używanie wibratora

Jak używać wibratora?
TroyaTroya - specjalista Tipy.pl

Mało jest na rynku wibratorów, które można kupić wraz z instrukcją obsługi. Z jednej strony wydaje się, że podręcznik nie jest tu konieczny - w końcu każdy chyba wie jak używa się wibratora. Ale jeżeli nigdy wcześniej nie miałaś do czynienia z wibratorem, skąd masz dokładnie wiedzieć jak się nim posługiwać? Większość ludzi uważa, że wystarczy by wibrator dostarczał przyjemności, ale jeżeli ty chcesz czegoś więcej przeczytaj poniższe wskazówki, które zwłaszcza na początku wyjaśnią ci zasady posługiwania się wibratorem.
1
Poznaj swój wibrator.

Wyjmij wibrator z opakowania, oglądnij go, sprawdź jak działa i zobacz, jakich baterii wymaga. Pobaw się wszystkimi przyciskami i guziczkami, sprawdź ile prędkości i jakie inne opcje ma twój wibrator. Przed użyciem dobrze wymyj wibrator, jeżeli nie jest wodoodporny uważaj by go nie zachlapać w miejscu gdzie wkłada się baterie. Sprawdź czy na powierzchni wibratora nie ma żadnych rys lub ostrych wystających krawędzi, możesz to łatwo zrobić przejeżdżając delikatnie dłonią po całej powierzchni wibratora. Upewnij się także czy przy części, w której są baterie nie wystają żadne kable i że solidnie jest ona połączona z resztą powierzchni wibratora. Jeżeli znajdziesz jakieś niedociągnięcia zwróć wibrator do sklepu przed jego użyciem.

2
Samodzielnie sprawdź wibrator.

Nawet, jeżeli kupiłaś wibrator do zabawy ze swoim partnerem dobrze jest go najpierw samodzielnie przetestować. Masz lepszą świadomość siebie i swoich potrzeb, więc możesz się skupić na tym, jakie odczucia daje ci wibrator, bez partnera, który rozpraszałby cię (lepszą lub gorszą) wspólną zabawą. Upewnij się, ze masz odrobinę czasu tylko dla siebie. Jeżeli masz współlokatorów, dzieci, cienkie ściany lub wścibskich sąsiadów możesz włączyć muzykę i przykryć się kocem by wyciszyć dźwięk. Możesz także pomyśleć o wyciszeniu wibratora.

3
Pobaw się przy włączonym świetle.

Nie wszyscy będą się czuli komfortowo wykonując ten punkt, ale pobawienie się wibratorem przy włączonym świetle może być bardzo pouczające i użyteczne. Możesz w ten sposób odkryć na swoim ciele miejsca, zakończeń nerwowych, które będą bardzo podatne na stymulację. To będzie taka ważna informacja na przyszłość, którą możesz zachować dla siebie lub podzielić się nią ze swoim kochankiem. Ten sam efekt można osiągnąć później zwykłym dotykiem, ale wibrator będzie użyteczny do zlokalizowania takich miejsc.

4
Przyzwyczaj ciało do wibracji zanim użyjesz wibratora.

Z początku możesz odczuwać pewien dyskomfort związany z tempem wibracji. Aby temu zapobiec zapoznaj swoje ciało najpierw rytmem wibracji. Przejeżdżaj wibratorem po całym ciele, nawet zanim go włączysz, jakie to uczucie? Włącz wibrator i masuj nim delikatnie swoje mięśnie. Jeżeli wibrator zrobiony jest z twardego materiału przejeżdżając nim po ciele prawdopodobnie uznasz, że to bardzo miłe. Natomiast, jeżeli wibrator jest gumowy, miękki i elastyczny nie przesuwa się gładko po twoim ciele możesz to wypróbować jego wibracje przez ubranie. Ten punkt nie ma na celu osiągnięcia orgazmu, ale jest delikatnym sposobem na zapoznanie twojego ciała z wibratorem.

