Tutaj jesteś: Święta i Uroczystości > Wielkanoc > Dekoracje Wielkanocne > Jak zrobić oryginalne ozdoby wielkanocne?

Jak zrobić oryginalne ozdoby wielkanocne?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 4.3/5 (23 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 8 
Szukasz pomysłu na oryginalne ozdoby wielkanocne? Myślałaś kiedyś, jaki wielki potencjał tkwi w wyciorach do fajek? Gdy raz dostrzeżesz, jakie możliwości twórcze oferują, sama napiszesz kolejne 10 artykułów o tym, co można z nich zrobić. Poniżej przedstawiam mój pomysł na ozdoby wielkanocne. Miłej zabawy!
Rzeczy, których potrzebujesz:
kolorowe druciki kreatywne/chenille (do kupienia tutaj), kolorowe pompony dekoracyjne różnej wielkości(np. takie jak tutaj), nożyczki do drutu lub ostre nożyczki, pistolet z klejem (do kupienia tutaj), samoprzylepne oczka (do kupienia tutaj)
1
ozdoby wielkanocne - krok 1.
Każda z opisanych niżej maskotek składa się z dwóch zasadniczych części: główki wykonanej z pomponu i tułowia z drucika kreatywnego.
2
ozdoby wielkanocne - krok 2.
Nawiń drucik na palec tak jak pokazano na zdjęciu.
3
ozdoby wielkanocne - krok 3.
Zauważ, że górna część jest węższa, niż dolna. Dzięki takiemu kształtowi maskotka stabilnie stoi na podłożu, a do jej górnej części łatwiej jest przykleić głowę.

Główkę najlepiej jest przykleić do drucika pistoletem z klejem. Jeśli nie masz takiego pistoletu, możesz użyć szybkoschnącego, mocnego kleju. Uważaj, żeby przy okazji nie przykleić także palca!

Kropelkę kleju nanieś na czubek tułowia maskotki. Następnie obróć ją do góry nogami i przyklej do pompona. Przytrzymaj całość w takiej pozycji dopóki klej nie wyschnie.
4
ozdoby wielkanocne - króliczek
Króliczek. Po przymocowaniu głowy króliczka do tułowia, czas zająć się jego uszami. Utnij dwa równe kawałki drucika i złóż je w kształt uszu królika. Posmaruj oba końce każdego drutu klejem i przyklej do pompona cały czas je ściskając. Z dwóch małych białych pomponików zrób wypukłe oczy królika. Naklej na nie oczy do zabawek. Jeśli nie masz takich gadżetów, zawsze możesz wykonać oczy z kawałka białej tekturki i namalować źrenice czarnym markerem. Z małego różowego pompona zrób nos królika, a z większego ogon.
5
ozdoby wielkanocne - kurczaczek
Żółty kurczaczek. Gdy twój kurczaczek będzie miał już głowę i tułów, utnij mały kawałek pomarańczowego drucika i złóż go w kształcie litery „V”. Przyklej go na środku głowy kurczaka. Brawo! Właśnie zrobiłaś mu dziób. Tak jak w kroku poprzednim, zrób kurczaczkowi oczy z małych żółtych pomponów z naklejonymi oczami do zabawek. Jeśli nie masz takich oczu, wytnij je z białego kartonu. Utnij dwa 10cm kawałki żółtego drucika chenille i uformuj z nich skrzydła. Przyklej je do tułowia albo wsuń między dwa jego „zwoje”.
6
ozdoby wielkanocne - kotek
Kotek. Głowę i tułów kotka wykonujemy tak jak poprzednio. Następnie utnij ok. 2-centymetrowe kawałki białego drucika kreatywnego i zegnij je w kształt litery „V”. Będą to uszy kotka. Przyklej je do czubka jego głowy. W odpowiednim miejscu przyklej oczy i nos (z różowego pomponu). Jeśli nie masz małych pomponów utnij malutki (ok. 0,5cm) kawałek różowego drucika i przyklej go w miejsce nosa. Ogon możesz zrobić malując markerem biały drucik chenille w czarne prążki (są również dostępne prążkowane druciki). Możesz przykleić ogon od spodu lub zamocować go między drucikami.
7
ozdoby wielkanocne - kogucik
Niebieski kogucik. Robi się go analogicznie do kurczaczka w kroku 7. Dodatkowym elementem jest „grzebień” wykonany przez zamocowanie w poprzek główki kawałka niebieskiego (lub czerwonego) drucika.
 4.3/5 (23 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Malwina - 2010-03-24
Ja zamiast wyciorów do fajek użyłam drucików kreatywnych. Mają znacznie więcej kolorów i dostępne są w różnych grubościach.
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Kto powiedział, że pisanki muszą kojarzyć się wyłącznie z kurczaczkami? Poniżej znajdziesz instrukcję jak wykonać stado...
Jak zrobić pisanki wielkanocne – owieczki?
Kto powiedział, że pisanki muszą kojarzyć się wyłącznie...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.