pochodnia

Jak zrobić pochodnię?
WojciechWojciech - specjalista Tipy.pl

Być może wydaje się nam to mało prawdopodobne, ale do wykonania pochodni potrzebujemy zaledwie kilka artykułów znajdujących się w każdym gospodarstwie domowym. Możemy stworzyć pochodnię, która będzie dawać nam bezpieczny płomień, nawet do godziny czasu. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak szybko i tanio zrobić pochodnie.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Bawełniana tkanina
* Kijek
* Zszywacz
* Benzyna do zapalniczek lub nafta
* Zapalniczka

1
Budowę pochodni zacznij od zebrania wszystkich materiałów. Do tego przedsięwzięcia będziesz potrzebował kawałka 100% bawełnianej tkaniny (stary podkoszulek), twardego i w miarę długiego kija, młotka, zszywacza, benzyny do zapalniczki lub zwykłej nafty. Pamiętaj by do budowy pochodni nie używać żadnych materiałów z tworzyw sztucznych (mogą się one stopić i Cię poparzyć).
2
Przygotuj bawełnianą tkaninę o rozmiarach 30 x 60 cm, którą owiniesz wokół kija. Krawędzie krótszego boku tkaniny złóż do wewnątrz tak, by bok miał szerokość około 18 cm. Jeden koniec materiału przed rozpoczęciem nawijania zepnij zszywkami z drewnianym kijem. Najważniejsze jest to, aby zszywki były rozmieszczone w odpowiednich odległościach od siebie. Teraz dokładnie owiń resztę materiału. Do przymocowania tkaniny do kijka możesz użyć również drutu lub żaroodpornych klamerek. W żadnym wypadku nie stosuj do tego celu przedmiotów, które mogłyby się stopić i w konsekwencji cię poparzyć.
3
Upewnij się czy tkanina dobrze przylega do kija. Jeżeli będzie ona ułożona zbyt luźno, jej kawałki mogą zacząć odpadać podczas palenia i oparzyć Cię. Każdą nawiniętą warstwę tkaniny zabezpiecz zszywkami. Pamiętaj, by umieścić je w odpowiedniej odległości od siebie – około 5 centymetrów.
4
Po wykonaniu wyżej wymienionych działań, nadszedł czas na nawilżenie pochodni w roztworze nafty lub paliwa do zapalniczek. Przygotuj sobie pojemnik z paliwem, do którego zmieści się knot pochodni. Pamiętaj, aby uzyskać dobry rezultat palenia, pochodnia powinna moczyć się w pojemniku przez około 10 minut. Czas ten pozwoli na całkowite nasiąknięcie materiału naftą. Dzięki temu pochodnia będzie paliła się równomiernie.
5
Teraz gdy wszystko jest gotowe, weź do reki pochodnie i podpal materiał przy użyciu zapałek lub zapalniczki. Skieruj ogień na chwilę ku dołowi. Dzięki temu pochodnia rozpali się równomiernie.
6
Tak przygotowaną pochodnię możesz wykorzystać na każdą okazję. Jak na przykład ognisko czy bal w ogrodzie. Życzę miłej zabawy.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

kjoto
16.02.2015
Moja pochodnia paliła się 5 min.
Zrobiłem wszystko wg.wskazań zmniejszając tylko ilość materiału o połowę(bawełna).
Po wypaleniu nafty na kiju pozostała sczerniała bawełna.Nie spaliła się.
Ramzes
03.07.2014
Nie polecam łączenia z olejem! Strasznie kopci...
Zochan
10.12.2011
taka pochodnia jest fajna, lecz dużo lepszy od zszywek jest drut, poza tym nafta, ropa, ogólnie paliwo powinno
być czymś zagęszczone, n.p. olejem jadalnym słonecznikowym, zakupionym w Biedronce