depilacja miejsc intymnych woskiem

Jak depilować miejsca intymne?

UrodaUroda - specjalista Tipy.pl
Czy depilacja miejsc intymnych za każdym razem zamienia się w wielki bałagan? W takim razie przeczytaj poniższe wskazówki, podpowiemy ci jak to zrobić. Nasz sposób przeznaczony jest specjalnie do gęstego owłosienia, nie wymaga użycia pasków i zapobiega wrastaniu włosków w skórę. Podpowiemy ci, jak regularnie usuwać zbędne owłosienie z okolic bikini na linii majtek. Nie sądzę bowiem, by któraś z nas zdecydowała się na samodzielną depilacje brazylijską. Zostaw to dla specjalistów.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Podgrzewacz do wosku
* Wosk
* Preparat na skórę przed depilacją
* Preparat do usuwania pozostałości wosku ze skóry
* Olejek przed depilacją
* Aplikatury ułatwiające nakładanie wosku
* Balsam po depilacji

1
Kup zestaw do depilacji woskiem. Polecam zastosowanie twardego wosku, gdyż włoski w okolicy bikini są grube. Wosk ten pozostawia skórę gładką i nie wymaga zastosowania pasków, aby go usunąć.
2
Zapuść odpowiedniej długości włosy. Włoski powinny mieć długość około 1 centymetra. Jeśli posiadasz nieco dłuższe, przytnij je używając do tego maszynki do strzyżenia. Nożyczki nie sprawdzą się w tej roli, gdyż nie masz pewności, że równo je podetniesz i niektóre z nich mogą być zbyt krótkie.
3
Oczyść skórę. Do tego celu użyj specjalnego preparatu do zastosowania przed depilacją. Następnie nałóż na okolice bikini specjalny olejek, który działa wraz z woskiem. Nie przesadzaj z jego ilością, to nie prawda, że im więcej tym lepiej.
4
Nałóż wosk. Przy użyciu aplikatura nałóż wosk na okolice bikini. Najpierw zrób to w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów, a następnie zgodnie z tym kierunkiem. Nakładaj paski wosku o długości okoł0 10 cm i szerokości 5 cm. Nie zatrzymuj się na krawędzi, gdzie jeszcze rosną włoski, przejdź nieco dalej. Musisz skorzystać z części wosku, która nie jest przyklejona do włosków i gdy zastygnie, pociągnij za nią. Gdy wosk stwardnieje nie jest lepki. Jeśli zerwiesz go zbyt wcześnie, nie usuniesz wszystkich włosków na raz.
5
Usuń owłosienie. Lekko unieś tę część wosku, do której nie są przyklejone żadne włoski. Ponieważ włoski rosną od lewej do prawej, chwyć za koniec znajdujący się po prawej stronie. Jedną ręką przytrzymaj skórę, a przy pomocy drugiej pociągnij za wosk w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Powinno być to jedno szybkie pociągnięcie. Nie zatrzymuj się w trakcie ciągnięcia, choć będzie to bolało. Przyciśnij dłoń do skóry, aby zmniejszyć ból po usunięciu włosków.
6
Powtórz wszystkie powyższe czynności, dopóki nie usuniesz całego owłosienia z okolic bikini.
7
Usuń pojedyncze włoski. Możesz tego dokonać przy użyciu pęsety.
8
Wyczyść skórę. Usuń z niej wszelki pozostałości wosku przy pomocy specjalnego preparatu.
9
Nawilż skórę. Zastosuj balsam po depilacji lub preparat z aloesem.
10
Pielęgnacja. Włoski znajdujące się w strefie bikini mają tendencję do wrastania. Około dwa dni po zabiegu zastosuj na depilowaną powierzchnię delikatny preparat złuszczający.
?

Wskazówki
* Depilacja woskiem może wywołać powstawanie czerwonych wyprysków, wrastanie włosków i siniaki.
* Zacznij od nałożenia wosku a jakiś niewielki obszar ciała, np. na ramię. Musisz przyzwyczaić się do tego uczucia. Przed nałożeniem na strefę bikini weź odrobinę wosku do ręki i sprawdź czy ma odpowiednią temperaturę.
* Jeśli masz problemy z nadmiernym odczuwaniem bólu, na 30- 45 minut przed depilacją weź tabletkę przeciwbólową. Możesz również zastosować spray znieczulający.
* Na 2 tygodnie przez depilacją woskiem ogól obszar, z którego chcesz usunąć włoski i zrób linie bikini po obu stronach. Dzięki temu kolejna depilacja będzie znacznie łatwiejsza.

Strona 1 z 2

Powiązane porady

nogi po depilacji
depilacja nóg
gładkie nogi

Podobne porady

Komentarze (10)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

bea
18.11.2014
Kto to pisał??? "Pociąg za wosk"??? POCIĄGNIJ!!!!
martakali2889
24.04.2013
Ja na razie pozostanę przy piance i maszynce. Szybko i bez boleśnie.
#18472
29.03.2013
Ja odradzam używanie plastrów z woskiem, najlepiej kupić słoiczek z woskiem i do tego bibułki ponieważ wychodzi dużo taniej i możemy zawsze nałożyć tyle wosku ile potrzebujemy.
Minkaa14
27.01.2013
Polecam wosk cukrowy do depilacji nóg. Ale nigdy go nie używałam w miejsca intymne. Właściwie nie wiem czy to bezpieczne. Nie polecam usuwania włosków pęsetą. Bardzo boli i jest to czasochłonne. Pozdrawiam.
sceptyczka
22.11.2012
http://facet.wp.pl/kat,70996,wid,14844725,wiadomosc.html?ticaid=1f8cf

Zabroń partnerce depilacji okolic bikini!

Zdaje się, że trend pozbywania się owłosienia z okolic intymnych już na dobre zakorzenił się wśród ludzi większości rozwiniętych krajów świata. Panie robią to, jak można przeczytać w pismach dla kobiet, żeby się podobać facetom, a także ze względów czysto estetycznych - bo "peruka Arta Garfunkela" wystająca spod stringów, czy stroju kąpielowego, po prostu nie wygląda dobrze. Nawet faceci coraz częściej decydują się na podobny krok, ponieważ - jak przekonuje chociażby portal "AskMen" - to bardziej higieniczne, a poza tym "penis zyskuje optycznie".
Z tym drugim argumentem można się zgodzić, jednak jeśli chodzi o kwestie higieniczne, to zdecydowanie depilacji nie polecamy - ani kobietom, ani mężczyznom. Dlaczego? Niedawno na łamach "AlterNetu" pojawił się wstrząsający artykuł autorstwa lekarki, Emily Gibson, która opisuje wszystkie okropności, jakie czekają na ludzi goniących za idealnie gładkim łonem. "Usuwanie włosów łonowych naturalnie podrażnia torebki włosowe, pozostawiając przy tym mikroskopijne otwarte rany. Owe podrażnienia - w połączeniu z wilgotnym środowiskiem genitalnym - stają się wprost wymarzonym siedliskiem dla najpaskudniejszych bakterii" - zaczyna łagodnie Gibson.
"Mowa o gronkowcu złocistym i jego niedawno zmutowanym kuzynie, odpornym na metycylinę, MRSA. Powstają z tego czyraki i ropienie, które wymagają nacięcia skalpelem, co z kolei prowadzi do wystąpienia blizn. Krosty i pryszcze to oczywiście norma. Ponadto, niejednokrotnie miałam okazję zaobserwować zapalenie tkanki łącznej (cellulitis) na mosznie, wargach sromowych i penisie po goleniu tych okolic przez daną osobę. Na koniec, niektórzy specjaliści udowadniają, że mikroskopijne podrażnienia, o których była mowa wcześniej, sprzyjają zakażaniu się opryszczką i innymi chorobami intymnymi" - konkluduje Gibson.
Co ciekawe, nie ma znaczenia, jakim sposobem zdecydujecie się pozbyć swoich włosów łonowych - wosk, żyletka, specjalne kremy, etc. - każdy rodzaj depilacji wywołuje podobne efekty: infekcjie bakteryjne, możliwe czyraki, ból, choroby weneryczne, itp. Co więcej, jak przekonuje zarówno dr Gibson, jak i Natalie Williams z portalu hairremovalhaven.com, włosy łonowe spełniają kilka ważnych funkcji. Jakich? Ano, m.in. pomagają rozprzestrzeniać zapach naturalnych ludzkich feromonów, bronią też przed otarciami w trakcie stosunku, a także przyjmują na siebie większość brudu, by ten nie przedostał się do wnętrza genitaliów.
NataliaKowalska
11.11.2012
Dobre zestawy do depilacji woskami można znaleźć w hurtowni fajnepaznokcie.pl
http://fajnepaznokcie.pl/kategoria/2/depilacja.html
em
25.05.2011
hahahaha 'ZASTOSUJE TABLETKE PRZECIWBÓLOWĄ', nooo ludzie, bez przesady!!
fancy
06.05.2011
ja poddaję się co jakiś czas depilacji woskowej i jest ok. Wprawdzie trochę irytuje mnie zapuszczanie włosków. Z tego też powodu myślę nad depilacją laserową. Czy można w ten sposób usunąć włoski z okolic intymnych?
Kass87
04.08.2010
Słyszałam że odrastanie włosów spowalnia olej z krokosza. Czy ktoś używał i ma doświadczenie?
Honoratka
30.06.2010
Po depilacji najgorsze są małe ranki, czerwone kropki i wrastające włosy. Czy i na nie jest jakiś sposób?