- Rodzaje pracy
- Szukanie pracy
- Praca
- Zakładanie i Prowadzenie Firmy
- Zarządzanie Firmą
- Firma i Społeczeństwo
- Małe i Średnie Przedsiębiorstwa
- Maszyny i Urządzenia Biurowe
- Zasoby Ludzkie (HR)
- Reklama
- Ubezpieczenie i Odszkodowanie
- Zarządzanie Majątkiem
- Plany Emerytalne
- Inwestycje
- Nieruchomości
- Informacje Podatkowe

Jak zrobić broszurę?
Kaszka - specjalista Tipy.pl
Rzeczy, których potrzebujesz
* Drukarka
* Tusz
* Zdjęcia
Dowiedz się również "jak zrobić broszurę w Wordzie".
Wskazówki
* Broszura może mieć od 4 do 48 stron. Jednak należy bardzo uważać, bo zbyt duża objętościowo broszura na pewno nie przyciągnie klienta, a zbyt krótka może sprawiać wrażenie niedokończonej. Najlepiej, więc zastosować broszurę 6-8 stronicową.
* Ważne jest by broszura była wydrukowana na papierze dobrej jakości by nie sprawiała wrażenia tandetnej.
* Aby broszura dotarła do odbiorcy jej planowanie należy rozpocząć od określenia grupy docelowej, która ma zostać zainteresowana produktem.
* Należy pamiętać by w broszurze przedstawić nie tylko charakterystykę firmy, ale także cechy decydujące o jej wyjątkowości.
* Broszura musi być także atrakcyjna graficznie. Zdjęcia to zawsze pierwszy element, na który potencjalny klient zwróci uwagę. Mając w głowie główny przekaz broszury trzeba dobrać taką grafikę, która będzie stanowiła doskonałe dopełnienie tematu.
* Źródłem pomysłów na ciekawą broszurę mogą być rozmowy z klientami. Zwróć uwagę, o co najczęściej pytają i na co w pierwszej kolejności zwracają uwagę. Jeżeli klienci znajdą w broszurze odpowiedzi na swoje pytania zanim jeszcze je zadadzą na pewno zainteresuje ich twoja działalność.
* Podczas tworzenia broszury należy bezwzględnie trzymać się jednego stylu. Jeżeli każda strona, będzie maiła odrębny styl przekaz będzie niespójny i niejasny.
Powiązane porady
Podobne porady
Komentarze (1)
Nie wykazano różnicy pomiędzy czytelnością tekstu szeryfowego (z małymi wysunięciami), a bezszeryfowego (bez wysunięć, czyli "szeryfów"). Kluczowe dla czytelności tekstu jest jego odpowiednie rozświetlenie, czyli upraszczając: odstępy międzyliterowe i międzywersowe.
Oczywiście temat jest dużo bardziej złożony. Zainteresowanym tematem polecam lekturę: http://archiwum.swiatdruku.eu/archiwum/2000_07/01.htm
Z poważaniem,
grafik :-).