baranek wielkanocny z jajka

Jak zrobić baranka wielkanocnego z jajka?
AmelkaAmelka - specjalista Tipy.pl

Baranek wielkanocny wykonany z jajka stanowi doskonałą propozycję na dekorację świątecznego stołu. Możecie go również włożyć do koszyczka razem z innymi jajkami, choć baranek bez wątpienia wyróżni się w tym kolorowym towarzystwie. Jest bardzo prosty do zrobienia i jeśli zaangażujecie do pracy dzieci będą zachwycone. Żeby wykonać słodkiego baranka wystarczy jedynie trochę chęci, wiele materiałów niezbędnych do jego wykonania na pewno znajdziecie w domu.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Ugotowane białe jajo na twardo,
* brązowy barwnik do jaj lub brązowy barwnik spożywczy
* Nożyczki,
* Papier kolorowy brązowy,
* Kłębki waty,
* Czarny pisak,
* Klej w pistolecie (do kupienia tutaj),
* Papierowy ręcznik,
* Gazety,
* Druciki kreatywne brązowe i białe (do kupienia tutaj)
* Kredka woskowa.

1
Rozłóż gazety na stole, do kubka nalej gorącej wody i rozpuść w nim barwnik wg instrukcji na opakowaniu. Jeśli używasz barwinków spożywczych dodaj do kubka 1 łyżeczkę octu i 10-20 kropli barwnika.
2
Na białym jajku namaluj woskową kredką oczy zanim zabarwisz jajo. Zanurz jajo w kubku z barwnikiem. Pozostaw w nim jajo tak długo aż zabarwi się na brązowo. Następnie wyjmij i pozostaw do wyschnięcia na ręczniku papierowym.
3
Wytnij z brązowego papieru uszka, przyklej je to tępej strony jaja (jak na rysunku). Namaluj markerem oczy w miejscach gdzie wcześniej namalowałeś je woskową kredką (miejsca te dzięki pomalowaniu woskową kredką będą nie zabarwione). Weź kłębki białej waty i naklej na pozostałą część jaja.
4
Do wykonania podstawki pod jajo użyj drutu dekoracyjnego w białym kolorze. Zagnij go tworząc obręcz o średnicy nie większej niż brzuch owieczki. Zawiń jeden o drugi a pozostałą część pozostaw na ogon. Następnie weź brązowy przetnij na pół. Z jednej połówki zrób tylne nóżki zawijając go w połowie na białej obręczy a z końców formułując nogi. Tak samo wykonaj przednie nóżki.
5
Ułóż jajo na podstawce i baranek gotowy.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

niuniaa.;*
11.02.2011
fajny pomysł., i ładnie wygląda ;))
Leal
02.04.2010
Bardzo proste w wykonaniu!!! Zrobiłam takiego, tylko ze nóżki z czegoś innego, bo akurat nie miałam w domu wyciorów do fajek. Ale tez wygląda świetnie, oraz dorobiłam buźkę mu i dodałam kokardkę na główkę, i w ten sposób to owieczka..x)
Malwina
22.03.2010
Druty można zastąpić wyciorami do fajek. Są kolorowe i "puszyste", więc doskonale nadadzą się na nóżki baranka. Podstawkę pod jajko można ewentualnie spróbować zrobić z rozprostowanego i odpowiednio uformowanego spinacza (najlepiej białego).