Sklep spożywczy

Jak oszczędzać na zakupach żywności?
MatMat - specjalista Tipy.pl

Jeżeli tego roku była susza lub powódź, bądź pewny, że koszty produktów spożywczych pójdą w górę. Pomyśl tylko o wszystkich tych produktach, np. pochodzenia zbożowego, które codziennie zjadasz! Korzystając z poniższych porad, nie tylko zaoszczędzisz na jedzeniu, ale także zwiększysz zawartość swojego portfela.
1
Zacznij gromadzić jak najwięcej produktów zbożowych (lub innych, których niedobór może się pojawić, po nieudanych zbiorach), zwracaj szczególną uwagę na datę przydatności do spożycia. Dłużej możesz przechowywać żywność w puszkach, niż świeżą. Kasze także mają dość długie terminy ważności.
2
Promocje
Wykorzystuj wyprzedaże lub promocje w supermarketach, wtedy możesz kupić taniej.
3
Ikea - pojemniki na żywność
Przechowuj produkty spożywcze w specjalnych pojemnikach, w których żywność dłużej jest świeża, w ten sposób zaoszczędzisz pieniądze, bo nie będziesz musiał wyrzucać nieświeżego jedzenia, którego nie zdążyłeś zjeść jak było świeże.
4
Mini ogródek
Załóż swój własny ogródek, zaoszczędzisz pieniądze, ale także będziesz wiedział co jesz. Jeżeli nie masz ogródka, załóż go nawet na parapecie okiennym w skrzynce, w której mogą rosnąć zioła i jarzyny. Posiadanie własnego ogródka czy mini ogródka, jest sposobem na odprężenie, a także zachęci Cię do zdrowszego jedzenia.
5
Jedzenie w restauracji
Jeżeli jadasz w restauracji, zamawiaj małe porcje, a jeśli jadasz z kimś, bierz większą porcję i jedzcie po pół.
6
Jedzenie na wynos
Nie zostawiaj niedojedzonego jedzenia. Jeżeli porcja, którą zamówiłeś była duża i nie dałeś rady zjeść całej, zawsze proś o zapakowanie na wynos (nie ma w tym nic złego, większość osób na zachodzie tak właśnie robi). Tym sposobem masz obiad na następny dzień, wystarczy, że go podgrzejesz.
7
Nie kupuj jedzenia tylko dlatego, że jest w promocji, a Ty wcale nie zamierzasz go jeść. Kupuj jedynie te produkty, które twoja rodzina i Ty jadacie.
8
Zamrażaj nadmiar zakupionego jedzenia, szczególnie tego z promocji/wyprzedaży, tj. mięso, ryby, jarzyny.
9
Większość restauracji ma w ofercie wybrane godziny, w których oferuje niższe ceny za posiłek, niż w typowych godzinach obiadowych. Jeżeli żywisz się w restauracjach, korzystaj z tych ofert.
10
Zabieraj ze sobą śniadanie do pracy, a nie kupuj w miejscowej kawiarence czy stołówce, żywność tam może wydawać się tania, ale dzień po dniu uzbiera się niezła sumka. Tym samym nie będziesz wyrzucał w domu chleba, który kupiłeś i nie ma go kto zjeść.
11
Zostało Ci coś z obiadu, a akurat nie masz chleba aby zrobić kanapki do pracy? Weź niedojedzony poprzedniego dnia obiad, podgrzej w mikrofali i nie będziesz musiał iść do stołówki czy kawiarenki.
12
Zamiast kupować drogie, wysoko kaloryczne batoniki, czekoladki, kup wielką torbę suszonych owoców, albo innych zdrowych produktów (duże opakowania są tańsze) i pakuj każdego dnia po trochę do woreczka. W ten sposób będziesz mógł kontrolować to co zjesz, a nie będziesz uzależniony od asortymentu w Twojej stołówce.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Kaczuszka
29.06.2010
Najlepiej nie kupować nic co jest często reklamowane. Na reklamę firmy wydają kupę pieniędzy a przecież ktoś za tą reklamę musi płacić. Płaci oczywiście klient - koszty reklamy są wliczone w reklamę produktu. Dlatego trzeba sobie uzmysłowić, że coś co jest droższe nie znaczy że jest lepsze i sięgnąć po taki sam produkt, inaczej zapakowany, który leży na półce niżej (najdroższe produkty to te położone na wysokości wzroku klienta) i jest 2 razy tańszy.