Sukces

Jak odnieść sukces w życiu?
ImreImre - specjalista Tipy.pl

Każdy z nas chciałby odnosić sukces za sukcesem. Nie jest to jednak wcale takie trudne jak Ci się wydaje. Nie ma w tym zupełnie żadnego sekretu - musisz polegać tylko na własnym wyczuciu, na swoich zmysłach, myśleć pozytywnie, wykazywać inicjatywę i inwencję. Przedstawiamy kilka porad, które poprowadzą Cię na drogę sukcesu.
1
Nie próbuj być perfekcyjny, bo nikt nie jest. Zaplanuj cele i zadania do wykonania. W w szkole czy w pracy rób wszystko, co w Twojej mocy i ciesz się z tego co robisz. Jeżeli dajesz z siebie wszystko, nikt nie będzie prosił o więcej.
2
Uwierz w siebie. Opracuj strategię, która pozwoli Ci uświadomić sobie, że jesteś zdolny do osiągnięcia tego czego chcesz. Jeżeli wierzysz w siebie i swoje możliwości, masz większe szanse na odniesienie sukcesu we wszystkim co postanowisz.
3
Bądź wytrwały – wytrwałość i determinacja to jest to, co jest najbardziej potrzebne aby osiągnąć sukces. Jeżeli nie poddasz się w czymś co usiłujesz osiągnąć, nie przegrasz. Jeżeli coś się nie udaje jak zaplanowałeś, spróbuj znaleźć inny sposób, inną metodę prowadzącą do osiągnięcia rezultatu, do którego dążysz.
4
Bądź swoim panem – jeżeli nie jesteś zadowolony z tego co masz teraz, albo z tego kim jesteś w życiu, nikt nie może tego zmienić, jedynie Ty sam. Może potrzebujesz zmienić pogląd na życie, albo postrzeganie samego siebie, albo priorytety, czy wykorzystanie czasu wolnego, rozkładu zajęć itp. Nie możesz nikogo winić, tylko siebie i tylko Ty masz siłę, aby to zmienić.
5
Ile dajesz tyle otrzymujesz. Życie daje Ci to, co mu dajesz. Jeżeli jesteś pomocny, szczery, prawdomówny i masz pozytywne nastawienie, to samo dostaniesz od życia, co może ci pomóc na drodze do sukcesu.
6
Nie możesz sam odnosić sukcesów. Sukces jednego jest zależny w pewnej części od sukcesów innych. Każdy ma inne umiejętności, talenty i możliwości, które w połączeniu prowadzą do indywidualnego sukcesu.
7
Skup się – każdy potrzebuje chwili podczas dnia, aby skupić się na sobie i na tym, co chce osiągnąć. Wszyscy jesteśmy zdolni osiągnąć więcej, być bardziej efektywni w wykonywanych zadaniach.
8
Ustal cele – ustalenie swoich celów pomoże ci osiągnąć sukces w każdej dziedzinie którą wybrałeś. Mogą to być cele dzienne, krótkoterminowe, ale i długoterminowe, nie sięgające dalej niż 6 miesięcy. Ustawiaj zawsze realne cele, gdzie możesz określić datę ukończenia. Analizuj ustalone cele na bieżąco, aby upewnić się, że cokolwiek robisz zawsze masz je na uwadze.
9
Pozytywne myślenie
Skoncentruj się na tym, czego chcesz – skup się na pozytywnym myśleniu i na tym co chcesz osiągnąć, a nie na negatywnym i na tym co będzie jeżeli nie uda Ci się osiągnąć wyznaczonego celu. Nigdy nie patrz do tyłu, zawsze przyj do przodu, skupiaj się na tym, co sobie wymarzyłeś i uwierz że Ci się uda.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (4)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

iko
01.12.2016
super
mania
26.03.2012
Bo z mojego doswadczenia prace dostaja cwaniacy newet bez szkoly sredniej po podstawowce, a nie osoby ktore sa ciche, spokojne, pracowite, z doswiadczeniem i po ukonczonej szkole wyzszej.
mania
26.03.2012
Jasne. To sa bzdury. - Daj z siebie wszystko? - A inni beda chcieli jeszcze wiecej dla swoich korzysci w pracy na przyklad, czy w zwiazku. - najwieksza glupota. - dajesz tyle ile otrzymujesz - jasne - ty dajesz dajesz dajesz i bedziesz musial dawac wiecej - bedzie Ci zabrane wszystko do reszty - to prawda. - jedyne co prawdziwe to to by uwierzyc w siebie i myslec pozytywnie ale to nic nie da - bo tylko albo trzeba ciezko pracowac - cholernie ciezko, albo trzeba byc cholernie cwanym , albo trzeba dawac cwano tylka chyba - jak zauwazylam robia inne i maja wiecej niz ja , ktora pracuje ciezko
megganne
30.07.2009
Dla mnie najlepszym sposobem szukania pracy są portale i jak dotąd znalazłam właśnie w ten sposób swoją drugą stałą pracę. Min najbardziej odpowiada infopraca , gazeta i jobexpress, każdy jest trochę inny ale warty zobaczenia. Najważniejsze to się nie zniechęcać:)