Cztery sposoby na muszki owocówki

Magdalena - specjalista Tipy.pl
Jak pozbyć się muszek owocówek? /123RF/PICSEL
1 z 4
Muszki owocówki pomimo niewielkich rozmiarów potrafią nam mocno uprzykrzyć życie latem. Najwięcej pojawia się ich na przełomie lipca i sierpnia. Przyczyną są dojrzałe i fermentujące owoce czy warzywa, które przechowujemy w domu. Wbrew pozorom jednak muszki żywią się nie nimi, a tworzącą się na nich pleśnią. Bardzo szybko się rozmnażają i trudno z nimi walczyć. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, by raz na zawsze pozbyć się z domu muszek owocówek.
1
Ocet jabłkowy /123RF/PICSEL
Pułapka na muszki owocówki

Prostą i skuteczną pułapkę na muszki owocówki przygotujemy na bazie octu jabłkowego. 150 ml substancji wystarczy wlać do szklanki lub niewielkiej miseczki, a całość pokryć szczelnie folią spożywczą. Folię przekłuwamy widelcem w kilku miejscach – w ten sposób zwabimy muszki do środka, ale owady nie będą już w stanie wydostać się z pułapki.
2
Muszki owocówki /123RF/PICSEL
Jak pozbyć się muszek – ocet, woda i płyn do mycia naczyń

Inną skuteczną pułapką na muszki jest mieszanka octu jabłkowego, wody i płynu do mycia naczyń. Wszystkie składniki należy zmieszać w równych proporcjach i wlać do słoika. Lepka ciecz przyciągnie owady, które już nie będą w stanie odlecieć. Jeśli pułapkę zostawimy w kuchni na noc, rano po muszkach nie będzie nawet śladu.

Jak pozbyć się muszek – mleko, cukier i pieprz

Jeśli chcemy się pozbyć muszek z domu, w garnku wystarczy zagotować szklankę mleka, dodać cztery łyżeczki cukru i dwie łyżeczki pieprzu. Po zagotowaniu mieszankę należy wlać do słoika lub szklanki i przykryć folią spożywczą, w której robimy małe otwory. Muszki zaczną do niej błyskawicznie wpadać.
3
Użyj butelki po winie /123RF/PICSEL
Jak pozbyć się muszek – butelka po winie

Muszki uwielbiają woń wina – zwłaszcza czerwonego i słodkiego. Butelkę z resztką tego alkoholu wystarczy zostawić w kuchni lub w innym miejscu opanowanym przez owady (jednocześnie najlepiej zabezpieczyć wszystkie owoce i warzywa, np. włożyć je do lodówki). Muszki zostaną od razu zwabione, ale nie będą w stanie wydostać się przez cienką szyjkę butelki.
Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie