plotki w biurze

Jak rozpoznać toksyczną koleżankę w pracy?
dzola127 - specjalista Tipy.pl

Toksyczna koleżanka w pracy rozciąga wokół siebie mgłę niechęci. Plotkuje za twoimi plecami, usłużnie informuje szefa o każdym twoim potknięciu.
1
Pracujesz w miejscu, które lubisz, twoje zajęcie sprawia ci satysfakcję, szef jest znośny i razem z resztą kolegów, koleżanek tworzycie całkiem zgrany zespół. Tylko jeden mały szczegół doprowadza cię do białej gorączki, i nie tylko ciebie bo resztę załogi też - jeden z członków twojego zespołu - zmora całej firmy.
2
Toksyczna koleżanka wie wszystko i o wszystkich. Nie ważne o czym rozmawiasz, osoba ta ma zawsze coś do dodania od siebie. Jest też na bieżąco ze wszystkim co dzieje się w firmie, a zwłaszcza wśród jej kolegów i koleżanek z pracy. Kto z kim, jak i gdzie. Kompletna baza informacji. Jest tak miła i słodka, że aż rzygać się chce.
3
Próbuje wszystkimi rządzić i ustawiać po kątach. Krytykuje nasze zachowanie jeśli nie zachowamy się po jej myśli. Oczywiście sama nie widzi swoich błędów. W swoich oczach jest doskonała pomimo, że wdaje się w romanse z kolegami w pracy, flirtuje z kim popadnie, zwala własne potknięcia i błędy na innych i szpieguje swoje koleżanki. Jednak jest zwykle ulubienicą szefa - więc może wszystko.
?

Wskazówki
* Taką osobę najlepiej unikać jak ognia, jeśli to możliwe nie pracować razem z nią. Należy dać jej odczuć, że nie jest akceptowana przez współpracowników chociaż prawdopodobnie ona już o tym wie. Można spróbować zacząć się zachowywać wobec niej tak samo jak ona to robi.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie