świeczki

Jak zrobić świeczkę?

MarlenaMarlena - specjalista Tipy.pl
Więc chcesz własnoręcznie zrobić świeczkę. I dobrze. Robienie świeczek jest bardzo popularne w dzisiejszych czasach. Jeśli tylko masz odpowiednie narzędzia i materiały nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zrobiła taką jaką tylko sobie wymarzysz. Nie jest to zbyt skomplikowane i tańsze niż kupowanie co róż świeczek w sklepach.
1
Mieszanie wosku.
Do mieszania wosku nie używaj nigdy mikrofalówki lub bezpośredniego źródła ciepła. Najlepszą i najbezpieczniejszą metodą, zwłaszcza dla początkujących, jest użycie podwójnego garnka do gotowania na parze. Oto jak to się prawidłowo powinno robić:
- Wypełnij w dwóch-trzecich dolną część garnka wodą.
- Zetrzyj na tarce wosk i umieść go w górnej części garnka.
- Gotuj wodę, wosk będzie się topił pod wpływem pary.
- Nigdy nie zostawiaj garnka bez opieki. Należy uważać, żeby woda w większym naczyniu się nie wygotowała – parafina podgrzana do temperatury wyższej niż 100ºC może się zapalić!
2

Waga.
Waga kuchenna jest świetnym przyrządem. Możesz na niej zważyć odpowiednią ilość wosku.

3

Termometr.
Będziesz potrzebowała termometru, aby zmierzyć temperaturę topniejącego wosku. Upewnij się, że masz odpowiedni termometr. Powinien on być przystosowany do mierzenia temperatury pomiędzy 36 a 180ºC. Termometr kuchenny będzie idealny.

4

Chochla.
Chochla ze stali nierdzewnej jest idealnym narzędziem do nabierania wosku z garnka.

5

Lejek.
Stary lejek będzie idealny, aby przelać wosk do foremek.

6

Wosk.
Użyj wysokiej jakości parafiny, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Nie używaj wosku w puszkach. Zakup lepiej prawdziwą parafinę.

7

Knot.
Knoty są dostępne w przeróżnych rozmiarach i kolorach oraz zrobione z różnych materiałów. Najlepszym wyborem będzie bawełniany grubo pleciony knot, który zazwyczaj jest używany w świeczkach. Tego typu knot pali się dużo dłużej niż inne.

8

Farba.
Farby dostępne są praktycznie w każdym kolorze tęczy. Wystarczy dodać niewielką ilość barwnika, aby wosk „złapał” kolor. Oczywiście im ciemniejszy kolor chcesz uzyskać, tym więcej barwnika musisz dodać. Użyj takiego koloru, aby idealnie pasował do pomieszczenia, w którym postawić świeczki.
Nigdy nie używaj kredek aby pokolorować wosk. Barwniki do wosku nie są drogie, a uzyskasz dzięki nim dużo lepszy, „profesjonalny” efekt.

9

Foremki.
Foremki nadadzą odpowiedni kształt Twojej świeczce. Są one dostępne w przeróżnych kształtach i rozmiarach. Możesz również wybierać z jakiego materiału chcesz nabyć foremkę. Plastikowe foremki są najtańsze, ale nie możesz przelać do nich wosku o temperaturze powyżej 80ºC. Metalowe foremki są droższe, ale trwalsze. Będą Ci służyły przez kilka lat. Są twarde, wytrzymałe i odporne na wysokie temperatury. Wybierz jakiś fantazyjny kształt foremki. Uwolnij swoją wyobraźnię!

10

Suszarka do włosów.
Suszarka do włosów lub opalarka pomogą Ci w doprowadzeniu swojej świeczki do perfekcji. Możesz również posłużyć się nimi do ogrzania foremki przed przelaniem wosku i do delikatnego podgrzania jej przed wyciągnięciem gotowej świeczki. Powodzenia! Zaskocz wszystkich swoimi świeczkami!

Strona 1 z 3

Powiązane porady

latawiec
ręcznie robiony papier
Pająk z papieru - dla dzieci

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Sasza
13.11.2017
Dlatego trzemy na tarce, bo w ten sposób możemy wykorzystać różne ogarki ze świec. Trochę barwnika i już. Pozdrawiam. Sasza
Anna
29.04.2013
po co trzec wosk na tarce??!! w sklepikach internetowych i na aukcjach mozna kupic wosk granulowany, ktory swietnie sie roztapia, jest to wosk sojowy naturalny albo palmowy z palmy