Zarządzanie Majątkiem
- Rodzaje pracy
- Szukanie pracy
- Praca
- Zakładanie i Prowadzenie Firmy
- Marketing i Public Relations
- Zarządzanie Firmą
- Firma i Społeczeństwo
- Małe i Średnie Przedsiębiorstwa
- Maszyny i Urządzenia Biurowe
- Zasoby Ludzkie (HR)
- Reklama
- Ubezpieczenie i Odszkodowanie
- Plany Emerytalne
- Inwestycje
- Nieruchomości
- Informacje Podatkowe

Jak oszczędzać na zakupach żywności?
Mat - specjalista Tipy.pl

Jeżeli tego roku była susza lub powódź, bądź pewny, że koszty produktów spożywczych pójdą w górę. Pomyśl tylko o wszystkich tych produktach, np. pochodzenia zbożowego, które codziennie zjadasz! Korzystając z poniższych porad, nie tylko zaoszczędzisz na jedzeniu, ale także zwiększysz zawartość swojego portfela.
1
Zacznij gromadzić jak najwięcej produktów zbożowych (lub innych, których niedobór może się pojawić, po nieudanych zbiorach), zwracaj szczególną uwagę na datę przydatności do spożycia. Dłużej możesz przechowywać żywność w puszkach, niż świeżą. Kasze także mają dość długie terminy ważności.
4

Załóż swój własny ogródek, zaoszczędzisz pieniądze, ale także będziesz wiedział co jesz. Jeżeli nie masz ogródka, załóż go nawet na parapecie okiennym w skrzynce, w której mogą rosnąć zioła i jarzyny. Posiadanie własnego ogródka czy mini ogródka, jest sposobem na odprężenie, a także zachęci Cię do zdrowszego jedzenia.
7
Nie kupuj jedzenia tylko dlatego, że jest w promocji, a Ty wcale nie zamierzasz go jeść. Kupuj jedynie te produkty, które twoja rodzina i Ty jadacie.
8
Zamrażaj nadmiar zakupionego jedzenia, szczególnie tego z promocji/wyprzedaży, tj. mięso, ryby, jarzyny.
9
Większość restauracji ma w ofercie wybrane godziny, w których oferuje niższe ceny za posiłek, niż w typowych godzinach obiadowych. Jeżeli żywisz się w restauracjach, korzystaj z tych ofert.
10
Zabieraj ze sobą śniadanie do pracy, a nie kupuj w miejscowej kawiarence czy stołówce, żywność tam może wydawać się tania, ale dzień po dniu uzbiera się niezła sumka. Tym samym nie będziesz wyrzucał w domu chleba, który kupiłeś i nie ma go kto zjeść.
11
Zostało Ci coś z obiadu, a akurat nie masz chleba aby zrobić kanapki do pracy? Weź niedojedzony poprzedniego dnia obiad, podgrzej w mikrofali i nie będziesz musiał iść do stołówki czy kawiarenki.
12
Zamiast kupować drogie, wysoko kaloryczne batoniki, czekoladki, kup wielką torbę suszonych owoców, albo innych zdrowych produktów (duże opakowania są tańsze) i pakuj każdego dnia po trochę do woreczka. W ten sposób będziesz mógł kontrolować to co zjesz, a nie będziesz uzależniony od asortymentu w Twojej stołówce.
Powiązane porady
Podobne porady
Komentarze (1)
Kaczuszka
29.06.2010Najlepiej nie kupować nic co jest często reklamowane. Na reklamę firmy wydają kupę pieniędzy a przecież ktoś za tą reklamę musi płacić. Płaci oczywiście klient - koszty reklamy są wliczone w reklamę produktu. Dlatego trzeba sobie uzmysłowić, że coś co jest droższe nie znaczy że jest lepsze i sięgnąć po taki sam produkt, inaczej zapakowany, który leży na półce niżej (najdroższe produkty to te położone na wysokości wzroku klienta) i jest 2 razy tańszy.