Oktoberfest

Jak świętować Oktoberfest?
MlodyMlody - specjalista Tipy.pl

Piwooo! Oktoberfest jest jednym z najbardziej popularnych festiwali niemieckich. Centrum imprezy odbywa się w Monachium i przyciąga go siebie około 6 milionów turystów z całego świata. Wszyscy chcą zasmakować piwa i pysznych kiełbasek w towarzystwie niemieckich Frau. Pomimo, że Oktober oznacza październik to samo święto odbywa się w dwóch ostatnich tygodniach września. I najważniejsze, żeby uczcić to wspaniałe święto wcale nie musisz jechać do Niemiec - możesz je świętować gdziekolwiek na świecie.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Dobry humor
* Wiele litrów piwa

1
Chcesz poczuć niemiecką kulturę? Wybierz się do niemieckiej restauracji lub klubu. Jeśli nie ma takich w Twojej miejscowości dowiedz się czy przypadkiem szkoły językowe nie organizują tego typu imprezy.
2
Zorganizuj własną imprezę Oktoberfest. Potrzebne będą Ci tylko niemieckie piosenki. W Internecie jest ich mnóstwo do pobrania (Oktoberfest musik). Pamiętaj o niemieckim piwie, precelkach, kiełbaskach i musztardzie.
3
Jedzenie na Oktoberfest
Przygotuj typowy bawarski obiad na który składa się kiszona kapusta, sałatka ziemniaczana, czerwona kapusta, kiełbaski no i oczywiście hektolitry piwa i wina.
4
Naucz się kilku przyśpiewek niemieckich.
Np. coś takiego http://pl.youtube.com/watch?v=AVDGDWT6fBc&feature=related
5
Tańce na Oktoberfest
Naucz się tańczyć polkę. Zaproś znajomych i przyjaciół i tańczcie polkę aż do samego rana (oczywiście przy piwie).
6
Strój na Oktoberfest
Ubierz się w typowo bawarski strój. Wszystkie potrzebne części ubrania znajdziesz z pewnością w każdym sklepie z tanią odzieżą. Potrzebne Ci będą krótkie spodenki, podkolanówki, kolorowe szelki, koszula i kapelusz - najlepiej z piórkiem! Będziesz duszą towarzystwa.

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie