Jak pozbyć się zapachu ryb?

Magdalena - specjalista Tipy.pl
Jak pozbyć się zapachu ryb? /123RF/PICSEL
1 z 4
Ryby zalicza się do najzdrowszych produktów spożywczych. Nie tylko dostarczają nam wartościowych składników odżywczych, ale też wybornie smakują. Niestety, wiele osób unika ich kupowania i przyrządzania ze względu na nieprzyjemny zapach, który utrzymuje się na deskach do krojenia, a nawet w całej kuchni. Na szczęście z łatwością można się go pozbyć za pomocą naturalnych i prostych sposobów. Poznaj metody, dzięki którym pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu ryb z domu.
1
Zamocz rybę w mleku /123RF/PICSEL
Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ryby?

Niestety, zdarza się nam kupić „świeżą” rybę, która wcale nie pachnie najlepiej. Aby pozbyć się z niej nieprzyjemnej woni, należy umyć ją pod bieżącą wodą i dokładnie wysuszyć (np. za pomocą papierowego ręcznika). Następnie powinno się ją zamoczyć na kilkanaście minut w chłodnym mleku. Świetnie wchłania ono zapachy, a jednocześnie nie zmieni smaku ryby. Po tym zabiegu rybę wystarczy ponownie wysuszyć i doprawić ulubionymi przyprawami.
2
Zapach ryby na desce /123RF/PICSEL
Jak usunąć zapach ryby z naczyń i akcesoriów kuchennych?

Zapach ryby może się jeszcze długo utrzymywać na desce do krojenia czy innych kuchennych akcesoriach. Można się go jednak z łatwością pozbyć za pomocą sody oczyszczonej. Proszek wystarczy delikatnie wetrzeć w deskę i zostawić na kilka-kilkanaście minut, a następnie przetrzeć gąbką i wypłukać.

Jeśli po smażeniu ryby patelnia nieprzyjemnie pachnie, warto wsypać na nią fusy po herbacie, dolać nieco wody, a następnie gotować przez kilka minut. Pozbędziemy się niechcianej woni.
3
Smażenie ryby /123RF/PICSEL
Jak pozbyć się zapachu ryby z dłoni?

Dłonie, na których pozostał rybi zapach, najlepiej przetrzeć odrobiną soli kuchennej lub skropić sokiem z cytryny. Dzięki temu nasze dłonie zyskają przyjemną, neutralną woń.

Jak pozbyć się zapachu ryby po smażeniu?

Smażenie ryby na patelni często skutkuje długo utrzymującym się i drażniącym zapachem. Można się go pozbyć w prosty sposób. Do szerokiego garnka wystarczy wlać szklankę wody i 5 łyżek octu oraz wsypać kilka goździków. Całość należy zagotować bez użycia pokrywki – w mieszkaniu zacznie się unosić przyjemny aromat.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie