nowe buty

Jak rozbić nowe buty?

AdelaAdela - specjalista Tipy.pl
nowe buty
1 z 5

Dopiero co kupiłaś parę pięknych i eleganckich butów. Nie możesz się już doczekać, kiedy je założysz. Jednak kilka godzin później marzysz tylko o tym, by je zdjąć. Zamiast zagryzać zęby i czekać aż zagoją się obtarcia, rozciągnij nowe buty, zanim wyjdziesz w nich na zewnątrz. Pamiętaj, że nawet najlepiej dopasowane buty potrzebują czasu na rozbicie.
1
rozbijanie nowych butów - krok 1

Nie wychodź w nowych butach natychmiast po ich kupieniu. Sprawisz tylko torturę twoim stopom. Buty rozbijaj stopniowo, chodząc w nich po domu przez krótką chwilę każdego dnia. Przed podrażnieniami uchroni cię zakładanie pod buty skarpetek lub nawilżanie stóp i pudrowanie ich talkiem.


2
rozbijanie nowych butów - krok 2

Lekko zetrzyj podeszwę butów papierem ściernym. Nie będziesz się wówczas ślizgać, a twoje buty nie będą skrzypieć na gładkiej powierzchni. Jednocześnie zmniejsz tarcie butów o stopy, wkładając do środka wkładkę lub zakładając specjalne bawełniane „stopki”. Rozciągnij buty. Jeśli to ich nie zniszczy, zmiękcz je wcierając w materiał, z którego są wykonane odrobinę alkoholu. Delikatnie masuj materiał, dopóki nie stanie się bardziej miękki.


3
rozbijanie nowych butów - krok 4

Drogie buty bezpieczniej spryskać sprayem rozciągającym obuwie, np. Kiwi Shoe Stretch. Spray działa dosyć szybko, ale należy zachować ostrożność w przypadku jego kontaktu ze skórą, gdyż może powodować uczulenie. Buty bardzo mało podatne na rozbijanie można namoczyć w ciepłej wodzie. Po kilku minutach wyjmij je z wody i załóż. Mokry materiał jest znacznie bardziej podatny na dopasowanie się do stopy, niż suchy.


4
art/2010/3240_21230_big.jpg

Niektórych butów nie można moczyć w wodzie. W takich przypadkach najlepszym (choć nie najszybszym) sposobem na ich rozbicie jest zastosowanie drewnianego prawidła do rozciągania obuwia.


?

Wskazówki

* Zawsze sprawdzaj, czy buty mogą być poddane działaniu wody lub sprayów rozciągających. * Gdy moczysz buty, rób to tylko przez kilka minut. Jeśli o tym zapomnisz, możesz całkowicie zniszczyć ich kształt!


Strona 1 z 5

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (31)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Rabarbarek
26.01.2015
Ja mam "głupi" rozmiar stopy, a mianowicie 37,5 - niemożliwy do kupienia w PL !
Jeśli kupię 37 są zawsze za ciasne, a jeśli 38 - to klapią. Więc przeważnie kupuję 37, a następnie wlewam do każdego trochę denaturatu i tak chodzę po domu, aż się rozciągną.
zali
26.01.2015
Ja znam dobry sposób żeby buty nie obtarły. Buty na obcasie zanim założymy na stopę smarujemy po samym brzegu buta kostką mydła i dopiero wtedy wkladamy nogę. Noga ma wtedy poślizg i nie zrobią się żadne pęcherze..
sw
26.01.2015
a ja popieram Kame. sorry, ale "ubierac" buty to moze baba z targu albo jakis prostaka nie Wielka Pani Redachtur strony internetowej, błagam. walą byki stylistyczne w swoich, pożal sie Boze, artykułach i maja gdzies zasady pisania.
Anka
26.01.2015
Kama nie do konca mozna zgodzic sie z Twoja interpretacja. Mowimy " ubierz sie" to znaczy przyodziej, przyozdob. Tak wiez czlowiek przyozdabia sie w buty czyli je ubiera.
lina
26.01.2015
Dobre i dopasowane buty nie potrzebują czasu, np. ecco a jak ktoś lubi katować stopy tanich butach, rozpadających się po 1 sezonie to jego wybór ale tu żadne rozbijanie nie pomoże. A koszty rehabilitacji na stare lata i zafundowanie sobie haluksów, zwyrodnienia stawów kolanowych, biodrowych, kręgosłupa i innych schorzeń wynikających z noszenia beznadziejnych butów i tak będą droższe ale co kto lubi.
50-tka
26.01.2015
Ja chyba na starość. Nie wiem już czy to ja zwariowałam czy świat już dawno zwariował. Przez całe swoje dorosłe życie kupowałam buty, których nie trzeba było rozbijać, rozciągać itp., itd. Kupowałam takie buty, które od razu w sklepie zakładałam na nogi i bez pęcherzy, obtarć i ran nosiłam potem przez lata. Kupowałam po prostu buty w odpowiednim rozmiarze, a jeśli były chociażby twarde, za duże lub za małe to nie kupowałam, bo uważałam to za stratę pieniędzy i katowanie sobie nóg. Pozdrawiam wszystkie osoby, które muszą mieć te jedyne, modne buty, choćby były o 3 rozmiary za małe lub za duże. Zacznijcie myśleć.
olga
26.01.2015
Najlepiej buty rozciągać prawidłami na które jest nałożona mokra gruba skarpetka
rozbijaczatomu
26.01.2015
Dokładnie tak robię szpileczki na wiosnę -lato rozbijam rok wcześniej ,a co tam że nie modne w tym roku ale wygodne:-)
andzia197
26.01.2015
Tak , denaturat bezbarwny i grube skarpety jest idealny do rozbicia nawet najbardziej opornych butów . Wypróbowałam już na kilku parach i szczerze polecam .
n
26.01.2015
Córka ma większą girę i ona mi rozbija.