania twojej oferty.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie