sztuczka karciana z kopertą

Jak zrobić sztuczkę karcianą z przepowiednią w kopercie?
copperfield - specjalista Tipy.pl

Jest to bardzo przekonywująca sztuczka. Magik pokazuje kopertę i wyjaśnia, że znajduje się w niej kartka z wypisaną na niej jedną z kart. Widz otrzymuje talię kart. Jest poproszony o ich przetasowanie i odkładanie po jednej karcie z talii. Na końcu okazuje się, że górna karta z talii, to ta sama, której nazwa chowa się w kopercie. Chcesz poznać tajniki tej sztuczki? Wystarczy przeczytać.
1
sztuczka karciana  - krok 1.
Napisz nazwę karty na kartce papieru. W przykładzie wpisujemy dziesiątkę trefl.
2
sztuczka karciana  - krok 2.
Zegnij kartkę na pół i włóż do koperty. Zaklej kopertę, możesz ją nawet zapieczętować jeśli chcesz.
3
sztuczka karciana  - krok 3.
Usuń z talii kartę, którą wpisałeś na kartkę i włóż ją pod kopertę. Połóż kopertę z kartą pod spodem na stole tak, aby było Ci je obie bardzo łatwo podnieść (nikt ie może zobaczyć, że karta znajduje się pod kopertą.
4
sztuczka karciana  - krok 4.
Jak już położysz kopertę na stole, podaj widzowi talię kart i poproś go o jej dokładne przetasowanie. W czasie jak będzie tasował karty powiedz, żeby od czasu do czasu wyciągał z talii po jednej karcie. Niech wyciągnie ile tylko chce i przerwie, jak będzie uważał, że już wystarczy.
5
sztuczka karciana  - krok 5.
Podnieś kopertę z kartą pod nią i połóż na talii kart. Uważaj, żeby karta się nie wyślizgnęła. W ten sposób umieścisz swoją kartę na górze talii. Widz będzie myślał, że to za jego sprawką, ta karta znalazła się na samej górze.
6
sztuczka karciana  - krok 6.
Poproś widza, aby wziął do ręki kopertę i żeby odwrócił pierwszą kartę z góry talii.
7
sztuczka karciana  - krok 7.
Teraz powiedz widzowi, żeby otworzył kopertę, wyciągnął kartkę i przeczytał co jest na niej napisane. Będzie zaskoczony, bo odwrócona karta i napis na papierze w kopercie się zgadza.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie