Zakup Domu

Jak uniknąć błędów przy zakupie domu?
MatMat - specjalista Tipy.pl

Wiele ludzi, kupując dom kieruje się wyłącznie niską ceną. Tylko nieliczni próbują dowiedzieć się dlaczego ta cena jest taka niska oraz zastanawiają się czy to jest dom, który będzie odpowiadał jemu i jego rodzinie. Poniżej znajdziecie kilka porad, jak uniknąć niektórych błędów przy wyborze i zakupie domu.
1
Dobrze odrób lekcje. W Internecie jest ogromna ilość informacji, dotyczących tematu zakupu domu. Nie kończ na jednym artykule. Czytaj tak długo dopóki sprawy związane z zakupem nieruchomości nie będą miały przed Tobą już żadnych tajemnic.
2
Kupując, kieruj się tym, co odpowiada Twojej rodzinie. Nie próbuj przewidzieć co stanie się na rynku mieszkaniowym. Przemyśl kilka razy czy naprawdę chcesz mieszkać np. na wsi. Przeanalizuj koszty związane z codziennym dojazdem do pracy, do sklepu czy do przedszkola z dzieckiem.
3
Wybierz najlepszą lokalizację. Jeżeli twój wymarzony dom znajduje się przy ruchliwej ulicy, albo obok centrum handlowego, to już nie jest dobra lokalizacja.
4
Nie jest najważniejszy tylko zewnętrzny wygląd domu. Zwróć uwagę na rozkład pięter, na funkcjonalność układu pokoi, nie możesz przeoczyć tej informacji, bo będziesz przecież tam mieszkał, a nie napawał się tylko pięknem domu z zewnątrz.
5
Kupując dom z wtórnego rynku, zadbaj, aby dokładnie został sprawdzony przez wykwalifikowanego, szanowanego fachowca.
6
Jeżeli kupujesz nowy dom, sprawdź reputację firmy, która wykonała budowę. Możesz podpytać sąsiadów, czy ich domy były budowane przez tą samą firmę, albo dopytaj osoby, która sprzedaje ten dom.
7
Nie spiesz się, to jest wielka decyzja, pośpiech może prowadzić do poważnych przeoczeń i ogromnych konsekwencji finansowych.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie