kradziony samochód

Jak sprawdzić czy auto nie jest kradzione?
SamochodyUzywaneSamochodyUzywane - specjalista Tipy.pl

Chyba każdy z nas marzy o nowiutkim samochodzie. Marzenia te przybierają na sile zwłaszcza wtedy, gdy stary samochód daje się już we znaki i polubił za bardzo Twojego mechanika. Wybierasz się więc do komisu samochodowego, lub na giełdę i rozglądasz się za nowym cackiem. Zwracasz uwagę na model, na kolor, na rysy, rdzę, przebieg – ale powinieneś też sprawdzić, czy wypatrzone auto nie jest kradzione, aby uniknąć późniejszych problemów. Jest kilka sposobów, aby sprawdzić czy samochód jest kradziony czy nie. Oto one.
1
Poproś osobę sprzedającą samochód, aby udostępniła Ci numer VIN samochodu. Sprawdź ten numer w serwisie. Jest to numer, który zawiera wszelkie informacje dotyczące danego samochodu, m. in. sprawdzasz jakie wyposażenie miał dany samochód po wyjściu z fabryki, datę produkcji, numer nadwozia, kolor itd. Jeśli osoba sprzedająca auto nie ma tego numeru lub coś z nim kręci, bądź czujny. Najprawdopodobniej ten samochód nie pochodzi z pewnego źródła.
2
Poproś rzeczoznawcę lub mechanika, by sprawdził, czy numery nadwozia nie są przebite. Jeśli są, oznacza to, że auto może być kradzione. Niech mechanik zrobi też ogólny przegląd samochodu i sprawdzi, czy jest sprawny.
3
Możesz też udać się na policję, aby sprawdziła historię samochodu w bazie samochodów skradzionych, najlepiej w polskiej i europejskiej. Jeśli już masz potwierdzony numer VIN, nie zaszkodzi jeśli udasz się na policję z tym numerem. Będziesz miał podwójną pewność.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Jaro
19.11.2015
Całkiem dobre rozwiązanie, można spać spokojnie, z pewnością, że kupiliśmy dobre auto.