Tutaj jesteś: Zdrowie > Seksualność > Zabawki Erotyczne > Jak używać wibratora?
Jak używać wibratora?

Jak używać wibratora?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 3.3/5 (63 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Mało jest na rynku wibratorów, które można kupić wraz z instrukcją obsługi. Z jednej strony wydaje się, że podręcznik nie jest tu konieczny - w końcu każdy chyba wie jak używa się wibratora. Ale jeżeli nigdy wcześniej nie miałaś do czynienia z wibratorem, skąd masz dokładnie wiedzieć jak się nim posługiwać? Większość ludzi uważa, że wystarczy by wibrator dostarczał przyjemności, ale jeżeli ty chcesz czegoś więcej przeczytaj poniższe wskazówki, które zwłaszcza na początku wyjaśnią ci zasady posługiwania się wibratorem.
9

Jeden punkt czy całość?


Większość wibratorów zakończona jest jednym punktem lub krawędzią. Spróbuj pieścić się właśnie tym punktem wibratora. Następnie w tym samym miejscu przyłóż do ciała najszerszą i największą powierzchnię wibratora. Zwykle jest tak, że inaczej (bardziej intensywnie) odczuwamy drgania, które pochodzą tylko z jednego, małego punktu niż te, które są rozproszone na większej powierzchni wibrującej. Może okazać się, że uczucie, jakie sprawia najszersza część wibratora na twoich wargach sromowych lub łechtaczce jest fantastyczne. Dzieje się tak dla tego, że łechtaczka i jej unerwienie znajdują się w znacznej mierze w głębi ciała i przez głębokie wibracje można ją pobudzić od wewnątrz, a nie tylko przez bezpośrednią stymulację z zewnątrz.

10

Używanie wibratora do penetracji.


Większość kobiet używa wibratora do stymulacji zewnętrznej, ale jeżeli wibrator jest przeznaczony również do penetracji nie ma powodu by nie spróbować. Wibratory bezpieczne do penetracji są gładkie, nie maja żadnych ostrych krawędzi i nie pochłaniają płynów. W większości przypadków zaleca się by do penetracji założyć na wibrator prezerwatywę, dobrze jest także zastosować żel intymny. Nanieś odrobinę lubrykantu na wibrator, palcami posmaruj także srom i wnętrze pochwy.

Wskazówki
  • Niektóre wibratory mają specjalnie wyprofilowane, zaokrąglone końcówki, są to wibratory punktu G. Te zabawki mogą łatwiej dotrzeć do punktu G niż inne wibratory, ale niestety nie dają gwarancji, że spodoba się wam efekt ich stymulacji. Z powodzeniem możesz wykorzystać zwykły wibrator do stymulacji punktu G.
  • Jeżeli chcesz używać wibratora do stymulacji analnej używaj jedynie wibratora specjalnie przeznaczonego do tego rodzaju stymulacji. Taki wibrator powinien być zupełnie gładki, jednolity, z rozszerzaną ku dołowi końcówką, aby zapobiec wślizgnięciu się całości do wnętrza odbytu.
  • Jeżeli używasz wibratora do stymulacji partnera możesz bawić się siłą wibracji, wystarczy, że mocniej chwycisz wibrator ręką i dzięki temu drgania przejdą na twoje dłonie. Gdy rozluźnisz uchwyt siła wibracji ponownie się zwiększy.
  • Zawsze po użyciu wyjmuj z wibratora baterie. Jeżeli zostawisz w środku baterie wibrator może samoistnie włączyć się na małe obroty. To może wypalić mechanizm, lub powodować żenujące momenty (np. kiedy cała rodzina wstanie od obiadu, by dowiedzieć się, co tak brzęczy). Ponadto, jeżeli długo pozostawisz baterie w wibratorze mogą one doprowadzić do korozji.
 3.3/5 (63 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (4)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
Kulki rozkoszy, nazywane też kulkami gejszy to małe okrągłe obiekty, których używa się do wzmocnienia mięśni Kegla,...
Jak używać kulek rozkoszy?
Kulki rozkoszy, nazywane też kulkami gejszy to małe okrągłe obiekty, których używa...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.