Czego nie wolno pod żadnym pozorem trzymać w łazience?

Agnieszka - specjalista Tipy.pl
Łazienka /123RF/PICSEL
1 z 4
Łazienka to miejsce, w którym codziennie pielęgnujemy ciało i dbamy o higienę osobistą, dlatego powinien panować w niej nienaganny porządek. Niestety, często mamy tendencję do kumulowania w niej rozmaitych przedmiotów: leków, detergentów, a także środków higienicznych oraz urządzeń elektrycznych. Niektóre z nich w ogóle nie powinny być tam przechowywane, ponieważ mogą stwarzać zagrożenie dla życia albo szybciej się psuć. Co najlepiej usunąć z łazienki? Poniżej znajdziesz wskazówki
1
Krem /123RF/PICSEL
Urządzenia elektryczne

Urządzenia elektryczne nie mogą być przechowywane w miejscach wilgotnych, bo w połączeniu z wodą stwarzają śmiertelne zagrożenie. Niesprzyjające warunki mogą znacząco skrócić ich żywotność albo przyczyniać się do zwarcia instalacji elektrycznej. O ile pralka jest odpowiednio zabezpieczona przed działaniem wilgoci, to już prostownice czy suszarki nie powinny być przechowywane w łazience.

Kosmetyki

Wydawać by się mogło, że naturalnym miejscem do przechowywania kosmetyków jest łazienka. Zamknięte w szczelnych pojemnikach nie są narażone na działanie wilgoci. Jednak coraz częściej korzysta się z preparatów, które są oparte na naturalnych składnikach. Nadmierna wilgoć oraz wahania temperatur mogą sprawić, że ich działanie zostanie osłabione i stracą swoje wyjątkowe właściwości. Poza tym niesprzyjające warunki panujące w łazience szybko obniżają trwałość produktów. Naturalne kosmetyki powinny być przechowywane w ciemnych i suchych pomieszczeniach.
2
Leki /123RF/PICSEL
Leki

Leki powinny być przechowywane z daleka od źródeł ciepła, a także wilgoci, światła i w miejscach niedostępnych dla dzieci. Trzymane w łazience tracą swoje właściwości. O ile tabletki w blistrach są bezpieczne, o tyle te, które są zamknięte w opakowaniach zbiorczych, szybko chłoną wilgoć i pęcznieją.

Przyrządy do makijażu

Wiele pań wykonuje codzienny makijaż w łazience. Sprzyja temu przede wszystkim dobre oświetlenie oraz duże lustro. Przyrządy, jakim się posługują, są rezerwuarem groźnych bakterii. Ich rozwojowi sprzyjają warunki panujące w łazience. Dodatkowo na różnych powierzchniach osiadają bakterie, które najczęściej są rozpylane przez spłukiwaną wodę w toalecie. W połączeniu np. z delikatną strukturą włosia pędzli i szczotek mogą powodować wstydliwe dolegliwości skórne, takie jak trądzik czy wypryski.
3
Perfumy /123RF/PICSEL
Perfumy

Wbrew pozorom perfumy mają okres przydatności do użycia. Wynosi on nawet do trzech lat. To całkiem sporo, jeśli są trzymane w odpowiednich warunkach. Niestety, duży poziom wilgotności może źle wpłynąć na ich zapach i kolor, a mgiełka rozpryskiwana na ciele szybko straci swoje właściwości.

Maszynki do golenia

Popularne jednorazowe maszynki do golenia świetnie sprawdzają się w pozbyciu się zbędnego owłosienia u kobiet i mężczyzn. Niekiedy trzymane są w okolicy lustra w kubku wraz ze szczoteczką do zębów. Czasem też mogą być położone w okolicach wanny i brodzika. Woda, która działa na ostrza, powoduje, że szybciej pokrywają się rdzą. Sprzyja to zacinaniu się oraz powstaniu infekcji, a także trudnych do zagojenia ran czy podrażnień.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie