ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Co to jest monopod?
superadmin - specjalista Tipy.pl

Monopod to jedno z akcesoriów, które przydaje się zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym miłośnikom fotografii. Jest rodzajem statywu, który pozwala na zniwelowanie drgań ręki podczas robienia zdjęć. Tego typu ułatwienie przydaje się w wielu sytuacjach. Fotografowanie, nawet w wydaniu amatorskim, może być prawdziwą pasją. Aby zająć się tą dziedziną, należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Poza aparatem fotograficznym i odpowiednimi obiektywami warto zwrócić uwagę na dostępne statywy. Najprostszym z nich jest monopod, który sprawdzi się m.in. w fotografii sportowej i podróżniczej.
1
Czym jest monopod?

Monopod stanowi uproszczony model statywu – jest wyposażony tylko w jedną nogę. Mimo że w porównaniu do klasycznych gadżetów z trzema nogami zapewnia mniejszą stabilizację aparatu, wciąż przydaje się w wielu sytuacjach. Podstawową zaletą monopodu są jego niewielkie wymiary i mała waga. To kompaktowy i mobilny sprzęt, dlatego bez trudu można go przenosić. Pomaga podtrzymywać stosunkowo ciężkie teleobiektywy, a także pozwala na wydłużenie czasu naświetlania. O innych korzyściach płynących ze stosowania monopodu możesz przeczytać na stronie PAYBACK: https://www.payback.pl/ekstra/elektronika/monopod-do-aparatu-kamery-i-telefonu-zalety-statywu-z-jedna-noga.
2
Z czego składa się monopod?

Monopod zazwyczaj składa się z teleskopowej tyczki, poręcznego uchwytu o właściwościach antypoślizgowych, paska umożliwiającego przymocowanie statywu do nadgarstka, specjalnej głowicy oraz mocowania do aparatu lub kamery. Czasami tego typu statyw ma także uchwyt do umieszczenia w nim telefonu. Warto bowiem pamiętać, że popularny kijek do robienia selfie (tzw. selfie stick) to również rodzaj monopodu.


3
Komu przyda się monopod?

Monopod stanowi dobre uzupełnienie wyposażenia każdego fotografa, bez względu na jego doświadczenie. Tego typu statyw jest lekki i wygodny w obsłudze, dlatego doskonale sprawdza się m.in. podczas robienia zdjęć w terenie. Nie zajmuje wiele miejsca, dlatego łatwo schować go do plecaka i zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Z tego względu stosowany jest przez miłośników fotografii przyrodniczej, podróżniczej i krajobrazowej.

Monopod przyda się również osobom, które zajmują się fotografią sportową. Dzięki niemu łatwiej jest znaleźć odpowiednie ujęcie i uzyskać wyraźny obraz. Warto też pamiętać, że podczas wydarzeń sportowych sytuacja dynamicznie się zmienia. Statyw z jedną nogą pozwala wówczas na łatwą i szybką zmianę położenia aparatu.

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie