Tablica matematyczna

Jak się dobrze przygotować do sprawdzianu z matematyki?
ArianArian - specjalista Tipy.pl

Dla wielu z nas matematyka była lub w dalszym ciągu jest dużym wyzwaniem. Ten artykuł jest dla szczególnie dla tych, którzy szykują się do egzaminu z matematyki i matematyczne zadania są dla nich bardzo trudne. Poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci lepiej zrozumieć jak pracować a także pomogą Ci się dobrze przygotować do egzaminu.
1
Chodź na wszystkie zajęcia z matematyki. Opuszczając lekcje matematyki, tracisz cenne informacje i potem masz problem, aby nadrobić opuszczone lekcje.
2
Zawsze odrabiaj zadanie domowe. Czasem nauczyciel nie sprawdza codziennie zadanego do domu zadania. Niech Ci nie przyjdzie do głowy, że skoro nie sprawdza, to Ty nie będziesz ich odrabiał. To działała tylko na Twoją niekorzyść. Poznanie nowego tematu, wymaga ćwiczeń i dlatego nauczyciel zadaje do domu do wykonania zadania.
3
Kalkulator
Ćwicz, ćwicz i raz jeszcze ćwicz. Najważniejszym punktem w przygotowywaniu się do egzaminów z matematyki jest dojście do wprawy. Matematyka, to przedmiot, na którym uczysz się zagadnienia, a potem ćwiczysz poznane zasady. Musisz ćwiczyć, aż zrozumiesz, na czym polega dane zadanie, a tylko dużo ćwiczeń pozwoli Ci nabrać praktyki w rozwiązywaniu matematycznych zadań.
4
Szukaj pomocy. Zawsze gdy czegoś nie rozumiesz, zadawaj pytania. Musisz dobrze zrozumieć zagadnienie, aby móc wykonywać ćwiczenia. Nauczyciel jest po to, aby Ci pomógł. Poproś o wytłumaczenie, a będzie Ci dotąd tłumaczył aż zrozumiesz.
5
Zadania domowe
Wiele zadań, podobnych do zadań domowych pojawi się na egzaminie. Odrabiając zadania domowe, lepiej przygotujesz się do egzaminu, możesz nie wierzyć, ale gdy będziesz pisał egzamin sam się przekonasz. Większość prac domowych, pojawi się na egzaminie, jeśli je sumiennie odrabiałeś, egzamin wcale nie będzie taki straszny.
6
Ćwicz i słuchaj. Około tydzień przed egzaminem, powtórz przerobione ćwiczenia. Jeżeli wszystkie zrobiłeś bez zająknięcia, jesteś w domu. Często nauczyciel podpowiada, jakie zadania mogą znaleźć się na egzaminie, więc dokładnie słuchaj! To będzie z korzyścią tylko dla Ciebie.
7
Powodzenia na egzaminie, jeżeli ćwiczyłeś, jak zalecamy, nie musisz się martwić, wszystko pójdzie jak z płatka.
?

Wskazówki
* Próbuj jak najwięcej obliczeń do zadań wykonywać bez kalkulatora, to zwiększy Twoją skuteczność.
* Jeżeli nauczyciel przed egzaminem, poda przykładowy egzamin do ćwiczeń, wykorzystuj te ćwiczenia!

Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (10)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Anonimek
03.11.2019
Ja mam 2,3 z matmy, ale mam problemy z geometrią już od 5 klasy do teraz (8 klasa) nie umiem obliczyć obwodu w skali, jak nie ma geometrii, mam 5,6 itp wiec pomoże mi ktoś ? Przez geometrię mam 4.27
Graszka
17.06.2015
ŻAL!!!!!!!!!!! Głupota na MAXSA : ) POZDRO DLA TYCH KTÓŻY UCZĄ SIĘ W WAKACJE !!!!!!!!!
Truskafka♥
22.04.2013
Dzięękiii :D
Kobra
31.12.2012
Eh, trzeba tylko mieć czas, żeby się uczyć. Biorąc pod uwagę, że każdego dnia z samej matematyki mam zadawne ok 30 zadań (4 podpunkty w każdym) + inne lekcje, to nie mam czasu usiąść i poćwiczyć czegoś ponadprogramowo
Mafiozo
27.04.2012
kubes22 PODZIWIAM CIĘ!!! JAK MOŻNA UCZYĆ SIĘ W WAKACJE ?? JA NAWET JAK SIĘ NA MAXIMUM NUDZĘ TO NIE ZAJRZĘ DO LEKCJI
Niks
23.03.2012
Ja powiem tak ani matematyki jakoś specjalnie nie lubię ani nie sprawia mi problemu - po prostu słucham to co mówi nauczyciel na lekcji i nie mam większych problemów. Najgorzej jest jak zachoruje itp minie dzień lub dwa jak zacznę kapować o co chodzi. Wiec mam radę dla was ;) jeśli nawet nie rozumiesz matematyki i sprawia ci problemy zawsze bądź chociaż na lekcji i nie chodź na blały.
KeStro
09.01.2012
Matematyka to jeden wielki syf , i tak w gimnazjum , liceum bez ściąg się nie obejdzie. Mam na koniec roku zawsze 3-4 I to mi starczy.
justi papuśka
10.11.2011
ja mam problem w nauce i mama mówi że pojade do berlina ze szkołą z interntem chce tego bo wiem że to mi pomoże dobrej nauki
kubes22
25.06.2011
Ja nie mam problemów z uczeniem się. Po prostu słucham na lekcji i odrabiam zadania domowe . Ale nawet gdy niedorobię (bo tak się zdarza) to i tak wiem wszystko na kartkówkę czy sprawdzian bo uczę się w wakacje jak mi jest nudno czy poprostu mam chęci do tego. Zdałem do 5 klasy a w wakacje robię testy na internecie czy zagadki trudne. apropo matematyki: to mój ulubiony przedmiot.
sikora_to_chuj
17.02.2011
kazy nauczyciel matematyki to chuj i ja zdania nie zmienie