5
Zacznij "grę wstępną".

Włącz wibrator i zacznij od dotykania nim stóp i dłoni. Przesuwaj go w górę i w dół po rękach i nogach, przechodząc także przez brzuch, ramiona, szyję, skórę głowy i twarz. Zabawę możesz zacząć w ubraniu, jeżeli oczywiście chcesz. Pieść wibratorem wargi sromowe i łechtaczkę, nie musisz przecież od razu przechodzić do sedna sprawy. Najpierw pozwól by całe ciało poczuło wibrację, dopiero później przejdź do bardziej wrażliwych części ciała. Możesz powoli dotykać wibratorem wewnętrzna cześć ud, lub okrążać nim swoje piersi i sutki.

6
Nie spiesz się.

Zadbaj o każdy fragment swojego ciała. Wspaniałą cechą wibratora jest to, że nigdy nie będzie znudzony ani zmęczony i pozwoli tobie zbadać każdy centymetr twojego ciała pod względem odczuwania przyjemności seksualnej. Większość kobiet używa wibratora do stymulacji łechtaczki - wszystkie reagują pozytywnie, część odczuwa jednak większą przyjemność niż pozostałe. Zanim użyjesz wibratora pomyśl, że twoim celem jest dokładne zbadanie siebie a wibrator służy ci jako kompas i latarka (niektóre wibratory mają nawet kształt latarki). Nie spiesz się. Pozostawiając wibrator na dłużej w jednym miejscu możesz odkryć doznania, których nie osiągniesz przy krótkim, szybkim kontakcie.

7
Pobaw się różnymi prędkościami wibratora.

Większość wibratorów ma kilka prędkości, a przynajmniej dwie. Zawsze zaczynaj od najmniejszej dostępnej prędkości i stopniowo zwiększaj ją. Jeżeli na początku wydaje ci się, że wibrator jest zbyt silny połóż ręcznik na swoim ciele by oddzielał cię od wibratora, co nieco złagodzi drgania. Możesz też po prostu delikatnie przycisnąć go do swojego ciała, by wczuć się w jego rytm. Może się też tak zdarzyć, że na niektórych częściach twojego ciała najlepsza będzie najmniejsza prędkość, w innych rejonach ciała stwierdzisz zaś, że im szybciej tym lepiej. Niektóre wibratory maja także ustawienie pulsacyjne, ale możesz się także pobawić zwiększając lub zmniejszając szybkość ręcznie.

8
Baw się napięciem.

Eksperymentuj z zastosowaniem różnego poziomu napięcia. Może najbardziej lubisz głębokie napięcie, jakie stwarza stymulacja łechtaczki, lub wolisz delikatne uczucie, gdy wibrator znajduję się tuż nad twoim ciałem. Możesz wepchnąć wibrator mocno wgłąb swojego ciała, by stymulował twoje mięśnie, możesz wtedy również poczuć drgania silnika. Większość wibratorów na baterie działa tak, że im więcej siły włożysz tym mniejsze odczujesz drgania. Działa to tak - im silniej trzymasz wibrator ręką tym więcej drgań przechodzi na twoją dłoń. Eksperymentuj, zacznij od delikatnego dotyku, przejdź przez wszystkie prędkości i możliwe sposoby pieszczot, dzięki temu możesz odkryć, co Tobie najbardziej odpowiada.

9
Jeden punkt czy całość?

Większość wibratorów zakończona jest jednym punktem lub krawędzią. Spróbuj pieścić się właśnie tym punktem wibratora. Następnie w tym samym miejscu przyłóż do ciała najszerszą i największą powierzchnię wibratora. Zwykle jest tak, że inaczej (bardziej intensywnie) odczuwamy drgania, które pochodzą tylko z jednego, małego punktu niż te, które są rozproszone na większej powierzchni wibrującej. Może okazać się, że uczucie, jakie sprawia najszersza część wibratora na twoich wargach sromowych lub łechtaczce jest fantastyczne. Dzieje się tak dla tego, że łechtaczka i jej unerwienie znajdują się w znacznej mierze w głębi ciała i przez głębokie wibracje można ją pobudzić od wewnątrz, a nie tylko przez bezpośrednią stymulację z zewnątrz.

10
Używanie wibratora do penetracji.

Większość kobiet używa wibratora do stymulacji zewnętrznej, ale jeżeli wibrator jest przeznaczony również do penetracji nie ma powodu by nie spróbować. Wibratory bezpieczne do penetracji są gładkie, nie maja żadnych ostrych krawędzi i nie pochłaniają płynów. W większości przypadków zaleca się by do penetracji założyć na wibrator prezerwatywę, dobrze jest także zastosować żel intymny. Nanieś odrobinę lubrykantu na wibrator, palcami posmaruj także srom i wnętrze pochwy.

