okulary 3d

Jak zrobić okulary 3D?
fifi - specjalista Tipy.pl

Potrzebujesz własnych okularów 3D? Poniżej znajdziesz instrukcję, jak wykonać je w prosty i szybki sposób. Wystarczy kilka materiałów i nożyczki. Już wkrótce będziesz mógł zobaczyć fajne zdjęcia w 3D.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Twardy papier
* Nożyczki
* Klej lub taśma
* Celofan – czerwony i niebieski
* Szablon

1
szablon okularów
Wydrukuj szablon i naklej wszystkie elementy na arkusz twardego papieru. Możesz do tego celu użyć dwustronnej taśmy lub kleju.
2
Wytnij wszystkie trzy elementy. Nie zapomnij otworów na oczy.
3
Wytnij z celofanu odpowiedniej wielkości kawałki, które będą stanowić szkła naszych okularów. Przyklej je po wewnętrznej stronie okularów. Prawe oko – niebieski celofan, lewe oko – czerwony. Zrób to bardzo ostrożnie. Uważaj, by nie nałożyć kleju na część celofanu, przez którą będziesz patrzeć. Celofan możesz kupić w sklepach z artykułami papierniczymi lub rzemieślniczymi.
4
Sklej okulary w jedną całość. W zaznaczonych miejscach nałóż klej i złącz ze sobą wszystkie elementy.
5
Zagnij boczne części okularów i wypróbuj je. Teraz możesz oglądać swoje ulubione zdjęcia i filmy w wersji 3D.
?

Wskazówki
* Jeśli masz problem z kupieniem odpowiedniego koloru celofanu, poszukaj w Internecie. Niektóre sklepy zajmują się sprzedażą tego typu towaru.

Podobne porady

Komentarze (6)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

koment
07.09.2012
A jak ktoś nie ma kolorowego celowanu, to może wydrukować prostokąty w odpowiednich kolorach na specjalnej folii. Instrukcja: http://stronasebastiana.cba.pl/doswiadczenia/okulary_3d.php
Femme
17.02.2011
do max: z tego co widzę to szablon jest w pierwszym kroku. Kliknij na zdjęcie, powiększ je i wydrukuj sobie w odpowiednim rozmiarze. Ja tu problemu nie widzę.
max
17.02.2011
dasz szablon do okularów?
ktoś
26.11.2010
A komputer nie psuje wzroku?
woofer
16.09.2010
nie zepsujesz sobie wzroku ;) zmienne kolory szkiel powoduja ze neurony w mozgu zaczynaja wariowac i reagowac na kolorowe krawedzie wyswietlane w filmie...wlasnie te wariacje powoduja ze wydaje ci sie ze obraz jest trojwymiarowy :) Ps. nie nie zepsujesz sobie mozgu od tego :)
Mordimer
19.08.2010
Na Allegro 1 para kosztuje 1 PLN + 2,70 PLN przesyłka.