kurzajki

Jak pozbyć się kurzajek?

UrodaUroda - specjalista Tipy.pl
kurzajki
1 z 9
Istnieje kilka sposobów na pozbycie się kurzajek. Do metod konwencjonalnych należy wypalanie, wymrażanie lub usunięcie ich za pomocą lasera. Jednakże, jeśli z jakiegoś powodu nie chcemy iść do dermatologa możemy skorzystać z alternatywnych, domowych sposobów na kurzajki.
1
sposoby na kurzajki -krok 1
Taśma tekstylna.

Na kurzajkę należy nakleić taśmę i nie ruszać jej przez 10 dni. Po 10 dniach usuwamy taśmę i złuszczamy kurzajkę pumeksem. Po jej złuszczeniu naklejamy ponownie taśmę i powtarzamy cały proces. Zwykle leczenie trwa około 3-6 tygodni. Uzasadnieniem tego zabiegu jest fakt, że kurzajki zabija brak tlenu i światła.

2
sposoby na kurzajki -krok 2
Lakier do paznokci

Zamiast naklejania taśmy możesz smarować kurzajkę kilka razy dziennie bezbarwnym lakierem do paznokci - gruba warstwa lakieru pozbawi kurzajkę tlenu przez co w końcu "wypadnie".

3
sposoby na kurzajki -krok 3
Ocet jabłkowy

Innym domowym sposobem na kurzajki jest ocet jabłkowy. Należy umyć dokładnie skórę pokrytą kurzajkami za pomocą mydła i wody. Następnie bierzemy wacik, nasączamy go octem jabłkowym i przykładamy do kurzajki. Całość bandażujemy i pozostawiamy na noc. Powtarzamy ten proces każdego dnia. Leczenie trwa około 4-6 tygodni.

4
sposoby na kurzajki -krok 4
Olejek z drzewa herbacianego / olejek cytrynowy

Dobrym lekarstwem na kurzajki jest również olejek z drzewa herbacianego lub olejek cytrynowy (do kupienia tutaj). W olejku należy pomoczyć wacik i przyłożyć bezpośrednio na kurzajkę. Zabieg ten powtarzać należy 2 razy dziennie. Czas leczenia to około 2-3 tygodnie.

5
sposoby na kurzajki -krok 5
Skórka cytryny

Jeśli nie masz olejku cytrynowego możesz wykorzystać zwykłą cytrynę. Plasterek skórki cytryny mocz w occie przez 24h. Następnie przyłóż skórkę żółtą stroną do kurzajki i zabandażuj. Skórka musi dokładnie przylegać do kurzajki. Zabieg powtarzaj codziennie aż do "wypadnięcia" kurzajek. Może to potrwać około tygodnia.

6
sposoby na kurzajki -krok 6
Mlecz polny

Mlecz polny jest również znanym remedium na kurzajki a dokładniej jego mleczko. Łodyżkę należy podciąć, tak, aż zacznie wypływać z niej mleczko i smarować kurzajkę kilka razy dziennie. Leczenie trwa około tygodnia.

7
sposoby na kurzajki -krok 7
Ziemniaki

Znanym sposobem na kurzajki jest również sok ze świeżych ziemniaków. Plasterek ziemniaka przykładamy do kurzajki, bandażujemy i zostawiamy na noc. Zabieg powtarzamy aż do odpadnięcia kurzajki.

8
sposoby na kurzajki -krok 8
Witamina E

Inną efektywną metodą leczenia kurzajek w domu jest witamina E. Kapsułkę należy przełamać i natrzeć nią kurzajki. Następnie zakładamy bandaż. Zabieg wykonujemy 3 razy dziennie przez okres ok 2-3 tygodnie, aż do całkowitego zniknięcia kurzajek.

?

Wskazówki
* Jak kurzajki zrobią się w środku czarne to oznacza, że zaczynają umierać i niedługo "odpadną".
* Czosnek również może wyleczyć kurzajki jednak może również poparzyć skórę znajdującą się w ich bezpośrednim sąsiedztwie.

Strona 1 z 9

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (48)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Ilona N
21.04.2018
No myślę, że najlepiej je po prostu wyciąć :) Ja moje wycinałam w centrum podologicznym.
Halina
27.03.2018
Ja jestem za wymrazaniem kurzajek. Ostatnio wymrazalam córce w centrum podologicznym , bo zlapala na basenie. Szybko, bezbolesnie i nic jeszcze nie wrocilo
Boraks
04.02.2018
Są kurzajki i kurzajki.Ja z moimi walczyłem już wszystkim.Od jaskółczego ziela , mniszka lekarskiego po kwasy , brodacidy , undofeny , krioterapie , srebro, i nic . Suplementacja olejki , witaminy na odporność i inne gusła . 2 lata walki , zero efektu. Boraks usunął wszystko w niecałe 2 tyg !!!!!
Ada
02.01.2018
Ja nie wierze tym domowym sposobom, bo nic mi one nie dały. Dopiero po dobraniu odpowiednich specyfików - kurzajki zaczęły znikać.
Ryszard
24.11.2017
Znana metoda na kurzajki to traktowanie ich sokiem z jaskółczego ziela najlepiej kilka razy dziennie.
Znikają bez blizny.
Małgosia
30.10.2017
a ja uważam, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest udanie się do specjalisty którym się tym zajmie i w domowe sposoby nie wierzę.
maciek
10.10.2017
Mlecz - potwierdzam. Pamietam ze smarowalem tym kurzajke na kolanie, kiedy bylem maly. Pomoglo.
Tomek
13.09.2017
Ponad ośmioletnią kurzajkę pozbyłem się za pomocą octu winnego/ jablkowego. Działa!
Dana
01.03.2017
Mojej wnusi pojawiła się kurzajka na wewnętrznej stronie przedramienia nieco powyżej dłoni. Lekarz oczywiście dał płyn ale zasugerował że podobne działanie ma taśma izolacyjna. Zastosowałyśmy to dziś w nocy i jestem zdumiona bo po zerwaniu taśmy cała mała jeszcze kurzajka została na taśmie. Na rączce posostał jedynie mały ślad z minimalną dziureczką . moja wnusia stwierdziła tylko. Magik polecam napewno jesli są to początki
wiesieksm
30.08.2016
Jakieś skomplikowane metody podajecie, a sprawa jest całkiem prosta ze skutkiem natychmiastowym niemalże.
Tak w ogóle ja nie palę, już, ale w tym wypadku zapalam papierosa i trzymam go tak, żeby dym omiatał kurzajkę. Jak będziecie trzymać pionowo, lekko skośnie, powinien się palić sam i dymić, ale czasem trzeba pomóc i pociągnąć, żeby nie zgasł (bez zaciągania się, dym ma omiatać kurzajkę, a nie gardło). Potem przydałoby się powtórzyć ze dwa razy. Na drugi dzień, a w zasadzie już po pierwszym papierosie kurzajka powinna się kurczyć i zwijać. Trzeciego, a nieraz drugiego dnia, nie powinno być śladu po kurzajce i nie wracały mi już potem. Powodzenia!