tancerze hip hop

Jak tańczyć hip hop?
LoboLobo - specjalista Tipy.pl

Hip hop jest formą nowoczesnego tańca, który odpiera się na ruchach w wolnym stylu. Historia tańca hip hop jest krótka, miał on swoje początki około 25 lat temu. Słowo hip hop używane jest zazwyczaj w odniesieniu do kultury, która rozwinęła się wraz z muzyką. Kultura i taniec hip hopowy rozwinęły się na ulicach i w klubach. Ten rodzaj tańca zaliczany jest obecnie do tańców afroamerykańskich. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak tańczyć hip hop i nauczyć się podstaw, przeczytaj poniższy artykuł.
1
Taniec w stylu hip hop jest stosunkowo łatwy, rozpocznij naukę od opanowania podstaw i prostych ruchów tanecznych. Zanim jednak rozpoczniesz naukę pamiętaj, że musisz mieć wysoki poziom sprawności i dużo energii, która pozwoli ci dłużej trenować. W przeciwieństwie do innych form tańca, takich jak balet, salsa czy taniec brzucha, które wymagają metodycznego podejścia, hip hop pozwala cieszyć się rytmem i poruszać się do niego bez konieczności zachowania sztywnych reguł.
2
Aby nauczyć się tańca hip hop, musisz zacząć wszystko od nowa i zapomnieć o wszystkim czego nauczyłeś się w przeszłości. Najważniejszą rzeczą, o której powinieneś zapamiętać podczas nauki tego tańca, jest wyczucie rytmu. Istotne jest zrozumienie i poczucie rytmu, bez tej umiejętności trudno będzie iść dalej. Włącz kanał muzyczny z teledyskami, to najlepszy sposób nauki dla początkujących. Możesz zacząć naśladować ruchy tancerzy hip hop. Kluczem do sukcesu są powtórki i trening. Ciągłe powtarzanie pomaga udoskonalić każdy ruch.
3
Taniec hip hop podzielony jest na kilka kombinacji. Każda z tych kombinacji składa się z poszczególnych kroków i ruchów. Zatem trzeba uczyć się tańca krok po kroku, a nie starać się bezpośrednio naśladować trudne i skomplikowane układy.
4
Breaking.

Ta forma tańca hip hopowego łączy w sobie różne techniki – Toprock, Downrock, Uprock Brooklyn, Power Moves oraz Freezes.  • Toprock wykonywany jest w pozycji stojącej, podczas gdy Freezes wymaga od tancerza poruszania się z pomocą rąk.

  • Technika Brooklyn Uprock jest bardzo podobna do Toprock, jednak jest bardziej konfrontacyjnym tańcem, w którym tancerze konkurują ze sobą.

  • Figury rotacyjne, swipy i flary są najważniejsze w technice Power Moves. Aby wykonać swipy, tancerz pochyla się do tyłu i opiera swoje ręce na ziemi, sprawiając przy tym wrażenie jakby zgarniał powietrze. Nogi podążają za rękoma w taki sam sposób i obracają się o kąt 360º. Po zakończeniu obrotu tancerz ląduje na nogach.

  • Podczas wykonywania flarów cały ciężar ciała spoczywa na rekach. Nogi znajdują się w górze, zataczamy nimi koła bez dotykania ziemi.

  • W ruchu o nazwie windmill tułów jest wprowadzony w ciągły ruch obrotowy, podczas gdy nogi ułożone są w kształt litery V.

5
Popping.

Technika napinania i rozluźniania mięśni ciała. Ruch musi być zsynchronizowany z uderzeniami i rytmem muzyki. Istnieje kilka typów ruchów w tej technice tańca – Liquid, Strobing czy Animation. Ruchy Liquid powinny być gładkie i płynne, tak by ciało wyglądało jakby płynęło. Ruchy, takie jak: floating, gliding czy sliding, wykonywane są za pomocą stóp.

6
Locking.

Ta forma tańca hip hop charakteryzuje się ruchami zwanymi lockami. W lockingu tancerz nagle zatrzymuje się, tak jakby został zamrożony, po czym wznawia taniec. Takie zatrzymanie jest podstawowym ruchem w tej technice. Obejmuje ona również dynamiczne podskoki i ruchy rąk.

7
Krumping.

Taniec ten nie posiada żadnych reguł. To styl wolny, bardzo energetyczny i ekspresyjny. Wymachy ramion, nóg i klatki piersiowej to podstawowe ruchy w tym tańcu.

8
Taniec hip hop stale się rozwija. Podstawowe wymagania do nauki tego tańca to zrozumienie rytmu i utrzymanie kondycji na dobrym poziomie. Jeśli przeczytałeś już wszystkie powyższe wskazówki, możesz przystąpić do nauki tańca. Powodzenia!
Strona 1 z 3

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (7)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

grazyna2
06.05.2013
Według mnie ten taniec to tylko kilka sztuczek. Należy trochę potrenować, ale trzeba mieć do tego chęci- to najważniejsze.
Anitka119
13.12.2011
Teraz już wiem. Miałam złego trenera, który wiele rzeczy pokręcił. Teraz się douczyłam ;p Sorry za błąd
Emer
13.12.2011
A ja się nie zgodzę bo jest takie coś jak Breakdance

Breakdance (inne nazwy: break, breaking, bboying, breakdancing)– rodzaj specyficznego i unikatowego tańca z dużą ilością elementów siłowo-sprawnościowych, oraz kroków wykonywanych "w parterze", czyli rękami i nogami(a często całym ciałem) na ziemi. Osoba tańcząca breakdance to b-boy/biboj (mężczyzna) lub b-girl/bigerl (kobieta). Jest to skrót od słowa break-boy/breakdance-boy. Po raz pierwszy słowa "b-boy" użył DJ Kool Herc na jednej z międzyblokowych imprez (block party/street jam). Taniec ten narodził się w latach 70tych w Bronksie, dzielnicy Nowego Jorku i jest on jednym z czterech podstawowych i nieodłącznych elementów kultury hip hop obok rapu, DJingu (turntablismu) oraz graffiti.
Nazwa Boying pochodzi od nazwy bboy która została wymyślona pod koniec lat 70,więc oryginalna (pierwsza) nazwa tego stylu to break dance;)
ka$ka
01.10.2011
Shisha Dancehall Europejskiej w 2007 roku królowa Round 4 w zestawie!

to jest to co kocham
ziomek5090
01.10.2011
Shisha Dancehall Europejskiej w 2007 roku królowa Round 4 w zestawie!

to jest to co kocham
Anitka119
05.02.2011
Nie zgadzam się z paroma żeczami. 1.Historia hip hopu nie jest krótka.
2.Poping, Locking, Krumping nie zaliczają się do hip hopu tylko do streetdancu tak samo jak hip hop.
3. Historia hip hopu zaczyna się w początkach lat 70. Nie jest to sprecyzowane.
CIEKAWOSTKA: Nie ma czegoś takiego jak breakdance tylko jest bboing. A ludzie ten styl nazywają breakdance ponieważ ludzie tańczący ten styl wyglądają jakby zaraz mieli sobie coś złamać.
jaquot
22.08.2010
faktycznie ludzie nawet nie wiedza, ze jest tyle odnog hh!!
sheltie, dobry link!!