11
Przeprowadź penetrację "badawczą".

Zacznij bardzo powoli, najpierw pobudź swoje ciało przez stymulację zewnętrzną. Wiele kobiet uwielbia penetrację wibratorem, ponieważ wewnątrz ciała znajduje się więcej zakończeń nerwowych, których pobudzanie sprawia tak dużą przyjemność. Duża część kobiet używa wibratora by znaleźć i stymulować punkt G, istnieje, bowiem hipoteza, że zakończenia nerwowe w tym właśnie miejscu na szyjce macicy bardzo mocno reagują na stymulację i nacisk. Po wsunięciu wibratora do pochwy naciskaj nim na górną część szyjki macicy (skieruj wibrator w stronę brzucha). Możesz w ten sposób pobudzić punk G, a także pośrednio łechtaczkę.

12
Korzystanie z wibratora z partnerem.

Możesz używać wibratora ze swoim partnerem na wiele sposobów. Możesz kontrolować wibrator używając go sama na sobie podczas igraszek w łóżku z partnerem. Możesz stymulować wibratorem partnera, lub na odwrót, on może stymulować ciebie. Możesz także znaleźć wibrator, który będzie pomiędzy tobą i twoim partnerem; Żadne z was nie będzie musiało mieć nad nim kontroli, ale doda on dużo smaczku waszym zabawom. Możecie wspólnie wymyślić wiele sposobów na użycie wibratora, ale zawsze dobrym pomysłem jest by każde z was zapoznało się z nim najpierw zgodnie z powyższymi wskazówkami.

?

Wskazówki
* Niektóre wibratory mają specjalnie wyprofilowane, zaokrąglone końcówki, są to wibratory punktu G. Te zabawki mogą łatwiej dotrzeć do punktu G niż inne wibratory, ale niestety nie dają gwarancji, że spodoba się wam efekt ich stymulacji. Z powodzeniem możesz wykorzystać zwykły wibrator do stymulacji punktu G.
* Jeżeli chcesz używać wibratora do stymulacji analnej używaj jedynie wibratora specjalnie przeznaczonego do tego rodzaju stymulacji. Taki wibrator powinien być zupełnie gładki, jednolity, z rozszerzaną ku dołowi końcówką, aby zapobiec wślizgnięciu się całości do wnętrza odbytu.
* Jeżeli używasz wibratora do stymulacji partnera możesz bawić się siłą wibracji, wystarczy, że mocniej chwycisz wibrator ręką i dzięki temu drgania przejdą na twoje dłonie. Gdy rozluźnisz uchwyt siła wibracji ponownie się zwiększy.
* Zawsze po użyciu wyjmuj z wibratora baterie. Jeżeli zostawisz w środku baterie wibrator może samoistnie włączyć się na małe obroty. To może wypalić mechanizm, lub powodować żenujące momenty (np. kiedy cała rodzina wstanie od obiadu, by dowiedzieć się, co tak brzęczy). Ponadto, jeżeli długo pozostawisz baterie w wibratorze mogą one doprowadzić do korozji.

Strona 1 z 6

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (4)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

piooo
11.06.2013
Wibratory tylko dobrej firmy, np. LELO
janinka
04.12.2012
ja sobie kupiłam wibrator kupiłam w sklepie intymnym i jestem zadowolona ma mocne wibracje odlatuję
mała.m
02.02.2012
A ja uważam, że najfajniejsze na rynku są teraz Zini. Mają najbardziej wyszukany design i najlepsze materiały. Nie wiedziałam wcześniej, że do zabawek można używać silikonu medycznego! Polecam ROAE. Ich najlepszy model.
Fikatoria
27.10.2010
Jak dla mnie, ważne jest też, żeby wybrać odpowiedni model :) Trzeba po prostu lubić ( jeśli nie kochać! ) nasz wibrator... Nie podobają mi się nieestetyczne gadżety, stylizowane na narządy płciowe, są dużo ładniej wykonane i dopasowane modele na rynku, np ten http://tnij.org/isg7 wibrator od FunFactory... dużo lepiej się kojarzy, jest świetnie dopasowany, no i uroczo wygląda ;)