wizytówka na Google Maps

Jak dodać firmę do Google Maps?
AndrzejAndrzej - specjalista Tipy.pl

Wielu przedsiębiorców słyszało o Google AdWords i reklamach sponsorowanych. Kampanie AdWords mogą okazać się zbyt kosztowne, zwłaszcza dla małych firm, które dopiero wchodzą na lokalny rynek. Na szczęście istnieje jeszcze jeden, równie skuteczny, sposób reklamowania się w Google. Google Maps skierowany jest w szczególności do przedsiębiorców lokalnych. Najlepsze jest w nim jednak to, że jest całkowicie darmowy. Dodanie firmy do Google Maps jest bardzo proste i nie zajmie ci więcej, niż 20 minut. Korzyści, jakie osiągniesz z takiego rozwiązania są jednak olbrzymie. Poświęć więc kilka minut, przeczytaj poniższą instrukcję i wykorzystaj możliwości, jakie niesie obecność twojej firmy w Google Maps.
1
Wejdź na stronę http://maps.google.pl.
2
Po lewej stronie, obok mapy znajduje się odnośnik „Umieść swoją firmę w serwisie Mapy Google”. Kliknij na niego.
3
Jeśli twojej firmy nie ma jeszcze na Google Maps, kliknij na przycisk „Dodaj nową firmę”.
4
Zostanie ci wyświetlony formularz, w którym musisz podać nazwę firmy, jej lokalizację, dane teleadresowe, opis firmy i profil jej działalności.
5
Podczas wprowadzania kolejnych informacji, możesz obserwować jak zmienia się „wizytówka” twojej firmy, widoczna po prawej stronie ekranu. Gdy wypełnisz wszystkie dane, naciśnij przycisk „Następne”.
6
Pojawi się druga strona formularza. Zostaniesz poproszony o podanie informacji dotyczących godzin pracy twojej firmy, formy kontaktu z klientami i opcji płatności za towary/usługi. Google Maps oferuje również możliwość umieszczenia zdjęć (max. 10) i plików wideo (max. 5).
7
Pamiętaj, im bardziej szczegółowych informacji udzielisz, tym wyżej znajdzie się twoja firma w wynikach wyszukiwania.
8
Gdy skończysz wypełnianie formularza, kliknij przycisk „Prześlij”.
9
Kolejnym etapem jest weryfikacja konta. Możesz wybrać pomiędzy weryfikacją telefoniczną lub przez e-mail. Jeśli zdecydujesz się na opcję „Telefon”, za kilka sekund przedstawiciel serwisu skontaktuje się z tobą. Przygotuj kartkę i długopis, żeby zapisać 5-cyfrowy kod PIN, który zostanie ci wówczas podyktowany. Wpisz kod w odpowiednie pole formularza.
10
Google Maps umożliwia dostęp do informacji dotyczących ilości przekierowań z map Google na twoją witrynę internetową i liczby wyświetleń twojej wizytówki w Google Maps.
11
Pamiętaj o regularnym uaktualnianiu danych firmy, umieszczaniu nowych zdjęć, a nawet plików wideo. Jeśli twoja firma ma filie, również umieść je na Google Maps. Przy dużej liczbie danych adresowych wygodna będzie opcja „Prześlij plik danych na serwer”, która dostępna jest po kliknięciu odnośnika „Umieść swoją firmę w serwisie Mapy Google” na stronie głównej.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (4)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

xel
13.04.2016
mam problem bo nie ma Kategori takiej pod jaka bym firmę podpiął ;/
maniekf
22.10.2014
instrukcja nei jest aktualna .
Comment
04.04.2014
Artykuł jest nieaktualny. Próżno szukać na mapach google pod tym adresem przycisku Umieść swoją firmę w serwisie Mapy Google” Poprawcie to :)
rspt@op.pl
02.02.2012
Super. łatwo przejrzyście podane i na temat. prościej się chyba nie da :)pzdr